Primera Division. Real - Valencia. Remis w inauguracyjnym szlagierze

• niedziela, 19 sierpnia 2012
  • KONIEC MECZU

93. min.

Na inaugurację Primera Division Real zremisował z Valencią 1:1. Królewscy najlepiej grali w pierwszej połowie, kiedy doprowadzili do zdobycia pierwszej bramki. Przy wyrównującej bramce Valencii ucierpieli, zderzając się ze sobą, Pepe i Iker Casillas. Obaj przez kilka minut leżeli bez ruchu na murawie, Pepe dograł pierwszą połowę, ale na drugą już nie wyszedł, Casillas przez cały mecz wydawał się lekko oszołomiony. W drugiej połowie Real zdominował statystykę posiadania piłki, ale nic z tego nie wynikło - atakom brakowało kończącego podania, dobrze spisywał się też bramkarz Valencii Diego Alves. Zupełnie niewidoczny był Cristiano Ronaldo, Mesut Oezil również nie odnalazł jeszcze najlepszej formy.

• 93. min.

Ramos blokuje akcję Parejo, a sędzia kończy spotkanie.

• 91. min.

Okazja dla Valencii. Valdez zagrywa prostopadła piłkę w pole karne, Casillas wybija na rzut rożny.

• 92. min.

Kolejna akcja Realu zakończona pod nogami Diego Alvesa.

• 91. min.

Wrzutka Alonso w pole karne wybita przez obrońców Valencii.

• 89. min.

Mathieu przerywa akcję Realu i rozpoczyna kontratak, który zostaje szybko zastąpiony kontratakiem Realu, ale świetnie wraca Gago, a ronaldo źle przyjmuje piłkę. Wynik wciąż bez zmian.

• 85. min.

Kolejny rzut rożny. Oezil posyła piłkę w skupisko niebieskich koszulek Valencii.

• 85. min.

Teraz oberwało się Sergio Ramosowi, Valencia koncentruje się głównie na wybijaniu Realu z rytmu.

• 82. min.

Rzut rożny dla Realu. Callejon mięciutko i pięknym łukiem w pole karne, ale do piłki doskakuje głowa w niebieskiej, miast w białej koszulce.

• 82. min.

I jeszcze jedna akcja Realu zakończona mocnym strzałem w Alvesa.

• 80. min.

Ostatnia zmiana w Valencii: Nelson Valdez za Feghouliiego.

• 80. min.

Ronaldo z Benzemą szaleją w polu karnym, ale muszą wycofać piłkę. Sfrustrowany Albiol strzela desperacko z połowy boiska, ale piłka nie wpada do bramki.

• 78. min.

Rzut rożny dla Realu. Ozil wrzuca miękko w pole karne, tam podskakuje Sergio Ramos, ale nie nadaje piłce żadnego konkretnego kierunku.

• 77. min.

Długie podanie do Ronaldo, ten zaś po raz kolejny w tym meczu powstrzymany przez Joao Pereirę.

• 75. min.

Xabi Alonso do Callejona, ten do Arbeloi, a potem piłka gubi się w gąszczu niebieskich spodenek.

• 75. min.

Real zwiększa przewagę w posiadaniu piłki, ale nie wynikają z tego klarowne sytuacje bramkowe. Wciąż remis na Santiago Bernabeu.

• 73. min.

Xabi Alonso ukarany za faul.

• 73. min.

Ronaldo dobrze podaje do Benzemy, ten strzela wysoko nad bramką.

• 71. min.

Zmiana w Realu: Callejon za Di Marię

Zmiana w Valencii: Parejo za Soldado.

• 70. min.

Dośrodkowanie w pole karne, Higuain do Di Marii, ale wciąż nie ma bramki.

• 68. min.

Rzut rożny dla Realu, Alonso w pole karne na głowę Higuaina, ten jednak niecelnie.

• 66. min.

Alves broni uderzenia Oezila.

• 66. min.

Guardado opuszcza boisko, wchodzi Pablo Piatti.

• 64. min.

Di Maria do Higuaina, ten w poprzeczkę.

• 64. min.

Benzema do Higuaina ten strzela w Alvesa, który wypuszcza piłkę, nie zdąża jednak do niej Benzema.

• 63. min.

Xabi Alonso wykonuje rzut wolny, piłka do Ronaldo, ten jednak źle przyjmuje piłkę i strzela słabo.

• 62. min.

