Bundesliga. Wolfsburg ograł Borussię 2:1! Piękna bramka Olicia [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 09 listopada 2013
  • KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec spotkania! Wolfsburg ogrywa Borssię Dortmund 2:1. Gospodarze zasłużyli na zwycięstwo, słabe spotkanie rozegrali gracze Kloppa.

• 90. min. + 2

Perisić bliski zdobycia kolejnej bramki! Piłka jednak minimalnie minęła słupek bramki.

• 90. min. + 1

Lewandowski wpadł w pole karne i przepychał się z Rodriguezem. Polak upadł na murawę i domagał się podyktowania rzutu karnego, ale sędzia pozostawał niewzruszony.

• 89. min.

Lewandowski bliski doprowadzenia do wyrównania. Polak przewracając się zdołał oddać jeszcze strzał, jednak piłkę złapał Benaglio.

• 88. min.

Gracze Borussi nie potrafią zagrozić bramce Benaglio. Na boisku robi się nerwowo i kibice oglądają coraz więcej fauli w wykonaniu zawodników obu ekip.

• 86. min.

Zmiana w ekipie gospodarzy. Schafer wchodzi, a Caligiuri opuszcza murawę.

• 85. min.

Marco Reus obejrzał żółtą kartkę za kłótnie z arbitrem

• 80. min.

Jeśli Borussia przegra swój dzisiejszy mecz to Bayern odskoczy w tabeli na 4. punkty. Zespół z Monachium prowadzi 2:0 z Augsburgiem. W 13. kolejce Bundesligi Borussia Dortmund zmierzy się właśnie na własnym boisku z Monachijczykami. Dla kibiców najlepiej byłoby aby piłkarze Kloppa dziś wygrali, wtedy stawką meczu pomiędzy Borussią i Bayernem w następnej kolejce byłby fotel lidera Bundesligi.

• 77. min.

Podwójna zmiana w składzie Borussi. Hofmann zastępuje Aubameyanga, a Ducksch zastępuje Bendera.

• 72. min.

Borussia blisko wyrównania! Marco Reus strzałem z rzutu wolnego trafił w spojenie słupka z poprzeczką bramki strzeżonej prze Benaglio

• 69. min.

Opis bramki: Szybka akcja Wolfsburga, piłka trafiła na prawą stronę gdzie był Olić. Piłkarz Wolfsburga ograł w łatwy sposób Schmelzera i oddał techniczny strzał lewą nogą z rogu pola karnego. Weidenfeller nie miał szans na skuteczną interwencję, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki obok bezradnego bramkarza.

• GOOOOOOL

69. min.

GOOOOOL! 2:1 prowadzi Wolfsburg!

• 65. min.

Wolfsburg znów miał rzut wolny przed polem karnym Borussi. Do piłki ponownie podszedł Rodriguez, jednak tym razem oddał za słaby strzał i Weidenfeller nie miał problemu ze skuteczną interwencją.

• 64. min.

Marco Reus posłał długie podanie w stronę Aubameyanga, jednak zawodnik Borussi znajdywał się na pozycji spalonej.

• GOOOOOOL

56. min.

GOOOOL! Wolfsburg wyrównuje! Tym razem z rzutu wolnego trafił Rodriguez. Zawodnik Wolfsburga dośrodkowywał w pole karne, jednak piłki nikt nie dotknął i futbolówka wpadła bezpośrednio do siatki.

• 53. min.

Aubameyang zmarnował wyśmienitą okazję na podwyższenie wyniku. Robert Lewandowski, dostał piłkę przy środkowej linii boiska, ograł obrońce Wolfsburga i popędził w stronę bramki Benaglio. Polak popisał się dobrym przyśpieszeniem, odegrał na lewo do Mychitariana, a ten wycofał do Aubameyang, który nie trafił w bramkę z bliskiej odległości.

• 48. min.

Henrich Mychitarian odebrał piłkę obrońcy Wolfsburga i podał prostopadle do Reusa, ale Niemiec był na spalonym.

• PILNE

46. min.

Zawodnicy Wolfsburga rozpoczęli druga połowę meczu.

Piłkarze wracają już na boisko, za chwilę początek drugiej połowy spotkania.

• PRZERWA

Piłkarze schodzą z murawy do szatni na przerwę. Borussia prowadzi 1:0 po pięknym strzale Marco Reusa z rzutu wolnego, choć to nie jest dobry mecz w wykonaniu zawodników Kloppa. Wolfsburg przez 45 minut meczu toczył równą walkę z Borussią. To gospodarze w pierwszej połowie mieli dwie wyśmienite okazje na zdobycie bramki, w przeciwieństwie do Borussi, która nie potrafiła sforsować szczelnej obrony gospodarzy.

• GOOOOOOL

45. min. + 1

GOOOOL! Marco Reus strzałem z rzutu wolnego tuż przed przerwą daje prowadzenie Borussi! 1:0.

