Premier League. Newcastle - Manchester City 1:3

• sobota, 15 grudnia 2012
  • 90. min. + 4

Koniec meczu.

• 90. min. + 3

Piłkarze City mieli jeszcze okazję trzech na jednego, ale za bardzo chcieli zaliczyć asystę zamiast gola.

• 90. min. + 2

Bardzo gorąco pod bramką gości, piłka odbija się przypadkowo i w końcu opuszcza pole karne.

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 87. min.

Aguero dostał świetne podanie na sam na sam z bramkarzem i próbował przerzucać nad nim piłkę. Uderzył nieznacznie obok słupka.

• 86. min.

Indywidualna akcja Aguero, który zbiegł z lewego skrzydła do środka i uderzył. Piłka lekko trąciła but kryjącego go zawodnika i wyszła na róg po słupku.

• 85. min.

Dobra wrzutka w pole karne do Ameobiego, który ładnie się składa do główki, ale trafia dokładnie w ręce Harta.

• 82. min.

Ostatnia zmiana w Newcastle. Ferguson za Simpsona.

• 79. min.

Ostatnia zmiana w City. Lescott za Teveza.

Druga zmiana w Newcastle. Ameobi za Cissego.

• 78. min.

Przez minutę gracze City panoszyli się w polu karnym Newcastle. Robili tam, co chcieli. Zostali na chwilę wypchnięci, ale Zabaleta stał na lewej stronie zupełnie niekryty. Dostał piłkę, doszedł do linii końcowej i wycofał w pole karne. Na piłkę nabiegł Yaya Toure, który z kilku metrów wpakował ją do siatki.

• GOOOOOOL

78. min.

1:3! Yaya Toure!

• 77. min.

Gutierrez nieco przypadkowo dostał piłkę i uderzył z prawie zerowego kąta. A Hart kapitalnie wyskoczył do przodu i wybił piłkę, aby nie dobił jej żaden z nadbiegających rywali.

• 75. min.

Pierwsza i zaskakująca zmiana w Newcastle. Marveaux za Tiotego. Trener tłumaczy coś schodzącemu zawodnikowi.

• 72. min.

Druga zmiana w City. Schodzi Kolarov, który zastąpił Nasriego. Lekko utyka, więc to musi być kolejny uraz. Wchodzi Dżeko.

• 68. min.

Gospodarze przeważają, ale znowu mamy akcję za akcję. Teraz uderzał Ba. Z 20 m, mocno, po ziemi. Hart złapał.

• 66. min.

Gutierrez ładnie wrzuca w pole karne, ale Clichy kapitalnie gasi piłkę klatką i podaje w ten sposób do Harta.

• 64. min.

Prawdziwy horror pod bramką City. Rzut rożny za rzutem rożny, wrzutka za wrzutką i za każdym razem jest bardzo groźnie.

• 62. min.

Ale mistrzowie Anglii już odsapnęli i zaczynają się odgryzać. Podanie wzdłuż linii bramkowej, ale nikt nie zdołał wbić piłki do bramki Krula.

• 59. min.

Newcastle, tak samo jak o tej porze w pierwszej połowie, zupełnie przycisnęło teraz City. Czy uda się wyrównać?

• 57. min.

Tevez dostał dobre podanie przez pół boiska! Wbiegał w pole karne, dopadając już piłki, ale Krul świetnie wybiegł z bramki na linię pola karnego i zablokował strzał Argentyńczyka! Tevez powinien przerzucać na drugą stronę do Aguera, który ma do niego pretensje.

• 55. min.

Sędzia puścił akcję City, ale wrócił do Percha i dał mu żółtą kartkę.

• 53. min.

To powinien być cios, który powaliłby City! Cisse dostał świetne podanie między obrońcami, doskonale przyjął piłkę i stanął twarzą w twarz z Hartem. Chyba spanikował, bo odchylił się za mocno i uderzył nad poprzeczką z dziesięciu metrów.

• 51. min.

Kiepska wrzutka Anity z rzutu rożnego zostaje łatwo wybita. Trafia jednak przed pole karne do Colocciniego, który po prostu wybija przed siebie efektownym ciosem z woleja. Obrońcy City już wybiegali do kontry, ale Ba czekał przyczajony. Zauważył, że sytuacja nagle się zmienia i wbiegł momentalnie w pole karne. Śliczną główką przerzucił piłkę nad bezradnym Hartem.

• GOOOOOOL

51. min.

1:2! Demba Ba!

• 50. min.

Anita dużo dzisiaj dośrodkowuje w pole karne i choć niektóre wrzutki były niezłe, to City cały czas broni się przed stratą gola.

• 48. min.

Santon koniecznie chce odkupić winy. Mocno ruszył do przodu, nieźle uderzył, ale tylko w boczną siatkę.

Zaczyna się druga połowa. Oby równie fenomenalna.

