Bundesliga. Borussia rozbiła Freiburg. Dwa gole Lewandowskiego [Zapis Relacji]

• sobota, 28 września 2013

Koniec spotkania. Borussia wygrała 5:0 rozbijając Freiburg. Świetne spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki, a pierwsza z nich była wyjątkowej urody. Reprezentant Polski kilka razy popisywał się też efektownymi zagraniami w środku pola przy rozegraniu piłki. Borussia prowadzi w tabeli Bundesligi, drugi jest Bayern, który dziś także wygrał swoje spotkanie.

• 89. min.

Kolejne okazja dla Borussi! Po dośrodkowaniu w pole karne Subotić wycofał do Hofmanna na jedenasty metr, a ten uderzył bez zastanowienia, ale jego strzał został zablokowany.

• 88. min.

Sorg przegrał pojedynek biegowy z Aubameyangiem i ratował się faulem. Sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

• 87. min.

Próba piłkarzy Freiburga prawym skrzydłem. Z dystansu próbował snajper gości, jednak strzał był za słaby aby mógł zaskoczyć Romana Weidenfellera.

• 82. min.

Z daleka uderzał Kirch. Piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Baumanna.

• 82. min.

Piłkarze Kloppa spokojnie rozgrywają piłkę. Zawodnicy Freiburga wyglądają na zrezygnowanych, z pewnością chcieliby aby to spotkanie się już skończyło.

• 79. min.

Piękna akcja zespołowa w wykonaniu piłkarzy Borussii! Lewandowski efektownie zagrał piętą do Sahina, ten z pierwszej piłki odegrał prostopadle do Polaka. Lewandowski stracił piłkę, ale dopadł do niej Błaszczykowski. Skrzydłowy Borussi minął bramkarza i wpakował z ostrego kąta piłkę do bramki gości! Świetne spotkanie!

• 79. min.

5:0! Kuba Błaszczykowski zdobywa gola!

• 75. min.

Borussia dosłownie miażdży rywala. Freiburg został zepchnięty do obrony totalnej. 4:0 i ciągle piłkarze Kloppa w natarciu. Wynik wcale nie musi się zatrzymać, a Polak walczy o klasycznego hat-tricka.

• 74. min.

Kolejne roszady w składzie Freiburga. Plac gry opuszcza Freis, w jego miejsce wchodzi Guede.

• 73. min.

Indywidualnej akcji próbował Kuba Błaszczykowski jednak został zatrzymany przez rywali.

• 69. min.

Hofman dostał dobre podanie po prawej stronie boiska i dośrodkował górą wzdłuż bramki. W polu karnym świetnie odnalazł się Robert Lewandowski i pewnie skierował z najbliższej odległości piłkę do bramki rywali. To druga bramka Polaka w dzisiejszym meczu!

• 69. min.

4:0! Lewandowski krzyczą kibice! Polak strzelcem kolejnego gola.

• 66. min.

Strzelając piekielnie mocno z woleje Aubemayang próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale Baumann złapał piłkę.

• 65. min.

Zmiana również w ekipie Freiburga. Boisko opuszcza Schuster, w jego miejsce wchodzi Hofler.

• 62. min.

I kolejna zmiana w ekipie Kloppa. na boisku melduje się jakub Błaszczykowski w miejsce Mchitariana.

• 61. min.

Zmiana w składzie Borussi. Boisko opuszcza strzelec dwóch bramek Marco Reus, a w jego miejsce wchodzi Hofmann.

• 58. min.

Lewandowski dostał długie podanie od pomocników w pole karne, pięknie zgasił futbolówkę, a później obrócił się z nią mając za sobą obrońcę. Następnie przelobował wychodzącego z bramki bramkarza gości. Co za gol Lewandowskiego!

• 58. min.

3:0! Lewandowski strzela efektowną bramkę!

• 55. min.

Najpierw Lewandowski a potem Reus, próbowali podawać wzdłuż linii bramkowej Freiburga jednak ich podania nie odnajdowały adresata. Borussia nadal przy piłce. Kolejne bramki wydają się kwestią czasu, tym bardziej, że Freiburg nie jest już w stanie opuścić własnej połowy boiska.

• 53. min.

Świetny rajd Hummelsa, który przed polem karnym podał do Aubameyanga, ten płasko do ziemi dośrodkował w pole karne, bliski oddania strzału był Lewandowski, ale sędzia dopatrzył się faulu Polaka na obrońcy Freiburga.

