Superclasico River Plate - Boca Juniors. 2:2 w nudnych derbach

• niedziela, 28 października 2012
  • KONIEC

Superclasico było tym razem supernudne. Przez większą część meczu przeważali piłkarze gospodarzy, a pod koniec meczu zdecydowanie przycisnęła Boca i w ten sposób zespoły podzieliły się punktami.

Derby Buenos Aires nie były szczególnie emocjonujące, ale gol już na początku spotkania i wyrównujący w ostatniej minucie spowodowały, że kilka serc mogło zabić szybciej.

Przed tą kolejką River Plate znajdowało się na 11., a Boca na piątym miejscu w tabeli.

• 90. min. + 3

Koniec meczu.

• 90. min. + 1

2:2! Erviti! Niemrawa akcja Boca Juniors. W końcu wstrzeloną w pole karne piłkę bramkarz musiał odbijać przed siebie, a tam - poza Ervitim, który nagle w nie wbiegł - nie było zupełnie nikogo. Obrońcy zaspali, a Erviti zapewnił podział punktów.

• 87. min.

Ostatnia zmiana. Rogelio Funes Mori zastąpił w River Morę.

• 85. min.

Goście nie rezygnują, ale to może już im nic nie dać. Choć teraz to oni atakują.

• 80. min.

Ostatnia zmiana w zespole gości. Paredes za Chaveza.

• 76. min.

2:1! Silva! Nieco kontrowersyjny rzut karny. Pięknie wykonany.

• 73. min.

Po jednej żółtej kartce dla Mercada i Somozy.

• 71. min.

2:0! Mora! Akcja zaczynała się bardzo topornie, ale Sanchez w końcu ślicznie podał między obrońcami do Mory, który kapitalnie położył na ziemi bramkarza i zmieścił piłkę w siatce z ostrego kąta!

• 68. min.

Trzecia zmiana w meczu z powodu kontuzji. Pierwsza taka w zespole gości. Colazo za Sancheza Minę.

• 58. min.

Kartka dla Acosty za symulowanie, choć sędzia się pomylił. Napastnik gości wszedł na murawę po przerwie.

• 51. min.

Przerwa nic nie zmieniła. Mecz jest piekielnie nudny.

Zaczyna się druga część meczu.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy.

• 43. min.

Ofensywa River opiera się w tym meczu na wrzucaniu piłki w pole karne rywali. Zwykle ta piłka nie jest nawet blisko żadnego z piłkarzy gospodarzy, ale to chyba im wystarcza.

• 39. min.

Silva miał niezłą okazję, Boca będzie miała rzut rożny. Chavez wykonuje go po ziemi prosto do najbliższego rywala.

• 36. min.

Może i superclasico, ale nie jest to najbardziej trzymające w napięciu spotkanie.

• 30. min.

Gospodarze meczu zamknęli rywali z tego samego miasta w ich polu karnym, ale kompletnie nie mają pomysłu, jak zaatakować i co zrobić z piłką w pobliżu bramki przeciwników.

• 25. min.

Nudniejszy fragment spotkania. Przekopywanie piłki z jednej strony boiska na drugą.

• 18. min.

Dwie okazje mieli w końcu goście, ale ich strzały były blokowane.

• 15. min.

Druga zmiana w River. Kontuzjowanego Aguirrego zastąpił Rojas.

• 13. min.

Orion nie jest najmocniejszym punktem zespołu gości. Popełnił kolejny błąd, ale Boca się uratowała.

• 11. min.

Na razie to Boca wygląda jak zespół z dolnej części tabeli. Póki co, gościom udało się przeprowadzić dwie, niezbyt imponujące kontry.

• 8. min.

Murawa tonie w serpentynach, nie ma jednak czasu, żeby jej sprzątać. Mecz trwa.

• 5. min.

I już potrzebna jest zmiana kontuzjowanemu Funesowi Moriowi. Zastąpił go Gonzalez Pirez.

• 3. min.

Brzydki faul Sancheza Miny, żółta kartka.

• 2. min.

1:0! Ponzio! Niesamowity początek meczu - niesamowity błąd bramkarza. Ponzio uderza z kilkudziesięciu metrów z rzutu wolnego, a bardzo wolno zmierzający do przeciwległego słupka Orion przepuszcza piłkę między rękami. Fatalne zachowanie golkipera gości, który daje River szybkie prowadzenie.

• 1. min.

Początek meczu.

• Najważniejszy mecz ligi argentyńskiej. Derby Buenos Aires. Sytuacja w tabeli nie wygląda jednak najlepiej dla żadnego z klubów. Boca zajmuje piąte, a River dopiero 11. miejsce. To i tak wielkie święto - superclasico. Zaraz zaczynamy.