Bundesliga. Borussia wygrała z Freiburgiem [ZAPIS RELACJINA ŻYWO]

Koniec! Borussia zdobywa trzy punkty.

• 90. min. + 1

Strzela Aubameyang, bramkarz Freiburga łapie piłkę.

• 86. min.

Powinno być 2:0! Aubameyang sam przed bramkarzem, ale zamiast strzelać, to próbuje podawać. Nie znajduje się chętny do oddania strzału aż do piłki dopada Hoffman. Strzela bardzo niecelnie.

• 86. min.

Kehl wykonuje coś, co przy dobrej woli można nazwać niecelnym strzałem.

• 83. min.

Aubameyang na spalonym. A wydawało się, że po podaniu od Mchitariana będzie dobrej w sytuacji.

• 80. min.

Freiburg jakby przyspieszył. W decydujących momentach skoncentrowani obrońcy Borussii potrafią jednak zażegnać niebezpieczeństwo.

• 76. min.

Znów szarżuje Mehmedi. Udaje mu się ograć dwóch obrońców, zatrzymuje się dopiero na Sokratisie.

• 72. min.

Mchitarian po podaniu Piszczka zostaje wypchany z pola karnego Freiburga i gospodarze ruszają z kontrą. Mehmedi ogrywa kilku obrońców BVB, przesadza jednak z dryblingiem. Piłka spada pod nogi Fernandesa, a ten strzela wysoko nad bramką.

• 70. min.

Freiburg jakoś nie może się zebrać do ataku i trener wprowadza nowych zawodników. Zulechnera zmienia Klaus.

• 67. min.

Po objęciu prowadzenia Borussia gra spokojnie i nie pozwala Freiburgowi zagrozić bramce Weidenfellera.

• GOOOOOOL

58. min.

Gol dla Borussii! Grosskreutz przedzierał się lewą stroną, piłka potoczyła się pod nogi Kehla, a ten od razu uderzył i trafił idealnie. Piłka spadła nad bramkarzem i pod poprzeczką. 1:0 dla Borussii!

• 57. min.

Długie podania za linię obrony sprawiają Borussii trochę problemów. Tym razem piłkę przejął Mehmedi i wydawało się, że będzie w dobrej pozycji strzeleckiej, ale Papasthatopoulos zdążył się dobrze ustawić.

• 53. min.

A teraz niezła akcja Freiburga. Z prawej strony Schmelzer nie zdążył za rywalem, Darida przepuszcza piłkę, a strzał napastnika Freiburga blokuje Hummels.

• 50. min.

Dobra akcja Borussii. Schmelzer podaje do Schiebera, ten obraca się i strzela mocno. Niestety obok bramki.

• 47. min.

Za lekkie podanie do Weidenfellera, ale czujny bramkarz Borussii zdążył wybić piłkę.

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min. + 1

PRZERWA. Borussia Dortmund do przerwy remisuje na wyjeździe z Freiburgiem 0:0. Po obu stronach boiska brakowało klarownych okazji do zdobycia bramki.

• 44. min.

Papastathopoulos faulował wychodzącego na czystą pozycję zawodnika Freiburga za co został ukarany żółta kartką. Gospodarze domagali się czerwonej.

• 41. min.

Dobra akcja gości. Piszczek i Aubameyang wbiegali w pole karne do piłki, ale szybszy był Baumann.

• 37. min.

Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego. Papastathopoulos zablokował strzał, a zdaniem zawodników Freiburga pomagał sobie ręką.

• 36. min.

Schieber posłał dalekie podanie Aubameyanga, ale ten przegrał pojedynek z Sorgiem.

• 33. min.

Mkhitaryan ukarany żółtą kartką.

• 29. min.

Schieber przejął piłkę i wpadł w pole karne rywali, ale jego dośrodkowanie w ostatniej chwili zablokowali obrońcy. Rzut rożny.

• 26. min.

Teraz Schieber faulował w ataku.

• 25. min.

Gelson Fernandes obejrzał żółtą kartkę za ostrą grę.

• 24. min.

Schieber ładnie zagrywał do Mchitarjana, ale ormiański piłkarz stracił piłkę.

• 20. min.

Akcję gospodarzy lewą flanką przerywa Łukasz Piszczek.

• 16. min.

Sahin dośrodkowywał w kierunku dalszego słupka, ale piłka ostatecznie ląduje w rękach Baumanna.

• 11. min.

Hummels faulowany przez Daridę

• 11. min.

Ładna akcja gospodarzy prawą stroną boiska. Dośrodkowanie jednak pewnie wybijają obrońcy z Dortmundu.

• 6. min.

Za słaby strzał Sahina z rzutu wolnego, aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

• 5. min.

Przed polem karnym Freiburga faulowany Mkhitaryan. Rzut wolny dla Dortmundu.

• 3. min.

Z dystansu strzelał Kehl, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców.