Manchester City wygrywa z Southampton, ale beniaminek nie poddał się bez walki

• niedziela, 19 sierpnia 2012
  • 93. min.

Bieniaminek Premier League okazał się nadspodziewanie trudnym rywalem dla mistrza Anglii. City strzeliło wprawdzie gola już przed przerwą, ale gościom udało się doprowadzić do wyrównania na początku drugiej połowy. Świetną zmianę dał Ricky Lambert, który strzelił wyrównującego gola, z dobrej strony pokazał się też Lallana, wspaniale finiszując kontrę Świętych i dając im prowadzenie 2:1 z mistrzem Anglii. Gracze City obudzili się jednak po tym golu, zabrali do ataków i doprowadzili najpierw do remisu, a potem do bramki na 3:2.

• 93. min.

Koniec meczu. Manchester City wygrywa z Southampton 3:2.

• 93. min.

Yaya Toure i Balotelli wyprowadzają kontrę, ale Kolarov zwalnia tempo tej akcji, piłka wraca na chwilę pod nogi gości, ale przejmuje ją Zabaleta. Wynik chyba nie ulegnie już zmianie.

Southampton szuka jeszcze swojej szansy, Davis do Lamberta, ale ten przegrywa główkowy pojedynek z Zabaletą.

• 89. min.

Ostatnia zmiana w drużynie City: Kolarov za Teveza.

• 85. min.

Jeszcze jeden atak gości, ale to gospodarze bliscy strzelenia gola samobójczego. Udaje im sie jednak wyprowadzić kontrę, nieprzepisowo powstrzymaną przez Schneiderlina, który ogląda za to żółty kartonik.

• 85. min.

Ostatnia zmiana w drużynie gości: Sharp za Puncheona.

• 83. min.

Lambert umiejętnie zgrał piłkę do Fonte, który pudłuje z małej odległości.

• 83. min.

Goście rzucają się desperacko do ataku, dobry strzał Schneiderlina, ale Hart broni, będzie jeszcze rzut rożny.

• 80. min.

City uśpiło obrońców Świętych, błąd jednego z nich, który wybił piłkę pod nogi Nasriego, Francuz nie miał zaś skrupułów i wykorzystał ten prezent strzelając gola na 3:2.

• 78. min.

City znów zamyka gości na ich połowie. Spokojnie buduje atak pozycyjny starając się nie zgubić piłki, nawet kosztem wycofania się. I opłaciło się!

• 78. min.

Edin Dżeko o włos od zdobycia gola na 3:2.

• 75. min.

Gra się uspokaja, a raczej uspokajają ją gospodarze posiadając piłkę.

• 72. min.

I jeszcze jeden kontratak Southampton i szybka odpowiedź City - bardzo dużo się zaczęło dziać w tym meczu - Balotelli bliski gola na 3:2.

• 70. min.

Kompany zgarnia piłkę po rzucie rożnym, strzela w gąszcz nóg pod bramką Davisa, gdzie szczesliwa okazuje się noga Edina Dżeko i mamy remis!

• 70. min.

Zmiana w drużynie City: Balotelli za Silvę.

• 70. min.

Do wejścia szykuje się Mario Balotelli. A tymczasem zablokowany strzała Yaya Tourego.

• 68. min.

Gol! Southampton wygrywa z mistrzem Anglii! Strata City po rzucie rożnym, szybka kontra gości, piłka trochę szczęśliwie dociera pod nogi Lallany, który strzela precyzyjnie w krótki róg zasłoniętego Joe Harta.

• 61. min.

Rzut wolny dla City - piłka bita przez Teveza odbija się od muru, będzie rzut rożny. Nasri dośrodkowuje, Kompany nie doskakuje i kontra Southampton - gooool!

• 61. min.

Druga zmiana w drużynie gości: Steven Davis zastępuje Ward-Prowse'a

• 61. min.

Clichy dobrze dośrodkowuje z pierwszej piłki, ale Zabaleta strzela głową prosto w ręce Davisa.

• 61. min.

City rzuciło się do ataku by dać szybką odpowiedź. Na razie jednak sytuacje podbramkowe umiejętnie wyjaśniane przez dobrze ustawionych piłkarzy Southampton.

• 59. min.

