Borussia z Monchengladbach lepsza od Dortmundu [ZAPIS RELACJI]

0 : 1
Terminarz

• sobota, 20 lipca 2013
  • Borussia Monchengladbach zagra w jutrzejszym finale turnieju o 18:30 ze zwycięzcą pojedynku HSV Hamburg - Bayern Monachium. Przegrany zmierzy się z Borussią Dortmund.

• 60. min. + 1

Monchengladbach wygrywa! Filip Daems pewnie wykorzystał rzut karny.

• 60. min.

Rzut karny w ostatniej minucie! Weidenfeller niepotrzebnie bawił się piłką, która mu uciekła i sfaulował od tyłu Raffaela.

• 58. min.

Techniczny strzał Reusa wylądował na poprzeczce bramki ter Stegena, który lekko musnął piłkę. Dwie minuty dzielą nas od rzutów karnych.

• 54. min.

Najlepszą okazję dla Gladbach w całym meczu zmarnował Raffael - próbował pokonać Weidenfellera podcinką, lecz doświadczony bramkarz przewidział sposób, w jaki Brazylijczyk odda strzał.

• 50. min.

Po wspaniałej wymianie podań między piłkarzami BVB przed szansą stanął Schieber. Niemiecki napastnik zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• 49. min.

Fatalny błąd ter Stegena na 25. metrze skończył się dramatycznym wybiciem piłki. Po chwili niemiecki bramkarz po części zrehabilitował się, broniąc bardzo mocny strzał Nuriego Sahina.

• 44. min.

Zmiana w Borussii Dortmund - w miejsce Roberta Lewandowskiego pojawił się Julian Schieber. Polak podobnie jak reszta partnerów z ofensywy BVB zaliczył bezbarwny występ. Zapamiętany może być on jedynie z dwóch nieudanych strzałów z odległości.

• 42. min.

Niepotrzebna zabawa Sokratisa Papastathopoulosa w polu karnym musiała skończyć się wybiciem przez niego piłki w aut. Po chwili Monchengladbach dostało rzut wolny, lecz Raffael dosyć mocno chybił z ok. 30 metrów.

• 39. min.

Kolejna próba Lewandowskiego z dystansu, lecz jeszcze gorsza niż poprzednio.

• 38. min.

W porównaniu do pierwszej połowy Borussia Dortmund mocno przyspieszyła tempo gry, lecz nie zagroziła poważnie bramce ter Stegena.

• 33. min.

Jeśli w drugich 30 minutach spotkania nie padnie żadna bramka, odbędzie się seria rzutów karnych, która wyłoni finalistę turnieju.

• 31. min.

Rozpoczęła się druga połowa meczu.

• 30. min.

Koniec pierwszej połowy. Nieco lepiej prezentuje się Borussia Monchengladbach, lecz nie stworzyli ani jednej czystej sytuacji bramkowej. Na tle reszty wyróżnia się zwłaszcza sprowadzony z Dynama Kijów Raffael, który chętnie bierze udział w rozegraniu piłki oraz stara się uderzać z dystansu.

• 24. min.

Jurgen Klopp z pewnością będzie musiał popracować nad grą obronną sswojego zespołu. O ile do środka raczej nie można mieć zastrzeżeń, o tyle boczni obrońcy (Schmelzer i Grosskreutz) dają się ogrywać stanowczo zbyt często.

• 20. min.

Lewandowski oddał strzał z dystansu, lecz nie miał on prawa w żaden sposób zaskoczyć ter Stegena.

• 19. min.

Gospodarze tego turnieju grają naprawdę ciekawą piłkę i nie ustępują wicemistrzomi Niemiec oraz finaliście Ligi Mistrzów Przed chwilą Rupp ładnie zakręcił przy narożniku boiska obrońcami BVB, lecz strzał Kruse z woleja po jego dośrodkowaniu spokojnie wyłapał Weidenfeller.

• 13. min.

Przed kapitalną okazją do strzelenia bramki stanął Reus - zabrakło mu naprawdę niewiele, by by strzelić bramkę swojemu byłemu klubowi. Po chwili groźny strzał oddał Hofmann, lecz ter Stegen po raz kolejny stanął na wysokości zadania.

• 7. min.

Raffael kapitalnie urwał się pilnującemu go obrońcy, lecz jego strzał sprzed pola karnego leciał nad poprzeczką bramki Weidenfellera.

• 3. min.

Jak na mecz towarzyski, początek był dosyć żywiołowy - obie strony myślą głównie o ataku, choć brakuje okazji strzeleckich. Obroną Borussii Dortmund w jej polu karnym zakręcił Younes, lecz kilku piłkarzy BVB ostatecznie dało sobie z nim radę.