Premier League. Everton zremisował z Arsenalem. Cały mecz Szczęsnego

• 90. min. + 1

Schodzi Cazorla, za niego Coquelin.

Spotkanie przedłużone o trzy minuty.

• 86. min.

Hitzlsperger słynie z mocnego uderzenia z dystansu. I uderzył piekielnie mocno, ale i bardzo daleko od bramki. Piłka przeleciała jakieś kilkadziesiąt metrów nad poprzeczką.

• 84. min.

Potężne uderzenie Walcotta zablokowane.

• 80. min.

Schodzi Ramsey, za niego Gervinho.

• 79. min.

Arsenal trochę odetchnął. Everton już tak nie przeważa.

• 75. min.

Tym razem lepszy strzał Cazorli z dystansu. Celnie, ale w sam środek bramki. Howard wybija przed siebie.

• 73. min.

Na boisku nie ma już Gibsona, ale jest Hitzlsperger.

• 70. min.

Żółta kartka dla Oviedo za faul na Walcottcie.

• 68. min.

Świetne dośrodkowanie Walcotta wprost na głowę Giroud. Piłka po strzale Francuza dosłownie o centymetry minęła bramkę Howarda.

• 65. min.

Coraz rzadziej opuszczamy okolice pola karnego Arsenalu. Przewaga Evertonu cały czas rośnie.

• 62. min.

Z boiska schodzi Naismith, za niego Oviedo.

• 61. min.

I po raz kolejny w głównej roli Belg. Tym razem uderzył z 16 metrów. Lekko, po ziemi, Szczęsny bez problemów łapie piłkę.

• 60. min.

Pienaar dośrodkował do Fellainiego, Szczęsny piąstkuje tuż obok jego głowy.

• 57. min.

Pienaar znalazł się sam przed Szczęsnym, ale nie zdołał z ostrego kąta uderzyć wystarczająco precyzyjnie. Polak wybił piłkę za linię końcową.

• 55. min.

Najaktywniejszym dzisiaj zawodnikiem jest Fellaini. Tym razem jednak Belg na spalonym.

• 52. min.

Jelavić popędził lewym skrzydłem, wyłożył piłkę do Naismitha, ale Gibbs w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem wybił piłkę.

• 49. min.

Pienaar zdecydował się na uderzenie z narożnika pola karnego. Piłka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

• 48. min.

Dośrodkowanie w stronę Giroud, ten składał się do strzału z woleja, ale nie trafił w piłkę.

Początek drugiej połowy.

• Czyżby w zimie miały się rozpocząć problemy Szczęsnego?

Premier League. Arsenal szuka nowego bramkarza

Według informacji portalu Goal.com Arsene Wenger pilnie szuka nowego bramkarza. Celem Arsenalu jest podpisanie kontraktu z Pepem Reiną. Może do tego dojść już w styczniu.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 44. min.

Cazorla spróbował uderzenia z dystansu. To był bardzo zły pomysł, piłka powędrowała wysoko nad bramką.

• 40. min.

Fellaini zgrał piłkę do Jelavicia, Chorwat fenomenalnie ograł Mertesackera, znalazł się w dogodnej sytuacji, ale fatalnie przestrzelił!

• 38. min.

Okres minimalnej przewagi Arsenalu. Everton odpoczywa.

• 34. min.

Z rzutu rożnego nic nie wynikło.

• 33. min.

Prosty błąd Bainesa, który wyszedł z piłką za linię końcową i Arsenal będzie miał rzut rożny.

• 30. min.

Chwilowa przerwa w grze. Kontuzjowany jest Walcott.

• 27. min.

Jest remis! Obrońcy Arsenalu nie potrafili wybić piłki, ta trafiła do Fellainiego. Belg wykorzystał swojego rodaka Vermaelena, który zasłonił Szczęsnego i oddał płaski strzał lewą nogą tuż obok słupka. Bramkarz reprezentacji Polski nie zdążył do piłki.

• 25. min.

Vermaelen postanowił oddać strzał z rzutu wolnego z 30 metrów. Piłka przeleciała przez dziurę w murze, ale Howard nie dał się zaskoczyć.

• 23. min.

Osman idealnie zagrał w pole karne do Fellainiego, ale Belg nie przyjął dobrze piłki. Ta odskoczyła i Wilshere natychmiast to wykorzystał, wybijając ją na rzut rożny.

• 21. min.

Przewinienie w ofensywie Pienaara. Poszkodowanym Sagna.

• 17. min.

Powtórki pokazują, że piłkę po strzale Fellainiego sparował przed siebie Szczęsny.

• 17. min.

Znowu zamieszanie w polu karnym Arsenalu. Po rzucie rożnym po raz kolejny do główki doszedł Fellaini, ale piłka po jego strzale ugrzęzła w tłumie i po chwili została wybita.

• 14. min.

Rzut wolny dla Evertonu z 25 metrów, dośrodkowanie Bainesa wybija jeden z obrońców.

• 11. min.

Dośrodkowanie Hibberta, piłkę lekko uderza głową Fellaini, Szczęsny bez problemu łapie i szybko wznawia grę.

• 7. min.

Mocne dośrodkowanie Bainesa w stronę Jelavicia, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Szczęsny.

• 6. min.

Bardzo dobre podanie do Fellainiego, ten wychodził sam na sam, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• 4. min.

I już pierwsza zmiana. Urazu doznał Koscielny. Za niego Gibbs.

• 1. min.

I Arsenal prowadzi! Walcott rozpoczął akcję, podał do Ramseya, ten szybko piłkę oddał i Walcott po rykoszecie trafia do siatki!

• 1. min.

Mecz rozpoczęty!

• W ostatnich dziesięciu meczach obu drużyn w Premier League osiem razy wygrywał Arsenal i dwukrotnie był remis.

• W pierwsze od ośmiu lat mistrzostwo klubu z Emirates Stadium nie wierzą już najwięksi optymiści. Po 13 kolejkach londyńczycy tracą do lidera aż dziesięć punktów, ich głównym celem jest zajęcie czwartego miejsca, dającego udział w kwalifikacjach LM.

Evertonu lekceważyć nie wolno. Drużyna z Liverpoolu zajmuje piąte miejsce, ma punkt więcej od Arsenalu, do czwartej Chelsea traci cztery. Choć ostatnio gra słabiej (z siedmiu meczów aż pięć zremisowała), piłkarze coraz głośniej mówią, że stać ich na awans do Champions League, trener David Moyes twierdzi, że tak znakomitej drużyny na Goodison Park jeszcze nie prowadził.