• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec meczu. Chelsea wygrywa z Wigan w pierwszym meczu tego sezonu 0:2.

• 90. min. + 3

Dośrodkowanie Wigan. Głową strzela Emmerson Boyce, piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki Cecha.

Sędzia przedłużył spotkanie o 3 minuty

• 89. min.

Akcja Chelsea, w której zabrakło precyzji. Trzema podaniami Londyńczycy niemalże "rozmontowali" obronę Wigan. Przy ostatnim podaniu zabrakło jednak dokładności i piłkę wybił obrońca.

• 86. min.

Ależ akcja! Wigan rozkręca się z minuty na minutę. Prawą storną biegnie Moses, ścina w stronę pola karnego i dośrodkowuje do Kone. Kone strzela wprost w nogi Cecha. Piłka wzbija się w powietrze. Gomez uderza przewrotką!!! Niestety niecelnie.

• 84. min.

Wigan przeprowadza atak prawą stroną. Alcaraz wywalczył rzut rożny. Kone po dośrodkowaniu z rogu boiska uderze piłę głową. Niecelnie.

• 83. min.

W Chelsea z boiska schodzi Juan Mata, zastępuje go Raul Meireles

• 81. min.

W drużynie Wigan boisko opuszcza McArthur, zastępuje go Jones.

• 73. min.

Wigan przeprowadza szybki atak, obrońcy Chelsea wracają. Gomez postanowił przeprowadzić piłkę z jednej strony boiska na drugą. Sfaulował go Lampard. Rzut wolny z 20 metrów, na wprost bramki. Gomez wykonuje stały fragment gry. Mocne uderzenie pod nogami piłkarzy z muru, Cech broni.

• 64. min.

Najlepsza okazja Chelsea w drugiej połowie. Torres wyszedł sam na sam z Abdullahem, ale był skutecznie wytrącany z równowagi przez obrońców, którzy biegli obok niego. Hiszpan zdołał jeszcze oddać strzał, ale jeden z piłkarzy Wigan w ostatniej chwili wybił piłkę sprzed linii bramkowej.

• 61. min.

Błąd Chelsea przy wyprowadzaniu piłki. Ta po chwili trafiła do Mosesa, który w dobrej sytuacji nie wcelował w bramkę.

• 60. min.

Di Santo postanowił sam kończyć akcję. Niestety dla Wigan nie dostrzegł lepiej ustawionego kolegi.

• 57. min.

McArthur podcina Lamparda i dostaje za to żółtą kartkę.

• 55. min.

Moses szaleje z lewej strony, jego dośrodkowania są jednak niedokładne. Znowu piłkę ma Cech.

• 53. min.

Świetna kontra Luiza i Torresa, piłka trafiła na lewą stronę pola karnego do Ashleya Cola, ten jednak huknął wysoko nad bramką. Mimo wszystko, ładna akcja Chelsea.

• 48. min.

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, Chelsea nadal gra jednak uważnie w obronie. Boyce zablokowany przez obrońców.

Początek drugiej połowy na boisku w Wigan. Bez zmian w obu drużynach.

• 45. min. + 2

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Chelsea zasłużenie prowadzi z Wigan 2:0 po bramkach Ivanovica i Lamparda (na zdjęciu). Gospodarze nie boją się jednak triumfatora Ligi Mistrzów i powoli zaczynają ostrzeliwać bramkę Cecha. Czy w następnej połowie zdobędą kontaktową bramkę? Wracamy po przerwie.

Najlepsza okazja Wigan w tej połowie - Di Santo dostał świetnie podanie, miał przed sobą tylko Cecha, ale źle przyjął piłkę i nie zdołał minąć bramkarza Chelsea.

• 45. min.

Arbiter doliczył dwie minuty.

• 43. min.

Moses stara się, drybluje, dośrodkowuje, strzela. Przed chwilą pięknie minął Cola.

• 38. min.

Niesygnalizowany strzał Mosesa z prawej strony, Cech broni z najwyższym trudem. Rzut rożny dla Wigan.

• 35. min.

Piłkarze Wigan próbują, ale wciąż nie mogą oddać strzału na bramkę Cecha. Chelsea świetnie gra przed polem karnym.

• 31. min.

A tak z pierwszej bramki cieszył się jej strzelec - Branislav Ivanović.

• 31. min.

Przytomna interwencja Cecha. Na razie bramkach Chelsea spisuje się bez zarzutu.

• 30. min.

Niech nie zmylą was stroje - dziś to Wigan gra na niebiesko. Chelsea w wyjazdowych, czarno-żółtych trykotach.

• 26. min.

Wydawało się, że Cech złapał piłkę, która była już poza jego polem karnym. Sędzia jednak tego nie zauważył. Za chwilę szybka kontra Chelsea, ale Torres przegrał pojedynek z obrońcą.

• 23. min.

Chelsea przeprowadziła ładną kontrę - Torres do Maty, Mata z prawej strony od razu do Torresa. Hiszpan nie zdołał jednak dojść do dobrze zagranej piłki, wyprzedził go bramkarz Wigan.

• 13. min.

Wigan chciało od początku meczu grać z kontry, dwie szybko stracone bramki zmieniły jednak obraz gry. To goście teraz cofnęli się pod własne pole karne i czekają na ataki. Cech na razie nie ma problemów z wyłapywaniem dośrodkowań.

• 11. min.

Żółta kartka dla Caldwella za brutalny wślizg. Inaczej być nie mogło.

• 7. min.

2:0! Frank Lampard pewnym strzałem pokonuje Abdullaha. Kapitalny początek Chelsea, która po 7 minutach prowadzi 2:0.

• 5. min.

Rzut karny dla Chelsea! Hazard próbował przedrzeć się prawą stroną pola karnego i umiejętnie dał się sfaulować. Do piłki podchodzi Lampard.

• 2. min.

Chelsea prowadzi 1:0! Ivanović! Goście przejęli piłkę, wysunięty Figueroa nie zdołał wrócić, Hazard zauważył wbiegającego w pole karne Ivanovica, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

• 1. min.

Początek spotkania.

• Mecz rozpocznie się o 14.30.

• A oto skład Wigan: Abdullah - Alcaraz, Caldwell, Ramis - Boyce, McCarthy, McArthur, Figueroa, Maloney, Di Santo, Moses

• Skład Chelsea na mecz z Wigan: Cech, Luiz, Ivanovic, Bertrand, Cole, Terry, Mikel, Lampard, Hazard, Mata, Torres.

W pierwszej jedenastce zdobywcy Ligi Mistrzów w meczu Premier League debiutuje Eden Hazard.