Ronaldo przytomnie czeka na faul Pereiry - rzut wolny dla Realu.

• 60. min.

Oezil do Higuaina, ten traci piłkę. Tino Costa traci ją znów na rzecz Realu.

• 60. min.

Karim Benzema za Lassana Diarrę.

• 58. min.

Valencia atakuje, ale Soldado znów na spalonym.

• 55. min.

Oezil świetnie do Di Marii, ten do Arbeloi, do piłki dopada jeszcze Higuain ale jest na spalonym.

• 55. min.

Di Maria na skrzydle, ale nie udaje mu się podać do nikogo pod presją obrońców, wybija więc ją w okolice bramkarza Valencii.

• 55. min.

Nie ma gola! Soldado wyszedł sam na sam, minął Casillasa i strzelił na pustą bramkę, ale wcześniej już sędzia odgwizdał spalonego.

• 55. min.

Xabi Alonso faulował Fernando Gago.

• 53. min.

Długa piłka do Ronaldo, który nie zdołał ani utrzymać piłki, ani siebie na nogach.

• 53. min.

Oezil zagrywa w pole karne, Di Maria mógł odegrać do Ronaldo, ale pod presją obrońców zdecydował się na strzał - niecelny.

• 49. min.

Niebezpieczny strzał Valencii, ale Casillas łapie piłkę i natychmiast posyła ją do Oezila.

• 49. min.

Rzut wolny dla Realu. Xabi Alonso posyła daleką piłkę na długi słupek, zamieszanie w polu karnym, poturbowany Victor Ruiz.

• 49. min.

Wejście Victora Ruiza w Higuaina i kartka dla gracza Valencii.

• 48. min.

Ronaldo z autu do Oezila, ten dośrodkowuje w pole karne, gdzie nie ma nikogo z Realu, są za to obrońcy Valencii, którzy wybijają piłkę.

• 48. min.

Rozpoczyna się druga połowa, Real bez Pepe, który ucierpiał przy bramce nad 1:1. Zmienił go Raul Albiol.

• 48. min.

Koniec pierwszej połowy. Rela remisuje z Valencią po golach Higuaina i Jonasa. Przy wyrównującym golu Valencii ucierpieli Pepe i Casillas i wydaje się, że bramkarz Realu jeszcze nie doszedł do siebie.

• 48. min.

Źle przyjęcie Higuaina po świetnym podaniu Coentrao - i kontra Valencii. Niebezpieczna kontra, Casillas chyba jeszcze nie doszedł do siebie.

Oezil wpada w pole karne, ale za długo zwleka z podaniem i wykorzystuje to Guardado.

Piłka przemierzyła na skos boisko by trafić do Ozila, ten podał do Higuaina, ale interweniowali obrońcy Valencii.

• 44. min.

Casillas i Pepe w końcu się podnieśli, ale wyglądają na ciężko oszołomionych.

• 42. min.

Rzut wolny dla Valencii, Tino Costa wrzuca w pole karne, Casillas i Pepe boleśnie się zderzyli, a z wszystkiego skorzystał Jonas. Pepe i Casillas wciąż leżą bez ruchu na murawie.

• 40. min.

Strzał Ronaldo z dystansu nie miał prawa wpaść do bramki. I nie wpadł.

• 39. min.

Feghouli pięknie zabrał piłkę Coentrao, który śmiało poczynał sobie w polu karnym Valencii.

• 38. min.

Długa piłka od Gago trafia do... Casillasa.

• 37. min.

Ronaldo dostał świetną piłkę, wpadł w pole karne, wystawił Oezilowi, który uderzał jakby od niechcenia - być może zdawał sobie sprawę, że jest na spalonym.

• 35. min.

Coentrao wypuszczony w bój świetnym podaniem od Pepe, pobiegł pod bramkę, strzelał lekko popchnięty - nie dostrzegł chyba lepiej ustawionego Hiuaina - i zmarnował świetną okazję.

• 32. min.

Gra się chwilowo uspokoiła i toczy głównie w środku boiska.

• 30. min.

Feghouli ogląda kartonik za zbyt wysoko podniesioną nogę w starciu z Ramosem.

• 30. min.

Ramos ucierpiał w starciu z Feghoulim.

• 28. min.

To wyglądało jak stuprocentowa okazja! Feghouli wybiegł sam na sam z Casillasem, wybił mu piłkę, a potem powstrzymał dobitkę, okazało się jednak, że i tak był spalony.

