Premier League. Rozczarowujący remis Arsenalu z Sunerlandem

• sobota, 18 sierpnia 2012
  • 94. min.
  • 94. min.

Na inaugurację Premier League Arsenal bezbramkowo zremisował z Sunderlandem w dość rozczarowującym stylu. Zawiodło ustawienie z Podolskim (któremu daleko do optymalnej formy) na szpicy, Kanonierzy nie mieli pomysłów na ataki, najjaśniejszym punktem zespołu był Santi Cazorla, który stwarzał najwięcej okazji. W 80. minucie idealnie wyłożył piłkę Giroudowi, który tę stuprocentową okazję zmarnował. Wojciech Szczęsny był przez większość meczu bezrobotny, jednak piłkarze Sunderlandu kilka razy sprawdzili jego koncentrację.

• 94. min.

Gervinho marnuje kolejną okazje, ale już są nastepne. Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy, zamieszanie pod bramką Mignoleta, który jednak wychodzi z niego zwycięsko. Sędzia kończy spotkanie.

• 91. min.

Rzut rożny dla Arsenalu, wszyscy Kanonierzy pod polem karnym, jednak dośrodkowanie Cazorli nie mija nawet najbliższego z obrońców Sunderlandu.

• 91. min.

Jeszcze jedna próba Arsenalu, z udziałem Cazroli i Gervinho, nieudana jak wszystkie poprzednie.

• 88. min.

Elmohamady chciał wywalczyć rzut rożny, ale mu się nie udało.

• 88. min.

Akcja przeniosła się nieoczekiwanie na dłuższą chwilę pod bramkę Szczęsnego.

• 83. min.

Rzut rożny dla Sunderlandu, jednak wrzutka w pole karne nie kończy się strzałem na bramkę Szczęsnego.

• 83. min.

Cazorla perfekcyjnie wyłożył piłkę Giroudowi, który jakimś cudem strzelił niecelnie, ku złości i frustracji kibiców i kolegów z drużyny. Jak mógł zmarnować tak idealne podanie?

• 79. min.

Meyler za Larssona.

• 77. min.

Arszawin za Walcotta.

• 77. min.

Kanonierzy próbują na różne sposoby, piłka cały czas wraca w pole karne Sunderlandu, ale wciąż nie ma bramki - Arsenal jest albo niedokładny w ataku, albo interweniują dobrze obrońcy Sunderlandu.

• 77. min.

Jenkinson do Ramseya, ten utrzymuje się przy piłce, podaje do Cazorli, ten do Girouda na lewą nogę, ale bramki ciągle nie ma.

• 77. min.

Szczęsny osamotniony na połowie Arsenalu - gospodarze atakują już całą jedenastką.

• 74. min.

Arsene Wenger coraz bardziej nerwowy, wdaje się w dyskusje z bocznym arbitrem, a jego piłkarze wciąż nie potrafią zamienić przewagi na gola.

• 70. min.

Druga zmiana w Arsenalu: Ramsey za Daiby'ego

Zmiana także w drużynie gości: Campbella zastępuje Elmohamady.

• 67. min.

Arsenal zdecydowanie dominuje, ale zupełnie nic z tego nie wynika.

• 65. min.

Kolejny imponujący drybling Gervinho, jednak jego strzał zablokowany.

• 64. min.

Zmiana w drużynie Arsenalu. Schodzi Podolski, który najwyraźniej nie jest jeszcze w optymalnej formie, wchodzi Olivier Giroud.

• 64. min.

Walcott strzela, ale tylko w boczną siatkę. Na jego usprawiedliwienie można dodać, że strzelał pod presją obrońców, jednak frustracja kibiców Arsenalu narasta.

• 61. min.

Gervinho drobny kroczkiem wbiega w pole karne, drybluje obok jednej grupki obrońców Sunderlandu, potem drugiej, a potem strzela niecelnie.

• 60. min.

Strata Diaby'ego, Larsson wyprowadza kontratak, który trwa bardzo krótko, przerwany w połowie boiska przez obrońców Arsenalu. Faul na Gibbsie i rzut wolny dla gospodarzy. Podolski strzela ponad murem i minimalnie ponad bramką.

• 56. min.

Gervinho wyjeżdża z piłką za linię końcową boiska. Kibice na Emirates czekają na wejście Girouda.

• 56. min.

Walcott wyłuskał piłkę spod nóg obrońców Sundrlandu, kiwał się długo, ale akcja zakończyła się na Johnie O'Shei.

• 53. min.

Potężny strzał Cazorli po podaniu Diaby'ego - zablokowany.

• 48. min.

Rzyt wolny dla Sunderlandu po faulu Artety. Larsson podchodzi do piłki, kopie mocno, ale piłka odbija się od obrońców Arsenalu. Kanonierzy natychmiast ruszają z kontrą, piłkę ma Podolski, ale jest za wolny.

Campbell przebija się skrzydłem, zatrzymuje go jednak Gervinho, który asekurował Gibbsa w obronie.

Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Arsenal na razie rozczarowuje: stwarza mało klarownych akcji, zaledwie raz czy dwa Kanonierom udało się skonstruować jakąś błyskotliwą akcję, Podolski na szpicy nie czuje się chyba najlepiej. Najaktywniejszy w drużynie gospodarzy jest Santi Cazorla. Sunderland tymczasem broni się konsekwentnie, a Colback dwa razy zagroził bramce Szczęsnego.

• 44. min.

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• 41. min.

Szybka akcja Cazorli, który na szybkości podaje do Walcotta, ten wbiega w pole karne, spod linii końcowej podaje do tyłu do Podolskiego, ten jednak strzela niecelnie. Ale będzie jeszcze rzut rożny.

• 38. min.

...albo nawet trzech. Sunderland znowu przedarł się pod pole karne gospodarzy, a Colback zmusił Szczęsnego do gimnastyki.

• 38. min.

Od kilkunastu minut Arsenal nie stworzył żadnej groźnej okazji bramkowej. Sunderland broni się rozsądnie i konsekwentnie zmierza w stronę upragnionego punktu.

• 36. min.

Nieporozumienie Gervinho z Podolskim, a rozgrzewa się już inny nowy nabytek Arsenalu - Olivier Giroud.

• 36. min.

Rzut wolny dla Arsenalu: wrzutka w pole karne, ale Diaby na spalonym.

• 32. min.

Cały czas w posiadaniu piłki Arsenal, ale nic za bardzo z tego nie wynika.

• 32. min.

Arteta strzela ponad murem i ponad bramką.

• 28. min.

Gervinho zatrzymany nieprzepisowo przez Richardsona - rzut wolny dla Arsenalu.

• 28. min.

Okres dość jałowego rozgrywania piłki w środkowej strefie.

• 25. min.

Walcott do Cazorli, ale sędzia linowy podnosi chorągiewkę. Mignolet zaczyna od bramki.

• 25. min.

Po rzucie rożnym Kanonierzy tracą piłkę.

• 25. min.

Diaby w biegu strzela zaskakująco groźnie, Mignolet wyciąga się i czubkami palców wybija na rzut rożny.

• 25. min.

Strzał Walcotta z dystansu, Cazorla próbował doskoczyć do piłki i wepchnąć ją głową do siatki - nie udało się.

• 24. min.

Gervinho ucieka skrzydłem z piłką, drybluje przed obrońcami Sunderlandu, usiłuje podać do Podoslkiego lub Walcotta, piłka jednak odbija się od obrońców.

• 23. min.

Dwa rzuty rożne dla Arsenalu, po drugim Walcottowi udaje się strzelić, jednak piłka mija bramkę.

• 21. min.

Arsenal w posiadaniu piłki przesuwa się powoli pod pole karne gości długimi, poprzecznymi podaniami. Piłka trafia do Cazorli, ten dośrodkowuje, straszne zamieszanie pod bramką gdzie do piłki dopadają Jenskinson, Walcott i Podolski, Niemiec wychodzi jednak za linię końcową, udaje mu się wywalczyć tylko rzut rożny.

• 21. min.

Sunderland znów zdołał się przebić, pod pole karne Arsenalu, zła interwencja Mertesackera, który nie zrozumiał się z Vermaelenem, ale Kanonierom udaje się wyprowadzić kontrę - z piłką mknie skrzydłem Gervinho, podaj pod polem karnym do Cazorli, ten strzela, ale niecelnie. Była to jednak najlepsza okazja bramkowa Arsenalu w tym meczu.

• Sunderland w posiadaniu piłki, najpierw seria zagrań w poprzek boiska, potem akcja nagle przyśpiesza prawym skrzydłem, ale tym razem dobrze interweniuje Mertesacker.

• Jenkinson rozpoczyna akcję Arsenalu, jednak na skutek nieporozumienia Mertesackera z Walcottem piłka trafia pod nogi piłkarzy Sunderlandu.

• Groźna akcja Sunderlandu: Campbell podaje do Colbacka pomiędzy obrońcami Arsenalu, ten strzela, ale dość lekko i Szczęsny nie ma problemów z obronieniem tego strzału.

• Arsenal ma optyczną przewagę, której nie potrafi jednak jeszcze udokumentować golem. Bardzo aktywny jest Santi Cazorla, który przed chwilą próbował pokonać Mignoleta strzałem z odległości 25 metrów.

• Groźny strzał McCleana na bramkę Szczęsnego, który pewnie broni.

• Zaczynamy.

• Jeśli gdzieś jeszcze na świecie jest ktoś, kto nie słyszał o tym transferze, to przypominamy, że Robin van Persie w Arsenalu już nie zagra.

Premier League. Van Persie podpisał z Manchesterem 4-letni kontrakt

Holenderski piłkarz Robin van Persie przeszedł testy medyczne i podpisał czteroletni kontrakt z Manchesterem United. Według angielskich mediów "Czerwone Diabły" za 29-letniego napastnika zapłaciły Arsenalowi Londyn ok. 24 mln funtów.

• Dziś o 16.00 zaczyna się nowy sezon Premier League. Kto będzie faworytem do mistrzostwa?

Premier League. Kto zatrzyma City?

W sobotę startuje liga angielska. Gwiazdy z Manchesteru i Londynu mają przebić ostatni sezon, obwołany najlepszym w 20-letniej historii Premier League