• PILNE

43. min.

Faulowany Subotić. Klubowi lekarze Borussi długo starali się przywrócić obrońcę do gry, ale ostatecznie Subotić opuścił murawę na noszach. W jego miejsce na boisku zameldował się Papastathopoulos.

• 40. min.

Dużo niedokładności w grze Borussi. Teraz strzał z dystansu Schmelzera poszybował w trybuny.

• 34. min.

Kibice Borussi zasiadający dzisiaj na stadionie wyraźnie zaczynają się denerwować. Henrich Mychitarian stracił piłkę na własnej połowie boiska, Piłkę błyskawicznie dostał Ochs i oddał mocny strzał na bramkę Weidenfellera, ale piłka poleciała wysoko nad bramką. W ostatnich kilku minutach to Wolfsburg gra lepiej w piłkę.

• 32. min.

Znów wyśmienita okazja na zdobycie bramki dla Wolfsburga. Akcja ponownie była rozegrana z prawej strony boiska, jeden z pomocników gospodarzy dośrodkował piłkę w pole karne Borussi. Medojević świetnie złożył się do strzału, ale futbolówka poszybowała obok bramki. Kolejne ostrzeżenie dla Borussi.

• 30. min.

Rzut rożny miał Wolfsburg, Rodriguez dośrodkowywał w pole karne rywali, ale obrońcy wybili piłkę i oddalili zagrożenie od własnej bramki.

• PILNE

26. min.

Najciekawsze materiały o Borussii możesz dostawać na swojego maila. Zapisz się na newsletter!

• 25. min.

Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. Tym razem ukarany został Hummels.

• 21. min.

Wolfsburg bliski zdobycia bramki! Dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne Borussi, do piłki wyżej od jednego z obrońców wyskoczył były gracz tego klubu Ivan Perisić i dobrze uderzył głową. Piłka jednak minimalnie minęła słupek bramki i tylko jęk zawodu na trybunach.

• 19. min.

Dobrze pressingiem grają gracze Kloppa. Reus odebrał piłkę rywalowi w środkowej strefie boiska, podał do Aubameyanga a ten przyśpieszył akcję i wypuścił piłkę do Großkreutza. Obrońca Borussi dośrodkował w pole karne Wolfsburga, ale piłke wybili obrońcy gospodarzy.

• 13. min.

Ładna akcja w wykonaniu gości. Lewandowski się cofnął do środkowej strefy boiska i rozegrał piłkę, zawodnicy Borussi wymienili kilka szybkich podań, Henrich Mychitarian podawał w pole karne nad obrońcami Wolfsburga, ale wychodzący Reus nie doszedł do piłki, która wylądowała w rękach bramkarza gospodarzy.

• 12. min.

Piłkarze obu ekip nie odstawiają nogi. Teraz żółty kartonik obejrzał Sven Bender.

• 10. min.

Świetna okazja dla Borussi! Aubameyang dostał doskonałe długie podanie i znalazł się w polu karnym Wolfsburga, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę.

• 9. min.

Pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu obejrzał Caligiuri za faul na Lewandowskim. Polak starał się wyprowadzić szybką kontrę swojego zespołu.

• 3. min.

Pierwsza próba Borussi. Atak prawym skrzydłem, skąd Aubameyang dośrodkowywał po ziemi w pole karne, ale żaden ofensywny gracz gości nie dobiegł do piłki i ta opuściła plac gry. Grę wznowi bramkarz Wolfsburga.

• PILNE

1. min.

Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy mecz.

• Błaszczykowski nie zagra z Wolfsburgiem.

Piłkarz Borussii Dortmund i reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski ma grypę żołądkową i nie zagra w dzisiejszym meczu.

• Wyjściowe składy obu zespołów na dzisiejszy mecz:

Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller, Kevin Großkreutz, Neven Subotić, Mats Hummels, Marcel Schmelzer, Sven Bender, Nuri Sahin, Pierre - Emerick Aubameyang, Henrikh Mkhitaryan, Marco Reus, Robert Lewandowski

VfL Wolfsburg: Benaglio - Ochs, Naldo, Knoche, Rodriguez - Gustavo, Medojevic - Caligiuri, Arnold, Perisic - Olić

• PILNE

Jeśli nie jesteście w stanie oglądać meczu w telewizji to możecie go śledzić w swoim telefonie, w którym znajdziecie naszą relację. Jak to możliwe? Pomoże wam bowiem aplikacja Sport.pl Live na smartfony z Androidem, iPhone'y i Windows Phone'y. Aplikacja jest darmowa a znajdziecie ją w Google Play, App Store lub Windows Marketplace.

Aplikacja Sport.pl Live na Androida - ściągnij stąd.

Aplikacja Sport.pl Live na iPhone'a - ściągnij stąd.