• 28. min.

Valencia przy piłce, ładne rozegranie piłki - najpierw szeroko skrzydłami, potem przyspieszenie i dośrodkowanie w pole karne na nadbiegającego Feghouliego, któremu jednak w ostatniej chwili piłkę wybił ktoś z obrońców Realu.

• 26. min.

Piękne zagranie do Gonzalo Higuaina, ten jednak nie radzi sobie z Victorem Ruizem i piłka wraca do graczy Valencii.

• 25. min.

Mocny strzał Xabiego Alonso na szybkości, który zmusił Diego Alvesa do ostrej gimnastyki - górą jednak bramkarz Nietoperzy.

• 23. min.

Oskrzydlający atak Realu, Coentrao wywalczył rzut rożny. Boczny obrońca Realu jest na razie wyróżniającą się postacią zespołu Królewskich.

• 23. min.

Moment lepszej gry Valencii, ale brakuje wykończenia próbom ataków gości.

• 21. min.

Długa piłka na skrzydło do Ronaldo, tym razem jednak górą inny Portugalczyk - Joao Pereira.

• 19. min.

Ramos do Coentrao, ten po przebiegnięciu kilku metrów decyduje się na strzał, ale słaby i obroniony przez Alvesa.

• 19. min.

Pereira do Gago, ten do Costy, który odgrywa na skrzydło do Mathieu. Valencia próbuje rozgrywać szeroko i niespiesznie, utrzymuje się przy piłce, ale w końcu ją traci i teraz Real konstruuje atak pozycyjny.

• 16. min.

Ronaldo kapitalnie wypuszcza w bój Higuaina, ale jeszcze lepiej wychodzi z bramki Diego Alves.

• 13. min.

Rzut rożny dla Realu - bije Xabi Alonso, ale wychodzi z tego kontra Valencii.

• 13. min.

Jeszcze jeden korner Tino Costy - piłka ląduje w rękach Casillasa.

• 6. min.

Rzut rożny dla Valencii, która jednak po stracie bramki nie rzuciła się do jakichś szaleńczych ataków. Po dośrodkowaniu piłka nie znalazła sytuacji do strzału, ale Valencia utrzymuje się w jej posiadaniu.

• 10. min.

Goool! Z wydawałoby się niemrawej akcji, piłka po podaniu Di Marii dotarła pod nogi Gonzalo Higuaina, który na raty, ale pokonuje Diego Alvesa.

• 6. min.

Świetne podanie Ronaldo do Oezila, który zamiast strzelać pada pod presją dwóch obrońców, sędzia nie daje się jednak nabrać - nie ma mowy o rzucie karnym.

• 6. min.

Niecelne podanie Coentrao w gąszcz nóg obrońców Valencii.

• 5. min.

Real ma optyczną przewagę w pierwszych minutach meczu, jednak nie stwarza na razie niebezpiecznych sytuacji.

• 4. min.

Pierwszy strzał Realu - Di Maria niecelnie.

• Zaczęli!

• Przed meczem:

Real w pierwszym meczu czeka nie lada wyzwanie - na Santiago Bernabeu przyjeżdża trzecia drużyna poprzedniego sezonu, która dla dwójki hiszpańskich gigantów od kilku sezonów zawsze jest ciężką przeprawą. Valencia osłabiona brakiem Jordiego Alby (przeszedł do Barcelony) przed sezonem pozyskała kilku piłkarzy, którzy mogą stanowić o jej sile - na Mestalla trenują teraz m.in. Joao Pereira (przeszedł ze Sportingu Lizbona), Andres Guardado (z Deportivo La Coruna), Sergio Canales i Fernando Gago (z Realu Madryt)

W poprzednim sezonie Real miał z Valencią problemy - na Mestalla "Królewscy" wygrali 3:2 po kontrowersyjnych decyzjach arbitra, na Santiago Bernabeu rywale odebrali im punkt bezbramkowo remisując. Klub z Madrytu zamierza jednak kontynuować swój mistrzowski marsz. - Nie celujemy w bicie rekordów. Sezony różnią się od siebie. W poprzednim osiągnęliśmy dobry poziom, byliśmy najlepsi w Europie. Jeśli utrzymamy ten stan, będziemy kandydatami do zdobycia każdego trofeum - powiedział na konferencji przed meczem Jose Mourinho. Relacja z hitowego spotkania od 19 w Sport.pl.