Premier League. Chelsea - Stoke 1:0. Uratowane zwycięstwo

Zaczynają się kłótnie między zawodnikami.

Potworny wślizg w wykonaniu Davida Luiza. Obrońca Chelsea powinien dostać czerwoną kartkę za ten wjazd w nogi Waltersa.

Sędzia dolicza cztery minuty.

• 89. min.

Ostatnia zmiana w Chelsea. Terry za Matę.

• 85. min.

1:0! Cole! Ivanović zagrał z prawego skrzydła po ziemi w pole karne, obrońca nie zdołał trącić piłki, Mata lekko przedłużył piętą, a Cole w porę się zorientował i lekko przerzucił piłkę nad rzucającym się mu pod nogi bramkarzem. Begović trącił jeszcze piłkę, ale nie zdołał jej zatrzymać.

• 83. min.

Zamieszanie w polu karnym Chelsea przerwane gwizdkiem sędziego. Goście twierdzą, że bez powody.

• 81. min.

Lampard zastępuje Obiego Mikela.

• 78. min.

I bardzo groźnie pod bramką Chelsea! Piłka po strzale z ostrego kąta odbija się od nóg i wypada poza boisko.

• 74. min.

Coraz groźniej, coraz więcej dzieje się pod bramką Stoke. Ale nadal utrzymuje się cenny dla gości remis.

• 71. min.

Ładna piłka przecinająca pole karne Stoke, ale Oscar jej nie dosięga.

• 68. min.

Oscar uderza po ziemi, niezbyt mocno. Begović łapie bez większych problemów.

• 66. min.

Znakomita szansa Mosesa. W ostatniej chwili udało się wybić obrońcom na róg.

• 64. min.

Michael Owen za Charlie'ego Adama.

• 62. min.

Moses zastępuje Hazarda.

• 59. min.

Adam drugi raz w ciągu kilku minut uderza dokładnie tak samo. I przy tym naprawdę fatalnie.

• 57. min.

Stoke coraz groźniej kontruje, ale podopieczni Di Mattea też są coraz groźniejsi w swoich atakach. Tu musi w końcu paść bramka.

• 55. min.

Napastnicy Chelsea pogubili się, a mieli znakomitą okazję bramkową.

• 51. min.

Kolejna próba wymuszenia rzutu karnego. Oscar dostaje kartkę.

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Sędzia dolicza minutę.

• 44. min.

Kapitalna akcja Chelsea. Ładne, krótkie podania w polu karnym i znakomita szansa na bramkę. Strzał z ostrego kąta został jednak w ostatniej chwili zablokowany.

• 41. min.

Hazard na razie dość niewidoczny. Torres również nie poraża celnością strzałów.

• 38. min.

I jeszcze jedna akcja Stoke, i jeszcze kilka Chelsea. Ale nadal nie są to jakieś bardzo groźne ataki.

• 35. min.

Ale Stoke też od czasu do czasu atakuje i właśnie było groźnie pod bramką gospodarzy. Tylko przez chwilę.

• 32. min.

Nie wygląda to, jakby możliwe było strzelenie jakiegoś gola w tej połowie. Jest jednak jeszcze trochę czasu.

• 29. min.

Chelsea cały czas atakuje, piłka cały czas przelatuje obok słupka bramki gości.

• 26. min.

Mata przepięknie przerzuca piłkę nad linią obrony, a Torres wybiega do niej, ale nie daje rady uderzyć. Bramkarz wychodzi z bramki i obrywa piłką.

• 23. min.

Najpierw Ivanović próbował wymusić rzut karny, ale nie dostał kartki, a potem Adam dostał żółtą kartkę za złapanie go w pasie i powalenie na ziemię w kolejnej akcji.

• 21. min.

Tym razem wrzutka w pole karne Stoke bez rzutu rożnego. Piłka zderza się jednak z głową Torresa i właściwie staje w miejscu. Można powiedzieć, że Hiszpan zamiast uderzyć idealnie skleił piłkę.

• 18. min.

Rzut wolny dla Stoke. Dobre dośrodkowanie i Walters uderza głową w poprzeczkę! Goście byli bliscy sensacyjnego prowadzenia.

• 15. min.

Można się zastanawiać, po co bez przerwy pisać o rzutach rożnych, ale... Chelsea nie przestaje ich wykonywać. Nie strzela jednak z nich goli.

• 12. min.

Prawie cały czas gra toczy się pod bramką Stoke. Kontry wyglądają jednak groźnie i Chelsea nie może tracić koncentracji na własnej połowie.

• 9. min.

Kolejne dośrodkowanie z rogu, znowu groźnie pod bramką gości. Nie udało się jednak wbić gola.

• 6. min.

Wrzutka z rzutu rożnego i uderzenie głową nad poprzeczką bramki Begovicia.

• 3. min.

Chelsea atakuje od początku. Na pewno będzie musiała jednak uważać na kontry Stoke.

• 1. min.

Zaczęło się.

• Za chwilę początek meczu dwóch niepokonanych w tym sezonie drużyn. Prowadząca w tabeli zwyciężczyni Ligi Mistrzów Chelsea (10 pkt.) gra ze Stoke, który po czterech meczach ma cztery punkty, cztery gole strzelone i cztery stracone oraz 12. miejsce w tabeli.