Liga Mistrzów. Manchester United pokonał Galatasaray. RELACJA

• środa, 19 września 2012
  • 90. min. + 5

Koniec meczu. Manchester United skromnie wygrywa, ale liderem grupy H jest po pierwszej kolejce Cluj, który pokonał Bragę 2:0.

• 90. min. + 1

Hernandez zmarnował kolejną okazję. Tym razem świetnie w pole karne zagrał mu Nani. I znów Meksykanin był sam przed bramkarzem, ale trafił w Muslerę.

• 88. min.

Valencia wpadł w pole karne, minął dwóch rywali i został trafiony w nogę przez rywala. Ale sędzia Stark najwyraźniej dziś odgwizduje tylko co trzeci rzut karny.

• 86. min.

Wprowadzony kilka minut temu na boisko Hernandez dostał świetne podanie w pole karne, ale w sytuacji sam na sam strzelił niecelnie.

• 80. min.

Colak dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale prosto w ręce De Gei. Galatasaray jest przy piłce, atakuje, ale nie stwarza groźnych sytuacji pod bramką rywali.

• 76. min.

Ładna akcja MU. Kagawa zszedł ze skrzydła do środka, wymienił podania z Van Persie'm, ale jego strzał został zablokowany. Gospodarze im bliżej są pod bramką rywali, tym częściej grają z pierwszej piłki. Wygląda to bardzo efektownie.

• 72. min.

W odpowiedzi kontra Galatasaray. Burak z łatwością wyprzedził Jonesa, ale strzelił prosto w De Geę. Dobitka Colaka była niecelna.

• 70. min.

Pierwsza ofensywna akcja Evry, który wpadł w pole karne i z bardzo ostrego kąta strzelił wzdłuż linii bramkowej. Było groźnie.

• 69. min.

Atakuje Galatasaray. Gospodarze głównie się bronią, ale ich rywale rozgrywają piłkę zbyt chaotycznie, by zagrozić bramce De Gei.

• 65. min.

O ile w pierwszej połowie wyróżniał się Kagawa, to w drugiej jest niewidoczny.

• 63. min.

Ładne dośrodkowanie Van Persiego do Naniego, ale ten drugi uderzył zbyt lekko głową i Muslera złapał piłkę bez trudu.

• 59. min.

Groźnie MU po rzucie rożnym. Nani na głowę Vidicia i ten strzelił tuż nad poprzeczką.

• 57. min.

Ależ okazja dla Galatasaray! Selcuk Inan po dosrodkowaniu z prawej strony strzelał głową na długi słupek i gdyby był dokładniejszy De Gea nie miałby szans tego obronić.

• 56. min.

Nani strzelał na trzy tempa i został obroniony! Muslera świetnie go wyczuł.

• 54. min.

Rzut karny dla MU! Rafael wbiegł w pole karne i szybko padł ledwo dotknięty przez obrońcę. Bardzo wątpliwa decyzja sędziego.

• 23:00

Nani nagle zatrzymał piłkę i wziął ją w ręce. Sędzia odgwizdał jego przewinienie i na nic zdały się tłumaczenia, że Portugalczyk poczuł, że z futbolówki zeszło powietrze.

• 48. min.

Bardzo efektowna akcja Naniego z Kagawą. Portugalczyk zagrał do Japończyka, ten oddał piłkę i znów ją dostał. Wszystko między obrońcami Galatasaray. Skończyło się na zablokowanym strzale.

Grają po przerwie.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min. + 1

Carrick w pole karne do Kagawy, ten obracając się próbował przelobować Muslerę. Ale uderzył zbyt lekko.

• 44. min.

Scholes stracił piłkę w środku boiska, a Altintop popędził w kierunku bramki De Gei. Na linii pola karnego piłkę spod nóg wybił mu wracający Carrick.

• 41. min.

Im bliżej przerwy, tym częściej Turcy rozgrywają piłkę na połowie MU i zdobywają rzuty rozne. Na razie jednak każde dośrodkowanie jest wybijane przez obrońców gospodarzy.

• 36. min.

Strzał Hamita Altintopa z rzutu wolnego. Ale był daleko od bramki, w dodatku trafił w nogi obrońców.

• 32. min.

Bardzo groźna akcja Galatasaray. Eboue pobiegł prawym skrzydłem, wpadł w pole karne, huknął co sił w nodze, ale nad poprzeczką.

• 29. min.

Ataki Manchesteru są coraz groźniejsze, bo goście próbują atakować większymi siłami i tracą piłkę. Turków ratują... fatalne podania Valencii.

• 23. min.

Najpierw Muslera niepewnie interweniował po dośrodkowaniu Van Persiego, a po chwili Valencia efektownie minął dwóch obrońców. Ale dośrodkowanie Ekwadorczyka fatalne.

• 22. min.

Felipe Melo leży na murawie. Zderzył się głową z Carrickiem.

• 19. min.

Piłka dwa razy była dośrodkowana w pole karne Galatasaray, poodbijała się od kilku nóg i trafiła do Kagawy. Gdyby Japończyk szybciej się zorientował, że będzie miał taką okazję, byłby gol. A tak obrońcy zdążyli ja wybić.

• 18. min.

Niezła akcja Manchesteru. Carrick podał do Valencii, który dośrodkował bardzo niecelnie, ale jeszcze gorzej zachował się Eboue, który potkł się i wybił piłkę na rzut rożny.

• 14. min.

Fatalny strzał Naniego z 20 metrów. Niewiele brakowało, a piłka poleciałaby w aut. A trener Fatih Terim już przygotowuje zmianę. Rozgrzewa się Johan Elmander.

• 11. min.

Piłkarze Galatasaray próbują przedostać się pod bramkę MU dalekimi podaniami. Te nawet dochodzą, ale zaraz potem goście tracą piłkę.

• 7. min.

Gol dla Manchesteru! Michael Carrick zachował się w polu karnym jak rasowy napastnik. Minął bramkarza Galatasaray, dał się jeszcze zahaczyć nogą, ale padając na murawę zagarnął piłkę nogą do bramki. Wcześniej świetnie rozegrał piłkę na jeden kontakt z Kagawą.

• 4. min.

Od ataków zaczęli goście. Ale Manchester kontratakuje. Długo rozgrywa piłkę, ale przed momentem groźny strzał Valencii został zablokowany.

• 1. min.

W pierwszej minucie Umut Bulut padł w polu karnym MU. Trzech kolegów pobiegło do sędziego domagając się rzutu karnego. Mieli rację, bo Turka zahaczył Namanja Vidić. Ale Wolfgang Stark nie użył gwizdka.