Puchar Ligi Angielskiej. Chelsea w półfinale. Pogrom z Leeds

• środa, 19 grudnia 2012
  • KONIEC MECZU

Zespół Chelsea Londyn awansował do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej. Dołączył do Swansea, Bradford i Aston Villi po pokonaniu na wyjeździe 5:1 Leeds United. Po pierwszej połowie sensacyjnie prowadzili gospodarze po trafieniu Lucciana Becchio, ale w drugiej połowie podopieczni Rafy Beniteza urządzili sobie prawdziwe strzelanie i zdobyli pięć goli.

• 90. min. + 2

Koniec meczu. Chelsea wygrywa z Leeds 5:1 i melduje się w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej.

I na koniec jeszcze piękna przewrotka jednego z piłkarzy Leeds. Cech jednak pewnie broni udany strzał.

• 88. min.

Piłkarze Chelsea spokojnie rozgrywają piłkę czekając na koniec spotkania.

• GOOOOOOL

83. min.

I jeszcze jeden gol dla Chelsea! 5:1! Tym razem Hazard asystuje, a z najbliższej odległości pokonuje Ashdowna Torres.

• GOOOOOOL

76. min.

To już koniec marzeń Leeds. Hazard wykorzystuje szybką kontrę gości i jest już 4:1 dla Chelsea. Bardzo ładną asystę zalicza przy tym trafieniu David Luiz.

• 76. min.

Dramaturgia spotkania nieco osłabła, ale kibice Leeds wciąż wierzą w swoich zawodników. A ci starają się atakować i nie wychodzą z połowy Chelsea.

• 71. min.

Kontuzjowanego Bertranda zastępuje Cole.

• GOOOOOOL

66. min.

Zabójcze dwie minuty Chelsea! W końcu swoją bramkę strzela jeden z najlepszych na boisku Moses. Zawodnik gości popisał się znakomitą indywidualną akcją i strzałem z dystansu w krótki róg, przy którym Ashdown nie miał nic do powiedzenia.

• GOOOOOOL

65. min.

Gol dla Chelsea! 1:2! Stalo się, faworyci już prowadzą. Po dosrodkowaniu Lamparda piłkę umieszcza strzałem głową przy krótkim słupku Ivanović.

• 62. min.

Ashdown ma znakomity dzień. Teraz obronił uderzenie z dystansu Lamparda. Swoją drogą trenerzy chyba nakazali swoim piłkarzom strzelać z dystansu, bo oglądamy sporo - lepszych lub gorszych - prób takiego rozwiązywania akcji ofensywnych.

• 60. min.

Mogło być 2:1 dla Chelsea. Torres świetnie wyskoczył do dośrodkowania, ale jego uderzenie kapitalnie obronił Ashdown.

• 57. min.

Znów dobra akcja Mosesa, ale Torres minął się z piłką po jego zagraniu w pole karne. Było groźnie pod bramką Leeds.

• 51. min.

Piłkarze Leeds nie wyglądają jednak na podłamanych. Starają się atakować. To zapowiada duże emocje w dalszej części spotkania.

• GOOOOOOL

47. min.

Gol dla Chelsea! 1:1! Ależ rozpoczęcie Chelsea! Szybka akcja, podanie Mosesa do Maty, ten uderza po ziemi z dystansu, piłka przyspiesza na murawie, ociera się o rękawicę bramkarza i wpada do siatki tuż przy słupku.

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min. + 3

A bohater pierwszej połowy wygląda tak:

Koniec pierwszej połowy. Po pierwszej odsłonie Leeds prowadzi z Chelsea 1:0!

• 43. min.

Potwierdzenie, że Torres był przed podaniem do Mosesa na minimalnym spalonym. Ułamek sekundy wcześniej było to nieco bardziej widoczne.

• 41. min.

Kibice gospodarzy zamarli. Do siatki po podaniu Torresa trafił Moses. Ale sędzia odgwizdał spalonego.

• GOOOOOOL

37. min.

Gol dla Leeds! 1:0! Zabójcza kontra gospodarzy po złym zagraniu Luiza. Z lewej strony po ziemi dośrodkował Thomas, a do siatki z bliskiej odległości piłkę zapakował Becchio. Publiczność szaleje!

• 35. min.

A teraz z kolei mieliśmy kontrowersję pod bramką Chelsea. Po dośrodkowaniu w polu karnym piłka odbiła się od ręki Bertranda. Arbiter mógł tego jednak nie widzieć, bo było duże zamieszanie.

• 33. min.

Sytuacja na boisku się ustabilizowała. Chelsea coraz prężniej atakuje, Leeds nastawia się na kontry.

• 27. min.

Moses jest bez wątpienia najgroźniejszym jak dotąd piłkarzem na boisku. A Ashdown najlepszym. Po strzale z dystansu piłkarza Chelsea golkiper Leeds popisał się kapitalną paradą.

• 25. min.

I kolejna kontrowersja! Brown, który leżał przed chwilą na murawie, złapał w polu karnym za ramię Mosesa. Ten się przewrócił mając nadzieję, że sędzia podyktuje "jedenastkę". Ale gwizdek arbitra milczał.

• 22. min.

Piłkarze Chelsea nie przebierają w środkach. Po starciu bez piłki z Matą padł na murawę Brown i długo trzymał się za twarz. Powtórki pokazały, że Mata nie był zupełnie bez winy.

• 19. min.

Niezłe dośrodkowanie i strzał głową Peltiera. Piłka poszybowała z dwa metry nad bramką strzeżoną przez bramkarza Chelsea.

• 18. min.

Żółta kartka dla Lamparda, który brutalnie zaatakował od tyłu nogi Dioufa. Za to zagranie mógł dostać nawet czerwoną, gdyby arbiter był surowszy.

• 10. min.

Gra jest na razie bardzo szybka, ale i bardzo niedokładna. Piłka ślizga się po murawie.

• 6. min.

I pierwsza groźna akcja w tym spotkaniu. Z lewej strony w dogodnej sytuacji znalazł się Moses. Strzelił mocno, ale wprost w bramkarza.

• 4. min.

Stroną przeważająca jest na razie Leeds, ale nieporadne ataki gospodarzy spokojnie rozbijają goście.

• 3. min.

Piłkarze obu drużyn mają na razie problemy z przystosowaniem się do warunków panujących na murawie. Pada mocny deszcz.

• 1. min.

Zaczęli!

• W ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej Leeds podejmuje Chelsea Londyn. Udział w półfinale tych rozgrywek już wcześniej zapewniły sobie Aston Villa, Swansea oraz Bradford, które w rzutach karnych było lepsze od Arsenalu.