• 50. min.

Kolejny atak piłkarzy Borussii. Strzału zza pola karnego próbował Grosskreutz, jednak trafił piłką jednego z rywali.

• 47. min.

Borussia już w natarciu. Freiburg zepchnięty do obrony na własną połowę boiska.

• 45. min.

Goście rozpoczęli drugą połowę spotkania.

• 45. min.

Zmiany dokonuje także trener Freiburga. Boisko opuszcza Coquelin, w jego miejsce wchodzi Hohn.

• 45. min.

Zmiana w Borussi. Boisko opuszcza Bender, w jego miejsce wchodzi Kirch.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy, piłkarze schodzą do szatni. Ciężkie zadanie czeka w drugiej połowie piłkarzy Freiburga, którzy nie dość, że będą grali w osłabieniu, to i na przerwę schodzą z bagażem dwóch bramek.

• 45. min. + 2

GOL! 2:0! Reus pewnie wykorzystał jedenastkę!

• 45. min.

Czerwona kartka dla Diagne. Piłka minęła obrońcę gości i trafiła do Lewandowskiego. Defensor ratował się faulem, za to sędzia pokazał mu czerwony kartonik.

• 44. min.

Swojej szansy wreszcie szuka Freiburg. Jednak Hummels spokojnie interweniował. Najpierw wybił piłkę w polu karnym, później zatrzymał na skrzydle Mehmediego.

• 42. min.

Borussia nadal w natarciu, goście zamknięci na własnej połowie boiska. Piłkarze Kloppa wyraźnie chcą jeszcze podwyższyć wynik spotkania przed przerwą.

• 40. min.

Już powinno być 2:0 dla gospodarzy! Po złym wybiciu bramkarza gości piłkę w pole karne dostał Aubameyang, dośrodkował, w ogromnym zamieszaniu do piłki dopadł Lewandowski, ale miał za ostry kąt aby oddać strzał. Rzut rożny dla BVB.

• 34. min.

1:0 dla Borussii! Do akcji świetnie włączył się z prawej strony Grosskreutz. Po jego dośrodkowaniu obrońcy wybili jeszcze piłkę przed pole karne. Sahin uderzył z dystansu, Baumann odbił piłkę, tam był Lewandowski, który próbował ją skierowac do bramki jednak nieskutecznie. W zamieszaniu podbramkowym do piłki, dopadł wreszcie Reus, który podcinką wpisał się na listę strzelców!

• 34. min.

Gol dla Borussi! Reus strzelcem bramki!

• 31. min.

Znowu swoiej szansy szuka Aubameyang! Napastnik Borussii sprytnie urwał się obrońcy po podaniu Reusa i uderzył, ale Baumann instynktownie odbił piłkę na bok.

• 29. min.

Co za okazja dla Borussi! Po znakomitym prostopadłym podaniu Aubameyang znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, ale przegrał ten pojedynek.

• 27. min.

Indywidualnej akcji próbował Reus, jednak piłkę zabrali mu obrońcy gości.

• 25. min.

Borussia coraz bliżej zdobycia bramki! Z prawego skrzydła precyzyjne dośrodkowanie Grosskreutza powędrowało prosto na głowę Aubameyanga! Napastnik Borussii uderzył jednak prosto w Baumanna, który złapał piłkę.

• 24. min.

Aubameyang nie zrozumiał się z Lewandowskim, a szkoda, bo akcja dobrze się zapowiadała. Borussia nadal w natarciu.

• 21. min.

Przez dłuższy czas goście utrzymywali się przy piłce, nie stworzyli sobie klarownej okazji do zdobycia bramki. Gra robi się coraz bardziej otwarta.

• 18. min.

Wyśmienita okazja dla Borussi na strzelenie pierwszej bramki. Lewandowski dostał piłkę w polu karnym Freiburga. Pięknie przerzucił ją nad obrońcą gości i uderzył, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką! Lepiej ustawiony w tej sytuacji był Reus, który domagał się podania od Polaka.

• 17. min.

Borussia naciska, ale niewiele z tego wynika. Obrona Freiburga jest jak na razie szczelnie uformowana.

• 15. min.

Dobra akcja BVB lewym skrzydłem, wrzutka w pole karne, gdzie był Lewandowski. Polak zgrał do Mchitariana, który kopnął futbolówkę z woleja. Piłka odbiła się od ręki jednego z obrońców, ale sędzia wskazał na narożnik boiska.