Gol wyrównujący dla Southampton! Lambert najpier podawał do kilku kolegów, potem sam znalazł się pod bramką, skorzystał z ogromnego zamieszania w polu karnym i świetnie uderzył. Beniaminek nawiązuje walkę z mistrzem Anglii, mecz rozpoczyna się na nowo.

• 58. min.

Lambert wnosi nową jakość do gry Southampton.

• 58. min.

Teraz okres ataków Southampton, które utrzymuje się przy piłce. Ale kontra City, Tour mknie skrzydłem, Dżeko czeka na piłkę od Teveza, ten jednak wybiera strzał - niecelny.

• 57. min.

Ricky Lambert zaczyna swój występ w meczu od strzału na bramkę.

• 53. min.

Zmiana w drużynie gości - Lambert za Rodrigueza.

• 53. min.

Tevez ucieka skrzydłem, strzela z ostrego kąta, Davis paruje piłkę wprost na nogę Nasriego, ale gola nie ma.

• 51. min.

Nasri do Dżeko, ten zapędza się w narożnik, walcząc o rzut rożny, Puncheon utrzymuje piłkę w boisku, ale Howard Webb jest innego zdania. Dośrodkowuje Nasri, zamieszanie w polu karnymi kontra gości, która kończy się wyjściem Harta od bramki.

• 51. min.

Świetna akcja Manchesteru - zagranie Tourego nad linią obrony, strzał Clichy'ego, ale Davis wyciąga się w górę i broni.

• 48. min.

Rodwell świetnie do Nasriego, ten na lewą strone do Clichy'ego, ale Francuzowi nie udaje się opanować piłki.

• 48. min.

Strata Dżeko, rzut z autu dla gości, piłkę wygrywa Rodwell, podaje do Silvy, ten do Nasriego, który przedryblowuje dwóch obrońców, znajduje Dżeko, który, zdziwiony, że Nasriemu udaje się podać pod presją, marnuje wyśmienitą okazję.

• 48. min.

City długo utrzymywali się przy piłce, ale Silva podał niecelnie do Nasriego - posiadanie Southampton trwało jednak tylko chwilę.

• 47. min.

Rozpoczyna się druga połowa.

• 45. min. + 3

Do przerwy Manchester City wygrywa z Southampton 1:0 po golu Carlosa Teveza. Southampton pokazało się z niezłej strony tylko na początku meczu. Po przestrzelonym karnym Silvy z początku spotkania mistrzowie Anglii rzucili się do ataków, które w końcu przyniosły efekt w postaci bramki Teveza.

Gra się nieco uspokoiła, bardzo zła próba ataku gości przynosi w efekcie chyba pierwszy w meczu kontakt Joe Harta z piłką. Sędzia Howard Webb kończy pierwszą połowę.

• 45. min. + 2

Tevez strzela, Davis broni, ale wypuszcza piłkę, dobitka Silvy zablokowana, piłka trafia do Nasriego, który nabija głowę Silvy, ale piłka mija bramkę. Końcówka pierwszej połowy to okres całkowitej dominacji mistrzów Anglii.

• 45. min.

Tevez wbiega na szybkości w pole karne, ale zatrzymany przez Clyne'a i Puncheona. City wymienia teraz mnóstwo podań, wobec których gracze Southampton są zupełnie bezradni, Silva do Zabalety, ten do Dżeko, który nie ma miejsca, wycofuje więc do Nasriego. Święci zamknięci w polu karnym.

• 43. min.

Dżeko z dystansu - broni Davis.

• 40. min.

Tevez! Dostał świetne podanie od Nasriego, choć był na minimalnym spalonym, uciekł obrońcy i pewny strzałem w krótki róg pokonał Davisa.

• 40. min.

Nasri szaleje w polu karnym, podaje do Silvy, ten jednak ma za mało czasu i miejsca i nie jest w stanie oddać strzału.

• 38. min.

City znów pod polem karnym gości, tym jednak udaje się przejąć piłkę - nie na długo, Do Prado na spalonym.

• 35. min.

Ręka Zabalety - rzut wolny dla Southampton. Lallana dośrodkowuje w pole karne, gdzie roi się od niebieskich i czerwonych koszulek, ale tylko rzut rożny.

• 35. min.

Southamptan rozpoczyna od stojącej piłki i ładną szarżą dociera pod bramkę City, tutaj jednak przygoda z atakiem się kończy, rozpoczyna się kontra gospodarzy.

• 33. min.

Tevez ładnie zgarnął piłkę, znalazł miejsce do strzału, ale uderzył słabo i prosto w bramkarza.

• 33. min.

Rzut rożny dla City, Nasri wrzuca w pole karne, ale nikt nie oddaje strzału. Gospodarze utrzymują się jednak przy piłce choć oddalają od bramki.

• 30. min.

Teraz City przejęło piłkę i zaczęło ją szanować wymieniając dziesiątki podań, ale z daleka od bramki. Pod bramką jest już gorzej - albo niecelnie, albo dobrze interweniują gracze Świętych.

• 28. min.

Gra zrobiła się szybka, szarpana, oba zespoły szybko tracą i odzyskują piłkę, ale klarownych sytuacji bramkowych z tego nie ma.

• 24. min.

Tevez wycofuje do Rodwella, ten do Toure, ale piłkarze Świętych odzyskują piłkę - na krótko. Toure znów próbuje skonstruować atak, ale traci piłkę i następuje kilka chwil szarpaniny w środku pola, goście zbliżają się do pola karnego gospodarzy, ale świetnie interweniuje Nasri.

• 20. min.

Tevez drybluje, utrzymuje się przy piłce obiegając pole karne gości, próbuje włączyć do akcji Zabaletę, ale nie udaje mu się to, City traci piłkę, nie na długo jednak - po chwili znów zamykają gości pod ich własną szesnastką.

• 15. min.

Kevin Davis broni karnego! Ale David Silva uderzył naprawdę fatalnie. Wciąż 0:0 na Etihad Satdium.

• 15. min.

City wraca do atakowania, zamieszanie w polu karnym Nasri zablokowany, ale chwilę później Tevez podcięty w polu karnym - będzie rzut karny.

• 9. min.

Za kontuzjowanego Aguero wchodzi Dżeko.

• 9. min.

Jednak nie będzie zmiany, City gra dalej w dziesiątkę, więc Southampton rzuca się do ataku, Schneiderlin strzela niecelnie. ale piłkarzom beniaminka udaje sie kilka razy ładnie urwać obrońcom City.

• 9. min.

Aguero ucierpiał w starciu Clyne, jednak zawodnik Southampton atakował piłkę, wygląda to więc raczej na nieszczęśliwą kontuzję niż złośliwy faul.

• 9. min.

Sergio Aguero leży na murawie od kilku chwil, widać, że odczuwa ból, Mario Balotelli i Edin Dżeko zaczynają się więc rozgrzewać.

• 8. min.

Strata Lallany w srodku pola, Nasri do Teveza, ten na lewą stronę, City zamka gości na ich połowie wymieniając dużo szybkich podań, ale tracą piłkę, Ward-Prowse rozpoczyna kontratak Southampton, zakończony odważną, ale nieudaną próbą strzału na bramkę.

• 5. min.

Goście utrzymują się przy piłce i stosunkowo łatwo przedzierają się pod pole karne City. Kompany powstrzymał Clyne, Nasri rozpoczyna kontratak, piłka dociera do Toure, ten odnajduje Teveza, ale Argentyńczyk złapany na spalonym.

• 4. min.

Pierwszy atak i pierwszy rzut rożny dla Southampton. Nasri przejmuje piłkę, kontra City, jednak Francuz skutecznie zatrzymany przez Schneiderlina.

• 2. min.

Tevez i Aguero rozpoczynają spotkanie. Podanie do obrońców, Kompany i Lescott podają sobie piłkę, rozgrywają przez Harta, a piłkarze Southampton zaskakująco bronią się zaskakująco wysoko. Aut dla gospodarzy, ale najpierw sędziowie muszą okleić buty Davida Silny białą taśmą.

• 1. min.

Gramy!

• Piłkarze wychodzą już z tunelu, mecz rozpocznie się za chwilę.

• Manchester City zapowiada, że nie odda mistrzostwa Anglii. Nie poczynili wprawdzie imponujących zakupów w wakacje, ale okazuje się, że kilka lat temu złożyli ofertę za... samego Lionela Messiego. Przez pomyłkę.

Transfery. City chciało kupić Messiego. Przez pomyłkę

30 milionów funtów- za tyle cztery lata temu Manchester City chciał wykupić z Barcelony Leo Messiego. Po publikacji książki „The Manchester City Years” okazuje się jednak, że oferta Anglików, była wynikiem... pomyłki językowej.