Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Bundesliga. Popis nieskuteczności zawodników BVB. Derby na remis [ZAPIS RELACJI]

• wtorek, 25 marca 2014
  • KONIEC MECZU

90. min. + 2

W ramach 27. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund bezbramkowo zremisowała na własnym boisku z Schalke 04 w wielkich derbach Zagłębia Ruhry. Podopieczni Kloppa stworzyli sobie mnóstwo dogodnych okazji podbramkowych, ale byli tego dnia wyjątkowo nieskuteczni.

Bayern Monachium po zwycięstwie nad Herthą Berlin 3:1 zapewnił sobie mistrzostwo kraju, na siedem kolejek przed końcem ligowych rozgrywek, co jest rekordem Bundesligi. Podopieczni Josepa Guardioli poprawili swój wyczyn z poprzedniego sezonu, kiedy zapewnili sobie tytuł sześć kolejek przed końcem rozgrywek.

• 89. min.

Niecelne dośrodkowanie w wykonaniu Aubameyanga.

• 87. min.

Kolejna zmiana. Murawę opuszcza Grosskreutz, a w jego miejsce wchodzi Schieber.

• 85. min.

Goretzka schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi Obasi.

• 84. min.

Obrońcy BVB wybijają piłkę z własnego pola karnego po rzucie rożnym dla Schalke.

• 82. min.

Fatalny strzał Kehla.

• 79. min.

Teraz zmiana w ekipie BVB. Mkhitaryan schodzi z boiska, a na nim melduje się Aubameyang.

• 77. min.

Boateng oddał kąśliwy strzał, ale Weidenfeller był na posterunku.

• 76. min.

Meyer opuszcza murawę, a w jego miejsce na boisko wbiega Anthony Annan.

• 74. min.

Ayhan został ukarany żółtą kartką za faul na Lewandowskim.

• 72. min.

Bardzo nieskuteczni są dziś ofensywni gracze BVB. Mchitarian dostał podanie w pole karne i oddał strzał, ale piłka znów minimalnie minęła słupek bramki.

• 66. min.

Ależ 'setkę' zmarnował Lewandowski! Polak dostał prostopadłe podanie w pole karne i miał przed sobą tylko bramkarza. Chciał go minąć zwodem, ale Fahrmann wybił mu piłkę spod nóg.

• 59. min.

Ależ okazja Schalke! Roman Neustadter miał przed sobą tylko bramkarza BVB, ale po dośrodkowaniu uderzył głową wprost w niego, marnując dogodną okazję na zdobycie bramki.

• 57. min.

Huntelaar wychodził na pozycję, ale został sfaulowany przez Hummelsa. Żółta kartka dla obrońcy BVB za taktyczny faul.

• 55. min.

Lewandowski wrócił się po piłkę i był faulowany w środkowej strefie boiska.

• 54. min.

Niecelny strzał Durma.

• 52. min.

Henrich Mchitarjan dostał ładne podanie i wpadł w pole karne swoich rywali, położył jednego rywala i wycofał piłke, ale nie było tam nikogo, kto mógłby zamknąć tą akcję strzałem.

• 51. min.

Niecelny strzał głową Papastathopoulosa.

• 50. min.

Goretzka fauluje Durma w pobliżu pola karnego. Rzut wolny dla Borussi.

• 48. min.

Obrońcy zatrzymują Lewandowskiego w polu karnym

Początek drugiej połowy spotkania. Piłka w posiadaniu zawodników Schalke.

• 45. min.

PRZERWA. Borussia do przerwy remisuje bezbramkowo z Schalke. Podopieczni Kloppa grają lepiej od swoich rywali, ale brakuje im skuteczności pod bramką. Robert Lewandowski miał dwie dogodne okazje do zdobycia bramki.

• 44. min.

Reus! Zawodnik BVB wyszedł na pozycję strzelecką w pole karne i natychmiast uderzył w stronę dalszego słupka. Fahrmann z trudem, ale obronił.

• 42. min.

Tym razem nieudane dośrodkowanie Piszczka.

• 38. min.

Reus huknął z woleja, ale minimalnie niecelnie.

• 37. min.

Ładna akcja Łukasza Piszczka, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• 33. min.

Borussia mogła już prowadzić! Lewandowski dostał prostopadłe podanie, ale kiedy przymierzał się do strzału to w ostatniej chwili jeden z obrońców wybił mu piłkę wślizgiem.

• 31. min.

Henrich Mchitarjan zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale bramkarz gości zdołał odbić jego strzał na rzut rożny.

• 27. min.

Zaostrza się gra. Tym razem żółtą kartką ukarany został Draxler.

• 23. min.

Marco Reus ukarany żółtą kartką. Zawodnik Borussi w powietrznej walce uderzył łokciem Ayhana.

• 21. min.

Ayhan dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale piłka ląduje w rękach Weidenfellera.

• 19. min.

Ależ okazję zmarnował Kehl! Uderzał głową z kilku metrów od bramki, ale minimalnie niecelnie.

• 17. min.

Lewandowski był łapany za koszulkę w polu karnym gości, ale gwizdek sędziego milczy. Fani nie zgadzają się z decyzją arbitra.

• 8. min.

Teraz strzelał Goretzka. Jego strzał jednak pewnie broni bramkarz BVB.

• 5. min.

Dobra akcja BVB. Robert Lewandowski uderzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

• 3. min.

Jeśli Borussia Dortmund dziś wygra, będzie miała cztery punkty przewagi nad Schalke 04. Jeśli przegra, spadnie na trzecie miejsce w tabeli.