Primera Division. Wymęczone zwycięstwo Barcelony z Valencią

• niedziela, 02 września 2012
  • 91. min.

KONIEC MECZU. Valencia przegrywa z Barceloną 0:1, ale była blisko remisu. Gola na wagę zwycięstwa strzelił świetnym uderzeniem z dystansu Adriano po podaniu Lionela Messiego. Bramki Valencii nie uznał sędzia, który dopatrzył się spalonego przy trafieniu Victora Ruiza. Po trzech spotkaniach Barcelona ma komplet punktów.

• 91. min.

I jeszcze jedna próba Valencii. Piłka po uderzeniu z dystansu Jonasa ląduje na górnej siatce.

Ruiz zmarnował kapitalną okazję. Valdes nie dosięgnął piłki, a obrońca Valencii uderzył głową tuż nad poprzeczką. Powinno być 1:1.

• 89. min.

To nie jest dobry mecz w wykonaniu Messiego. Dwa niedokładne zagrania Argentyńczyka w ciągu minuty.

• 80. min.

Strzał z wolnego Messiemu się jednak wyjątkowo nie udał. Uderzył prosto w mur. Nie rozpieszczają nas dziś piłkarze jeśli chodzi o celne strzały na bramkę. Mimo wszystko emocji jest sporo.

• 79. min.

Kibice gwiżdżą, bo w natarciu jest Valencia. Futbolówkę szybko przechwytują jednak piłkarze Barcelony. Piłka trafia do Messiego, który przebiega z nią przez pół boiska i w końcu wymusza faul tuż przed linią pola karnego.

• 73. min.

Trzeba pochwalić zawodników Valencii, którzy znakomicie przecinają podania piłkarzy ”Dumy Katalonii”. Tylko w ofensywie są bardzo niedokładni.

• 71. min.

Barcelona czaruje, ale ma problem z oddaniem celnego strzału. Bardzo aktywny jest Alexis Sanchez, który przed chwilą ”okiwał” przeciwnika samym balansem ciała.

• 60. min.

Na boisko wchodzi Andres Iniesta. Zmienia Cesca Fabregasa.

• 60. min.

Goooooooooooooooooooolaaaa nie ma. Po strzale Victora Ruiza piłka ląduje w siatce, ale arbiter nie uznaje bramki. Sędzia pokazał, że zawodnik Valencii był na spalonym. Kontrowersyjna sytuacja, ale minimalny spalony chyba jednak był. A nawet jeśli nie to faulowany był Adriano. Choć to też nie jest w stu procentach pewne.

• 54. min.

Bardzo dobry drybling Alexisa Sancheza zakończony podaniem do Fabregasa. Ten jednak z bliskiej odległości strzela wysoko ponad bramką.

• 54. min.

Kapitalne podanie piętą Pedro do Alby, ten przejmuje piłkę na pełnej prędkości, ale dośrodkowanie wybijają obrońcy.

• 49. min.

Adriano chciał strzelił drugiego gola, ale tym razem piłka po strzale z dystansu poleciała w trybuny.

• 49. min.

Valencia rozpoczęła drugą połowę od groźnych ataków, ale wciąż nie oddała celnego strzału.

Za Daniego Alvesa wszedł Jordi Alba.

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min. + 1

Przed spotkaniem doszło do uroczystego powitania Andresa Iniesty, który kilka dni temu otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza grającego w Europie. Mistrz świata z reprezentacją Hiszpanii w głosowaniu 53 dziennikarzy z każdego z krajów zrzeszonych w UEFA wyprzedził Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. Kibice na Camp Nou zgotowali mu owacje na stojąco.

A tak Adriano cieszył się ze swojej bramki:

Koniec pierwszej połowy. Barcelona prowadzi z Valencią 1:0 po kapitalnym uderzeniu z dystansu Adriano. Valencia jak na razie bez celnego strzału.

• 41. min.

Po efektownym początku mamy typową barcelońską ”klepankę”. Przyjemnie się to ogląda, ale sytuacji bramkowych niestety brakuje. Valencia próbuje sporadycznie atakować, ale robi to na razie bardzo nieudolnie.

• 27. min.

Znakomity fragment gry w wykonaniu Barcelony. Fabregas znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i próbował go pokonać efektowną podcinką. Trafił jednak w słupek.

• GOOOOOOL

24. min.

1:0! Krótko rozegrany rzut wolny, po którym na strzał z dystansu zdecydował się Adriano. Zrobił to fantastycznie - futbolówka wpadła w okienko bramki gości.

• 24. min.

Kolejna akcja Messiego. Tym razem klasycznie - drybling zakończony strzałem, ale uderzenie blokują obrońcy.

• 20. min.

Messi znów uderza głową! Tym razem kapitalnie, ale jeszcze lepiej broni bramkarz Valencii, który rzuca się i odbija piłkę końcówką palców.

• 16. min.

Rzadki obrazek. Messi strzelał głową. Był jednak bardzo odchylony przy strzale i piłka poleciała bardzo wysoko ponad bramką.

• 13. min.

Pique uderza rywala łokciem za co zostaje ukarany żółtą kartką.

• 7. min.

Bardzo groźny techniczny strzał Soldado. Piłka o centymetry minęła bramkę strzeżoną przez Valdesa.