Premier League. Spacerek Manchesteru City. Mistrzowie Anglii ograli Fulham

2 : 0
Terminarz

• sobota, 19 stycznia 2013
  • 90. min. + 4

Koniec spotkania! Gdyby Manchester City wykorzystał kilka sytuacji w końcówce meczu wynik mógł być bardziej efektowny. Wygrana gospodarzy i tak jest jednak w pełni zasłużona. Zawodnicy Roberto Manciniego przynajmniej do niedzieli zbliżyli się do United na dystans czterech punktów.

• 90. min. + 1

Arbiter dolicza trzy minuty

• 89. min.

Na boisku nie ma już bohatera - Davida Silvy. Miejsce Hiszpana zajął Joeleon Lescott

• 89. min.

Znowu było gęsto w polu karnym Fulham i znowu piłka wylądowała przed szesnastkę. Tym razem mocno, ale niecelnie huknął Milner

• 86. min.

Piękny atak City. Aguero urwał się obrońcy, przejął piłkę w polu karnym, minął Schwarzera, ale mając pustą bramkę nie trafił z ostrego kąta czysto w futbolówkę.

• 84. min.

Dzeko mierzył zza pola karnego w górny róg bramki, ale źle ułożył stopę i piłka przeleciała daleko obok słupka

• 81. min.

Wiadomo już, że Tevez nie zakończy tego meczu ze zdobyczą bramkową. Rozgrywającego swój setny mecz w barwach City Argentyńczyka zmienił właśnie jego rodak - Sergio Aguero.

• 78. min.

Dzeko z łatwością mija w polu karnym Briggsa, ale z dziesięciu metrów strzela w boczną siatkę

• 76. min.

Swojego gola nadal szuka Tevez. Argentyńczyk znów strzelał z dystansu. Tym razem trafił w bramkę, ale Schwarzera nie przestraszył

• 74. min.

W ogóle niewidoczny jest nadal Berbatow. Trudno mieć jednak do niego pretensje, bo Bułgar nie otrzymuje dziś żadnych podań od swoich kolegów z drużyny.

• 70. min.

Kolejna okazja sam na sam Silvy. Hiszpan tym razem miał chyba zbyt dużo czasu, bo strzelił fatalnie, metr obok słupka

• GOOOOOOL

69. min.

2:0! Tevez lekko trąca piłkę przed polem karnym, po chwili dopada do niej Silva. Hiszpan w pełnym biegu wpada w pole karne i sprytnym strzałem tuż przy słupku pokonuje Schwarzera.

• 67. min.

Zmiana - za Richardsona wchodzi Briggs

• 66. min.

Wygląda na to, że będziemy mieli kolejną zmianę wymuszoną kontuzją. Tym razem z problemami zdrowotnymi boryka się Richardson.

• 63. min.

City cały czas ma przewagę. Przed momentem Garcia zbyt lekko dośrodkował w szesnastkę i piłkę przejęli obrońcy. To była dobra okazja, bo w polu karnym było kilku graczy City. Z boiska schodzi Zabaleta, który ucierpiał w jednym z wcześniejszych starć. Jego miejsce zajmuje na placu gry Nasri.

• 53. min.

Tevez zdecydował się na kolejne uderzenie. Strzał zza pola karnego był jednak bardzo niecelny.

• 50. min.

Znów mogło być groźnie pod bramką Schwarzera. Silva był na wysokości pola karnego, ale źle dograł do partnerów.

• 49. min.

Udany powrót Sidwella. Gracz Fulham zdołał wybić piłkę spod nóg Teveza, który już był w polu karnym i szykował się do strzału

• 48. min.

Pierwsza akcja Fulham - goście długo rozgrywali piłkę, potrafili się przy niej utrzymać przed polem karnym City. Futbolówka trafiła pod nogi Sidwella, który strzelając sprzed szesnastki fatalnie spudłował.

Druga połowa. Na razie obie ekipy bez zmian

• 45. min. + 1

Konkurs! Wygraj grę Football Manager 2013

Nowy FM jest większy, lepszy, bardziej realistyczny od poprzedników i pozwala jeszcze bardziej cieszyć się najsłynniejszym symulatorem zarządzania drużyną piłkarską. Wygraj jedną z gier ufundowanych przez Cdp.pl w konkursie Sport.pl na Facebooku.

Koniec pierwszej połowy! Wszystko, co najciekawsze działo się w pierwszych sekundach spotkania. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, potem ju tylko kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Fulham ani razu nie zagroziło bramce Harta. Jak na razie goście nie oddali nawet celnego strzału.

Dobra okazja City. Tevez znalazł lukę w polu karnym Fulham, dograł do Dzeko, a ten strzałem z pierwszej piłki przeniósł piłkę nad poprzeczką

• 45. min.

Arbiter dolicza minutę do regulaminowego czasu gry

• 44. min.

