Bundesliga. Borussia - Bayer 3:0. Gole Błaszczykowskiego i Lewandowskiego

• sobota, 15 września 2012

Koniec meczu.

Śliczna główka Perisicia, piłka odbija się od poprzeczki i od linii bramkowej i... chyba nie wpada do bramki całym obwodem. Perisić zawiedziony, ale gola nie ma.

• 88. min.

Kapitalna okazja Bellarabiego. Piłka w poprzek pola karnego i uderzenie nieznacznie nad poprzeczką. To była najlepsza dziś okazja gości.

• 82. min.

Jedni i drudzy powoli zaczynają odpuszczać, wynik został już ustalony. Nie znaczy to jednak, że nie toczy się już gra w piłkę. Mecz nadal prowadzony jest dość szybko, choć widać, że zawodnicy trochę przestali się przykładać.

• 78. min.

3:0! Lewandowski! Napastnik reprezentacji Polski wreszcie się przełamuje! Wrzutka w pole karne z rzutu wolnego, Lewandowski świetnie wybiega i uderza głową!

• 77. min.

Wollscheid nie daje się przejść Reusowi. Żółta kartka za ten faul.

• 76. min.

Lewandowski dostał kapitalną piłkę, ale przegrał pojedynek z obrońcą. Piłka trafiła do Piszczka, który powinien strzelać z ostrego kąta, ale chciał być chyba dobry dla Lewandowskiego i koniecznie umożliwić mu przełamanie się. Podanie do napastnika miało jednak bardzo małe szanse na przejście obok obrońcy.

• 72. min.

Carvajal dostaje żółtą kartkę, choć wcześniej to faulowany Perisić niebezpiecznie wyciągał rękę w kierunku jego kolegi z drużyny.

• 71. min.

Schmelzer brzydko przerywa akcję i dostaje żółtą kartkę.

• 68. min.

Lewandowski mógł stanąć przed szansą, ale nie zdążył do piłki.

• 65. min.

Druga zmiana w Bayerze. Augusto za Hegellera.

• 63. min.

Hummels próbował głową, kolejne wielkie zamieszanie, ale bramkarz dobrze rzucił się na piłkę i nie dał jej sobie zabrać.

• 61. min.

Zmiana w Borussii. Grosskreutza zastępuje Reus.

• 57. min.

Jedna z nielicznych akcji Leverkusen. I to bardzo ładna. Seria podań między rywalami na niewielkiej przestrzeni, ale w końcu zabrakło piłkarzom techniki, żeby przyjmować takie zagrania.

• 53. min.

Tym razem Piszczek miał szansę na strzelenie gola. W polu karnym gości było jednak tak dużo zawodników, że jego strzał z ostrego kąta nie mógł nie zostać zablokowany.

• 50. min.

Okrutne zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Mistrzowie Niemiec jakoś się uratowali i udało im się w końcu wybić piłkę z pola karnego.

• 47. min.

Bellarabi zastąpił w przerwie Kadleca w Borussii.

Początek drugiej połowy.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy.

• 42. min.

Znowu piłka do nadciągającego prawą stroną Polaka, ale tym razem był to Lewandowski. Obrońca mocno na niego naciskał i napastnik w końcu się przewrócił. Karnego nie ma, raczej nie powinno być.

• 39. min.

2:0! Błaszczykowski! Świetna piłka po ziemi przez pół boiska od Lewandowskiego na prawe skrzydło do Piszczka, który podciągnął i zagrał piłkę przecinającą pole karne. Goetze nie zdążył jej zagarnąć, ale dalej nabiegał na nią jeszcze kapitan reprezentacji Polski, który spokojnie przyłożył.

• Borussia przez chwilę miała kłopoty, ale znowu wróciła do atakowania. Wrzutka w pole karne, ale nieco za mocno i uderzenie głową nie było zbyt łatwe, a więc też niecelne.

• 31 min. Borussia po zdobyciu bramki nie daje wyjść Bayerowi ze swojej połowy. Najpierw Lewandowski próbował uderzyć z obrotu, ale zablokowali go obrońcy. Chwilę potem piłkę, która zmierzała do Błaszczykowskiego zbił jego kolega z drużyny, Schmelzer.

• GOOOOOOL

29 min. Rzut rożny wykonuje Schmelzer. Piłka ląduje na głowie Hummelsa, o którym zapomnieli obrońcy Leverkusen. Futbolówka robi kozioł i wpada do siatki. Leno bez szans.

• 24 min. Strata Kehla początkiem kontrataku Bayeru. Akcję przerywa Subotić. Rzut rożny. Corner wykonuje Kadlec. Piłkę wybijają obrońcy. 20 metrów od bramki, z trudnej pozycji, 20 metrów od bramki próbuje Castro. Mocno, ale niecelnie.

• 22 min. Dwójkowa akcja Błaszczykowskiego i Goetze. Niemiec zagrywa do Polaka prze pole karne i wbiega mu za plecy. Kuba odgrywa piętą. Mario strzela mocno i po ziemi, ale pewnie interweniuje Leno.

• 19 min. Rzut rożny dla Borussii. Piłka przelatuje nad polem karnym i przez nikogo niedotknięta, opuszcza boisko.

• 17 min. Znowu Bayer. Gonzalo Castro mając pustą drogę do bramki, strzelił w jej środek, wprost w Weidenfellera.

• 12 min. Ależ sytuacja Bayeru Leverkusen! Seria podań między zawodnikami gości i 3 metry od linii bramkowej z piłką znalazł się Kiessling. Zamiast jednak wykonać szybki obrót i strzelić, czekał. Subotić wślizgiem ratuje Borussię.

• 7 min. Znowu Schmelzer świetnie zgrywa w pole karne. Nabiega Błaszczykowski. Kapitan reprezentacji Polski nie sięgnął piłki. Zabrakło centymetrów. Daniel Carvajal potrzebuje pomocy lekarza.

• 5 min. Kolejna szansa! Goetze wchodzi w pole karne, mija obrońcę i odgrywa do Lewandowskiego, ten zgrywa do wbiegającego Błaszczykowskiego. Kuba strzałem z pierwszej piłki przenosi uderzenie wysoko nad poprzeczką.

• 3 min. Pierwsza okazja Borussii Dortmund, żeby objąć prowadzenie. Schmelzer biegnie prawą stroną, dośrodkowuje, ale piłkę wybija bramkarz.

• 2 min. W składzie Borussii Dortmund oczywiście trzech Polaków: Błaszczykowski, Piszczek, Lewandowski

• 1 min. Zaczęli!

• Borussia Dortmund w poprzedniej kolejce straciła punkty, remisując 1:1 z Norymbergą. Bramkę dla Dortmundczyków zdobył Jakub Błaszczykowski. W dwóch poprzednich spotkaniach gola nie strzelił jeszcze Robert Lewandowski, w zeszłym sezonie najlepszy strzelec zespołu. Czy napastnik reprezentacji Polski przełamie niemoc strzelecką? Mistrz Niemiec po trzech kolejkach zajmuje 6. miejsce.