El. LM. Panathinaikos Ateny - Malaga 0:0. Malaga pozna Ligę Mistrzów

Koniec meczu.

• 90. min. + 2

Ostatnia zmiana. Portillo za Joaquina.

• 89. min.

Sissoko przed doskonałą okazją! Bramkarz gości jednak złapał piłkę, a do tego okazało się, że był spalony.

• 88. min.

Druga zmiana w Maladze. Duda za Eliseu.

• 86. min.

Camacho strzela głową po rzucie rożnym. Bramka nie zostaje uznana - był spalony.

• 82. min.

Kapitalne uderzenie Joaquina z rzutu wolnego, do którego doszło po błędzie gospodarzy. Bramkarz świetnie sparował na rzut rożny.

• 80. min.

Marinos fauluje i dostaje żółtą kartkę.

• 78. min.

Goście nie chcą oddać rywalom piłki, spokojnie rozgrywają. Grecy nie wiedzą, jak ją odebrać.

• 75. min.

Grecy nadal się nie poddają, ale chyba już nie zdołają nic w tym meczu nie zrobić. Nie tyle, ile potrzebują do awansu. Malagę czeka pierwszy w historii awans do Ligi Mistrzów.

• 71. min.

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Toche za Fornaroliego.

• 71. min.

Zmiana w Panathinaikosie. Marinos za Katsouranisa.

• 67. min.

I jeszcze jedna zmarnowana szansa Malagi. Ale czas Panathinaikosowi ucieka, odrobić muszą dwa gole.

• 66. min.

Żółta kartka dla bramkarza Malagi, Willy'ego.

• 65. min.

I Juanmi miał niesamowitą okazję, ale nie zdążył za piłką, za którą miał obowiązek zdążyć!

• 63. min.

Pierwsza zmiana w Maladze. Juanmi za Fabrice'a.

• 56. min.

Jedni i drudzy nie rezygnują. Na tyle, że właśnie Fornaroli został brzydko, brutalnie faulowany przez Weligtona. Bez kartki.

• 52. min.

Grecy rzucili się w końcu nieco bardziej do przodu, ale teraz przed kapitalną okazję, by zakończyć dwumecz, stanął Toulalan. Powinien strzelić, ale z całej siły uderzył minimalnie nad poprzeczką.

• 49. min.

Na razie za nami jedna dobra akcja Iski. A to dwa zdjęcia z pierwszej połowy:

Początek drugiej połowy. Mavrias za Zekę.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy.

• 42. min.

Bardzo brzydki faul Spiropulosa na Joaquinie. Sędzia nie daje kartki.

• 38. min.

Dwie kontrowersyjne sytuacje, z których sędzia na pewno wyjdzie obronną ręką. Najpierw w polu karnym Malagi, a chwilę potem Panathinaikosu, doszło do prób wpadnięcia w obrońcę i wymuszenia rzutu karnego. Sędzia nie dał się nabrać.

• 34. min.

Teraz właściwie z linii bramkowej wybijali już zawodnicy Panathinaikosu! W międzyczasie udało im się jednak też przeprowadzić dwie akcje, zakończone dośrodkowaniami. Coś może im się przypadkowo udać.

• 32. min.

Grecy znowu słabo wykonali rzut wolny.

• 31. min.

Weligton sfaulował Zekę przed własnym polem karnym. Żółta kartka.

• 30. min.

Kapitalna zespołowa akcja piłkarzy ofensywnych formacji Malagi. Przerzucenie ciężaru z lewej strony pola karnego na prawą, gdzie Joaquin trochę nie zdążył za piłkę, ale ślicznie potem kiwał rywali i nieźle wrzucił. Skończyło się jednak dobrze dla gospodarzy.

• 26. min.

Teraz dużo takiej agresywnej walki w środku pola, dużo brzydkich faulów.

• 22. min.

Przypomnijmy sobie, jak dużo walki było przed tygodniem:

• 18. min.

Jeszcze raz piłkarze Malagi, dzięki stracie piłki na własnej połowie. Ale tym razem ich akcja kończy się groźną kontrą, zatrzymaną faulem tuż przed polem karnym. Christodoulopoulos nie popisał się jednak uderzeniem z wolnego.

• 15. min.

I znowu groźna akcja Hiszpanów. Gospodarze nie mają nic do powiedzenia.

• 13. min.

Bardzo groźna akcja gości, Isco uderza z lewej strony z ostrego kąta i piłka przetoczyła się tuż obok dalszego słupka bramki gospodarzy.

• 10. min.

Eliseu faulowany przez Katsouranisa. Żółta kartka.

• 9. min.

Coś na boisku zaczyna się dziać. Ale Grecy nie mogą być z tego zadowoleni. Jest pierwsze uderzenie, Karnezis pewnie broni.

• 5. min.

Pierwsze minuty toczą się spokojnie. Malaga nie musi, a gospodarze jeszcze boją się atakować.

• 1. min.

Początek meczu.

• Oba kluby grają o życie.

Liga Mistrzów. Ratunek Malagi i Panathinaikosu w awansie

Niedawno wydawały na piłkarzy miliony euro, planowały regularną grę w Champions League. Dziś Malaga i Panathinaikos ledwie dyszą, awans do fazy grupowej pomoże im przetrwać. Pierwszy mecz IV rundy eliminacyjnej w środę o 20.45.

• We wtorek rozgrywanych jest pięć pierwszych spotkań, które ostatecznie zadecydują o awansie do Ligi Mistrzów. Z grona wtorkowych meczów wybraliśmy do relacjonowania Panathinaikos Ateny - Malaga. Wierzymy, że może być jeszcze ciekawie - w pierwszym meczu w Hiszpanii Malaga wygrała 2:0 po golach Demichelisa i Eliseu w pierwszej połowie.