Na razie dużo ciekawiej jest w innych meczach Premier League. Małą niespodzianką pachnie w Londynie, gdzie QPR prowadzi z West Hamem 1:0 po golu nowego zawodnika - Loica Remy'ego.

• 42. min.

Dość nerwowo spotkanie ogląda Roberto Manicni. Włoch większość czasu spędza przed ławką rezerwowych co jakiś czas pokrzykując coś do swoich podopiecznych

• 39. min.

City teraz trochę przycisnęło i atakuje rywali już przed ich polem karnym. Od początku meczu świetnie w defensywie pracuje Carols Tevez. Argentyńczyk zanotował sporo odbiorów, gra agresywnie, ale co najważniejsze zgodnie z przepisami. Obok Silvy jest na razie najlepszym graczem gospodarzy

• 36. min.

Javi Garcia przejął piłkę przed polem karnym, ale arbiter przerwał grę uznając, że gracz City pomagał sobie przy tym ręką

• 32. min.

Na razie na boisku nic się ciekawego nie dzieje. Zobaczmy jak z bramki cieszył się w drugiej minucie David Silva

• 32. min.

Tevez zabrał piłkę Sidwellowi, po chwili znalazł się z nią w polu karnym, ale strzelił w obrońcę. Po chwili okazję mieli goście. Sidwell walczył o futbolówkę w polu karnym z Zabaletą, zdołał oddać strzał, ale Argentyńczyk przeszkadzał mu na tyle skutecznie, że uderzenie nie mogło zagrozić Hartowi.

• 30. min.

Dwa dośrodkowania w pole karne City i dwa razy skutecznie interweniował Kompany. Belg najpierw wyekspediował piłkę nogą, potem - głową

• 28. min.

Dośrodkowanie Milnera i Tevezowi zabrakło kilku centymetrów, aby sięgnąć piłkę. Gdyby Argentyńczyk był trochę wyższy...

• 28. min.

Fulham na razie nie potrafiło zagrozić bramce Harta. Od drugiej minuty i gola Silvy prowadzą gospodarze

• 26. min.

Krótka klepka w wykonaniu Tevez i Zabalety w prawym sektorze boiska. Argentyński snajper zagrał zbyt mocno i od bramki zacznie Schwarzer

• 25. min.

Długi rozbieg Teveza, strzał z rzutu wolnego prostym podbiciem i piłka tylko zatrzymała się na murze

• 24. min.

Żółta kartka dla Karagounisa. Grek nieprawidłowo powstrzymywał Silvę, który ładnie się uwolnił i był już na dogodnej pozycji do oddania strzału sprzed pola karnego.

• 20. min.

Tevez strzelał z dystansu, ale znów piłka powędrowała prosto w ręce Schwarzera

• 19. min.

Na razie słabo wygląda gra skrzydłami Fulham. Oglądamy mało dośrodkowań, a jeżeli już są, to bez problemu radzą sobie z nimi zawodnicy gospodarzy. Bez piłek jest Berbatow

• 16. min.

Dzeko strzelił w środek bramki głową po dobrym dośrodkowaniu Silvy

• 14. min.

Piłkarze Fulham byli już pod polem karnym City, ale gospodarze ostrym pressingiem w przeciągu kilkunastu sekund zdołali wypchnąć przeciwnika pod ich własne pole karne. To podoba się kibicom.

• 10. min.

Clichy dośrodkował w szesnastkę, ale Zabaleta fatalnie przyjął piłkę. Futbolówka odbiła się od klatki piersiowej Argentyńczyka i wyszła za linię końcową

• 9. min.

Pierwsza interwencja Harta. bramkarz City bez problemu złapał wstrzelenie piłki głową w pole karne przez Sidwella.

• 7. min.

Fulham próbuje odrobić straty, ale gracze Manchesteru mają sporo czasu na dobre ustawienie swoich szyków obronnych. Gospodarze przyjmują rywali na swojej połowie i czekają na rozwój wydarzeń.

• 5. min.

Ciężkie zadanie przed Fulham. Gol stracony na początku musiał gości podłamać. City świetnie ułożyło sobie to spotkanie. Duży udział miał w tym jednak Schwarzer.

• 2. min.

1:0 dla City! Dzeko strzelił zza pola karnego, Szchwarzer odbił piłkę, ale prosto pod nogi niepilnowanego Silvy, który z kilku metrów nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Fulham!

• 1. min.

Początek spotkania!

• Nie będzie Cię w domu? Teksty Sport.pl możesz czytać także w serwisie mobilnym m.sport.pl. Do śledzenia relacji na żywo polecamy także aplikację Sport.pl LIVE do pobrania za darmo na Androida</a>.

• City wystąpią w mocno osłabionym składzie - nie zagra Kolo Toure, który wyjechał na Puchar Narodów Afryki. Zabraknie też kontuzjowanego Sergio Aguero i pauzującego za kartki Vincenta Kompany'ego.