• PRZERWA

Drugi gol zostanie jednak prawdopodobnie uznany Garcii. I chyba słusznie, bo po jego strzale Santon próbował wybić piłkę prawą nogą nie trafił, piłka odbiła się od jego lewej pięty i wpadła do bramki. Obrońca Newcastle stał jednak na linii bramkowej i gdyby go tam nie było, piłka i tak musiałaby wpaść do bramki tuż przy słupku.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

• 42. min.

Nadal akcja za akcję, kontra za kontrę. Nie ma nawet chwili na oddech! Fenomenalny mecz. Newcastle też regularnie zagraża City, choć wynik jest, jaki jest.

• 39. min.

Wrzutka z rzutu rożnego i uderzenie na bramkę Newcastle. Na linii bramkowej stoi Santon, który chce wybić piłkę i... kiksuje. Niewiarygodny samobój. Coś niezwykłego.

• GOOOOOOL

39. min.

0:2! Niewiarygodny samobój Santona!

• 37. min.

Również pierwsza zmiana w City. Kontuzjowanego Nasriego zastąpił Kolarov.

• 37. min.

Pierwsza żółta kartka dla gracza City. Aguero faulował rywala.

• 35. min.

Nasri teraz brzydko zahaczony przez Santona, ale to też był chyba przypadek, choć trudno ocenić po dwóch powtórkach z dziwnego kąta. Po raz kolejny Nasri zwija się z bólu na murawie.

• 32. min.

Tevez dostał od Colocciniego łokciem w twarz. Argentyńczyk leży na murawie, musi go mocno boleć. Ale to na pewno nie było zagranie z premedytacją.

• 31. min.

Ba i Gutierrez kontrują lewym skrzydłem, jednak piłka zostaje potem posłana na prawą stronę. Cisse uderza z ponad 25 m. Torpeda nieznacznie nad poprzeczką!

• 27. min.

Obrona Newcastle nigdy nie była mocną stroną zespołu. Już dwóch środkowych obrońców ma kartki. Simpson brzydko i niepotrzebnie skopał Silvę po łydkach przy linii bocznej.

• 25. min.

Niesamowita seria interwencji Harta! Najpierw musiał rzucić się do boku, żeby łapać piłkę przed nadciągającym rywalem a zderzenie też musiało go boleć, a potem zorientował się w porę, że piłka z zaskoczenia trafiła do Williamsona, który dobijał z woleja. Hart zdążył wyskoczyć jeszcze w przeciwnym kierunku. Ależ interwencja!

• 23. min.

Nasri na szczęście gra dalej, mamy teraz chwilę spokojniejszej gry.

• 19. min.

Nasri leży na murawie po starciu z rywalem. Chyba jego noga nieprzyjemnie się zakleszczyła między nogami rywala.

• 15. min.

Goście przejmują inicjatywę. Teraz to oni mocno przycisnęli rywali.

• 14. min.

Zepsuty rzut rożny przez gospodarzy, Tevez ruszył z kontrą. Williamson nie bawił się w subtelności. Zahaczył uciekającego rywala i dostał kartkę.

• 12. min.

Mogło być już 2:0, bo obrona "Srok" została całkowicie rozklepana. Kolejną znakomitą interwencją nogami popisał się jednak Krul.

• 10. min.

Nasri uciekł prawą stroną. Trudno orzec czy nie był na spalonym, powtórki nic nie wyjaśniają. Wystawił Aguerowi, a ten bez trudu wpakował piłkę do siatki. Druga akcja City i gol.

• GOOOOOOL

10. min.

0:1! Aguero!

• 9. min.

Pierwsza kontra City. Tevez ucieka, uderza z ostrego kąta a Krul kapitalnie broni nogami. Sędzia jeszcze odgwizdał spalonego, ale raczej niesłusznie.

• 7. min.

Jeszcze jedna próba napastnika Newcastle, ale jego uderzenie dość łatwo zablokowane. Widać, że gospodarze są podbudowani początkiem, podczas gdy mistrzowie Anglii nie rozumieją, co się dzieje.

• 5. min.

Jeszcze jedno dobre zagranie w pole karne, Ba wybiega przed obrońców i zabrakło mu milimetrów, żeby sięgnąć piłkę przed bramkarzem City.

• 4. min.

Anita uderza, Hart poświęca się i wpada na słupek, żeby wybronić piłkę.

• 2. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, tam był niepilnowany Cisse, który z dziesięciu metrów świetnie uderzył po ziemi. Hart wyciągnął się jak długi i fenomenalnie obronił!

• Po ubiegłotygodniowej porażce z Manchesterem United mistrz Anglii traci do lidera i zarazem lokalnego rywala już sześć punktów. Musi szybko zacząć gonić. Dziś ma okazję, bo choć w zeszłym roku Newcastle było odradzającym się z popiołów feniksem i rewelacją sezonu, tak w tym sezonie radzi sobie naprawdę słabo i zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli.