Bundesliga. Dortmund goni drugie miejsce. Borussia - Nuernberg 3:0 [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 01 marca 2014
  • KONIEC MECZU

90. min.

Borussia pokonała Nuernberg 3:0 i awansowała na drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski i został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Koniec spotkania! Borussia wygrała 3:0.

• 87. min.

Kehl uderzył z dystansu, ale niegroźnie i w dodatku niecelnie.

• 83. min.

Jak padł gol? Hofmann świetnie zagrał między nogami obrońcy, a nabiegający Mchitarian padając zdołał umieścić ją przy słupku.

• GOOOOOOL

83. min.

GOOOL! 3:0, Mchitarian!

• 77. min.

Ciekawostka: to piętnasta bramka Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi. Polak samodzielnie prowadzi w klasyfikacji strzelców, wyprzedzając o jedno trafienie Adriana Ramosa z Herthy Berlin.

• 73. min.

Lewandowski podał do Mchitariana, mogło być 3:0, ale świetnie spisał się w bramce Schafer.

• 71. min.

Jonas Hofmann w miejsce Aubameyanga w Borussii.

• 63. min.

Z takiej pozycji strzelił gola Lewandowski:

• 63. min.

Jak padł gol? Po kilku podaniach piłka trafiła do Mchitariana, który zagrał do Lewandowskiego. Polak był na wprost bramki i ładnym uderzeniem umieścił piłkę przy prawym słupku.

• GOOOOOOL

63. min.

GOOOL! LEWANDOWSKI!

• PILNE

59. min.

Gol?! Jednak nie. Lewandowski świetnie wypatrzył Mchitariana, ten umieszcza piłkę w siatce, ale w momencie podania był jednak na spalonym.

• 55. min.

Emanuel Pogatetz ukarany za faul na Lewandowskim.

• 55. min.

Po szybkiej akcji Borussii szansę miał Mchitarian, który zdążył już wrócić na boisko. Uderzał głową, piłka skozłłowała i bramkarz zdołał ją odbić.

• 51. min.

Jak padł gol? Z lewej strony dośrodkował Sahin, piłkę głową uderzał Lewandowski, bramkarz ją odbił, ale nie zdołał złapać. Dopadł do niej Hummels i wbił do siatki.

• GOOOOOOL

51. min.

GOOOL! Borusia prowadzi 1:0 po golu Hummelsa.

• 50. min.

Mchitarian brutalnie sfaulowany, wbiegł lekarz. Piłkarz sam opuścił boisko.

• 49. min.

Borussia w natarciu. Aubameyang nie dochodzi do podania Mchitariana, a po chwili niecelnie uderza Sahin.

Zaczęła się druga połowa spotkania.

• 45. min.

Tak Lewandowski próbował szczęścia w pierwszej połowie z rzutu wolnego

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Sędziego do szatni odprowadza Lewandowski, cały czas z nim dyskutując.

• 45. min.

Lewandowski zwiódł w polu karnym Pogatetza, ale piłka zatrzymała się na ręce leżącego już rywala. Polak chciał rzutu karnego, sędzia uznał, że nie ma podstaw do jego podyktowania.

• 43. min.

Kolejne ostre starcie Lewandowskiego z Petrakiem. Kopali się obaj, sędzia uznał, że faulował Polak. Lewandowski nakrzyczał na sędziego.

• 39. min.

Zamieszanie pod bramką gości, piłkę do niej wślizgiem wpakować próbował Friedrich, ale w porę interweniował Schaefer.

• 35. min.

Lewandowski ostro sfaulował w ataku Petraka.

• 32. min.

W polu karnym Borussii padł Feulner, chcąc wymusić rzut karny. Borussia wyprowadziła kontrę, Lewandowski zagrał do Sahina, ale ten po chwili odegrał Polakowi niedokładnie i obrońcy gości zdążyli zareagować.

• 28. min.

Mogło być 0:1 - Sokratis będąc 25 metrów od własnej bramki podał do Drmicia, ten błyskawicznie zagrał do Pekharta, który w sytuacji sam na sam z Weidenfellerem trafił w słupek.

• 25. min.

Grosskreutz na lewo do Mchitarjana, ten zwodzi obrońcę i strzela w kierunku dalszego słupka - myli się nieznacznie.

• 22. min.

Dobry strzał Schmelzera z 25 metrów, Schaefer broni i rzut rożny dla BVB.

• 21. min.

Grosskreutz wycofał z lewego skrzydła na linię pola karnego, ale nadbiegający Lewandowski źle przyjął.

• 18. min.

Coraz goręcej pod bramką gości. Teraz Schaefer musiał interweniować po strzale Sahina.

• 16. min.

Grosskreutz wycofał z piątego metra na siódmy do Lewandowskiego, Polak uderzył mocno, piłka minęła bramkarza, ale trafiła w jednego z obrońców stojących na przed linią bramkową.

• 14. min.

Rzut wolny pośredni dla Borussii. W akcji Grosskreutza interweniował jeden z obrońców, a Schaefer złapał kopniętą przez niego piłkę.

• 12. min.

Dobra akcja Lewandowskiego zakończona podaniem do Aubameyanga, ale Gabończyk na spalonym.

• 7. min.

Dobry, minimalnie niecelny strzał Piszczka. Polak dostał podanie od Schmelzera, a całą akcję zaczął Lewandowski.

• 4. min.

Pierwsza okazja dla gospodarzy - po bardzo dobrym podaniu Lewandowskiego gola mógł zdobyć Mchitarjan, ale uprzedził go strzegący bramki gości Schaefer.

• 1. min.

Mecz rozpoczęty.

• Nuernberg broni się przed spadkiem z Bundesligi. Zespół z Bawarii wywalczył 23 punkty, jest 12. w tabeli, ma cztery "oczka" przewagi nad strefą spadkową.

• Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski znaleźli się w wyjściowym składzie Borussii Dortmund na mecz z FC Nuernberg. W 23. kolejce Bundesligi BVB musi wygrać, chcąc skutecznie walczyć o wicemistrzostwo Niemiec. Pierwszy Bayern jest poza zasięgiem wszystkich, ma 62 punkty. Drugi z dorobkiem 43 pkt jest Bayer Leverkusen, trzecia Borussia traci do niego punkt i o punkt wyprzedza zajmujące czwarte miejsce Schalke.