Bundesliga. Borussia Dortmund przegrała z HSV

• sobota, 22 września 2012
  • 90. min. + 1

Koniec meczu. Borussia, mimo mnóstwa okazji w drugiej połowie, przegrywa w Hamburgu z HSV 2:3.

Kolejne dwie doskonałe okazje dla Borussii w ciągu minuty. Najpierw strzała Schiebera świetnie złapał Adler, chwilę później Lewandowski w sytuacji sam na sam chciał lobować bramkarza HSV, ale piłka przeleciała też i nad bramką.

Jeszcze trzy minuty potrwa ten mecz.

• 87. min.

Owacja na stojąco dla schodzącego z boiska kapitana HSV Rafaela van der Vaarta. W jego miejsce wchodzi Sala.

• 84. min.

Piłka po rzucie rożnym mija wszystkich i trafia do stojącego z boku Suboticia, ale ten źle trafia w piłkę i jego anemiczny strzał przelatuje obok bramki.

• 78. min.

Doskonała okazja dla Borussii. Lewandowski zagrał z lewej strony w pole karne do niepilnowanego Schiebera, ten właściwie był sam przed Adlerem, ale źle trafił w piłkę i ta powoli doturlała się do byłego golkierera Bayeru.

• 76. min.

Rudniew schodzi z boiska. Były napastnik Lecha sporo dziś walczył, ale na listę strzelców się nie wpisał.

• 71. min.

Dwie doskonałe okazje w ciągu minuty dla Borussii. Najpierw strzał Goetze wybił na rzut rożny, chwilę później piłkę po uderzeniu głową Suboticia z linii bramkowej wybił Beister.

• 69. min.

Ilicević pożegnany owacją na stojąco, w jego miejsce wchodzi Beister.

• 67. min.

Perisić uderza ładnie z rzutu wolnego, ale Adler kapitalną interwencją paruje lecącą w okienko piłkę.

• 65. min.

Błaszczykowski mógł tuż po wejściu wyrównać, ale w sytuacji sam na sam zatrzymał go Adler.

• 63. min.

Dwie zmiany w zespole gości. Za Reusa wchodzi Schieber, Błaszczykowski zmienia zaś Kehla.

• 60. min.

Natychmiastowa riposta gości. Długa piłka w pole karne, Piszczek walczy z Adflerem, który wybija piłkę tak nieszczęśliwie, że ta trafia prosto pod nogi Perisicia i Chorwat bez problemu pakuje ją do pustej bramki.

• 59. min.

Son uderza z dystansu i Weidenfeller znów musi wyjmować piłkę z siatki. Kapitalny strzał skrzydłowego HSV.

• 55. min.

Szybka kontra gospodarzy, van der Vaart zagrywa prostopadle do Ilicevicia, ten wpada w pole karne i niesamowicie mocnym strzałem przy bliższym słupku pokonuje Weidenfellera.

• 54. min.

Perisić atakuje lewą stroną z głębi pola i potężnie uderza z prawie trzydziestu metrów, tuż obok bramki.

• 48. min.

Długa piłka w pole karne do Lewandowskiego, ale ten mając na plecach obrońcę ledwo ją musnął i przeleciała daleko od bramki

Ależ kapitalny gol Perisicia! Pomocnik Borussii dostał od Lewandowskiego piłkę w narożniku pola karnego i technicznym strzałem w okienko nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję Adlerowi.

Gramy dalej.

• 41. min.

Koniec pierwszej połowy. HSV prowadzi z Borussią 1:0.

• 41. min.

A teraz Piszczek! Mimo asysty dwóch defensorów rywali reprezentant Polski zdołał strzelić głową ale futbolówka przeleciała 40 centymetrów obok słupka.

• 41. min.

I wreszcie dobra szansa dla Borussii. Lewandowski strzelił z półobrotu z 18 metrów, ale bramkarz popisał się znakomitą paradą.

• 38. min.

Ależ próba Rudniewa! Łotysz postanowił strzelać z przewrotki. Złożył się wspaniale, szkoda, ze nieczysto trafił w piłkę.

• 30. min.

Licznie zgromadzeni na stadionie w Hamburgu kibice Borussii mają prawo być zawiedzeni. Ich pupile nie tworzą sobie zbyt dobrych okazji. Próbują wrzutek, ale piłkę wybijają albo obrońcy, albo bramkarz gospodarzy.

• 20. min.

Żółtą kartką za faul na Leitnerze ukarany został Rafael van der Vaart.

• 20. min.

Po szybkim początku tempo nieco osłabło. Przeważa Borussia, ale niewiele z jej ataków wynika. Z dystansu (i z powietrza) próbował uderzać Lewandowski, ale jego strzał został zablokowany.

• 12. min.

Mistrzowie Niemiec rzucili się do ataków. Jeden z piłkarzy HSV prawie sobie strzelił samobója po zamieszaniu podbramkowym, ale bramkarz gospodarzy zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Po chwili groźnie strzelał Łukasz Piszczek, ale po jego uderzeniu z dwudziestu metrów futbolówka o centymetry minęła słupek bramki.

• 6. min.

Borussia na razie bezradna. Przed chwilą piłkarze HSV wymienili kilka szybkich podań i byli blisko strzelenia drugiego gola. A konkretnie szansę miał doskonale znany polskim kibicom Artjoms Rudniew, który nie trafił jednak czysto głową w piłkę.

• GOOOOOOL

1:0 dla HSV! Co za początek meczu! Borussia rozpoczęła od szybkiego ataku i została natychmiast skontrowana. Piorunującą akcję gospodarzy zakończył celnym strzałem głową Son.

• Zaczęli!

• Po spotkaniu z Bayerem Lewandowski został wybrany przez prestiżowy magazyn "Kicker" do jedenastki kolejki. Czy dziś zagra tak, że zasłuży na ponowne wyróżnienie?

Bundesliga. Lewandowski w jedenastce kolejki wg „Kickera”

Robert Lewandowski znalazł się w jedenastce kolejki prestiżowego piłkarskiego magazynu „Kicker”. Napastnik Borussii Dortmund strzelił jedną z bramek w wygranym 3:0 meczu z Bayerem Leverkusen

• Po trzech kolejkach Bundesligi Borussia Dormund zajmuje piąte miejsce z siedmioma punktami na koncie. W ostatniej kolejce mistrzowie Niemiec wygrali spokojnie z Bayerem Leverkusen 3:0, a bohaterami byli Polacy. Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski strzelili po bramce, a Łukasz Piszczek zanotował asystę. Dziś w wyjściowym składzie tylko dwóch Polaków - trener Juergen Klopp uznał, że Błaszczykowski usiądzie na ławce rezerwowych.