Primera Division. Barcelona 1:0 pokonała Celtę [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 05 kwietnia 2015
  • KONIEC MECZU

90. min. + 4

KONIEC. Barcelona wygrywa, choć nie była w tym meczu zdecydowanie lepszym zespołem. Przesądził dobrze wykonany stały fragment gry. W tabeli po 29 kolejkach goście mają wciąż cztery punty przewagi nad drugim Realem Madryt.

• 90. min. + 4

Wolny dla celty, zamieszanie i emocje. Nolito obejrzał żółtą kartkę, gola nie ma i Barcelona wygrywa mecz.

Powinno być 2:0, ale Messi fatalnie przestrzelił.

• 86. min.

Orellana wylatuje z boiska! Powód? Rzucił w Busquetsa kępką trawy. Gracz Barcelony chyba też nie był bez winy, bo obejrzał żółtą kartkę.

• 86. min.

Rakitić wszedł za Suareza.

• 83. min.

Santi Mina wszedł za Hernandeza.

• 82. min.

Coraz mniej czasu do końca meczu. W pierwszym spotkaniu w Barcelonie przeważali gospodarze a 1:0 wygrali goście. Czy teraz historia się powtórzy?

• 75. min.

Pedro zmienia bezbarwnego Iniestę.

• 74. min.

Jak padł gol? Z rzutu wolnego dośrodkował Xavi, a Mathieu powalczył w powietrzu i głową skierował piłkę w górny narożnik bramki.

• GOOOOOOL

74. min.

GOOOL! Celta - Barcelona 0:1, Mathieu!

• 71. min.

Zaraz po wejściu Charles wystawił piłkę Mallo, ale ten z linii pola karnego uderzył mocno ale niecelnie.

• 70. min.

Kolejna zmiana, Charles za Larriveya.

• 67. min.

Nemanja Radoja wszedł za Krohn-Dehliego.

• 63. min.

Kapitalną sytuację miał Dani Alves, ale wciąż bez bramek w Vigo...

• Tymczasem w 52. minucie w Marsylii PSG wygrywa 3:2!

• 58. min.

Xavi wchodzi, schodzi bezbarwny Rafinha.

• 55. min.

Szansa dla Barcelony, ale Messi z bliska uderzył obok słupka.

• 53. min.

Larrivey i Orellana raz po raz atakują, ale Pique i Bravo też grają dziś bardzo dobrze.

• PILNE

48. min.

Golll...a nie ma! Neymar pokonał Alvareza, ale sędzia gwizdnął spalonego. Trudno powiedzieć, czy miał rację, sytuacja sporna i powtórki na razie nie przesądziły kwestii

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Ciekawy, emocjonujący mecz, ale sytuacji bramkowych było niewiele. Barcxelona tradycyjnie dłużej utrzymuje się przy piłce, ale mało z tego wynika. Groźniejsza była Celta, zwłaszcza Larrivey i Orellana. Gdyby nie Bravo, gospodarze mogliby prowadzić już 2:0. Barcelona odpowiedziała tylko jednym strzałem Messiego obronionym przez bramkarza.

• 45. min.

Żółta kartka dla Suareza, który według sędziego symulował.

• 43. min.

Larrivey uderzał po świetnym podaniu Orellany, ale fatalnie skiksował. Gdyby przyjął piłkę, byłoby 1:0.

• Tymczasem w hicie ligi francuskiej Marsylia prowadzi z PSG po golu Gignaca.

• 30. min.

Nieporozumienie w szeregach obronnych Barcelony. Nolito już prawie doszedł do piłki, ale w ostatniej chwili ryzykownym wślizgiem wybił ją Bravo. Gdyby nie trafił, byłby karny dla Celty.

• 24. min.

Pierwsza żółta kartka, ukarany Krohn-Dehli.

• 21. min.

Rośnie przewaga Barcelony, ale brakuje spokoju i precyzji w kluczowych podaniach pod bramką gospodarzy.

• Przypomnijmy, że wcześniej Real rozbił Granadę 9:1 a bohaterem był...

Ronaldo wyrównał wyniki Di Stefano i Messiego

Cristiano Ronaldo strzelił pięć goli w niedzielnym meczu Realu Madryt z Granadą. Udało mu się to po raz pierwszy w karierze, a przy okazji wyrównał osiągnięcia Leo Messiego i Alfredo Di Stefano pod względem liczby uzyskanych hat-tricków.

• 13. min.

Po szybkiej akcji Barcelony groźnie uderzał Messi, ale Alvarez zdołał odbić piłkę. Neymar miał szansę na dobitkę, ale skiksował.

• 10. min.

W pierwszym meczu tych drużyn w Barcelonie nieoczekiwanie 1:0 wygrała Celta. Zwycięską bramkę zdobył Joaquin Larrivey.

• 9. min.

Na razie bez strzałów, ale Celta stara się prowadzić otwartą grę, spokojnie rozgrywa piłkę.

• 5. min.

W Barcelonie od początku gra Messi, którego zabrakło w ostatnich meczach towarzyskich reprezentacji Argentyny.

• 3. min.

Suarez wrzucał piłkę w kierunku Neymara, ale przejęli ją obrońcy.

• 1. min.

Początek meczu, Barcelona na różowo, Celta na biało-niebiesko.

• Celta ma 35 punktów i jest 11 w tabeli, a Barcelona lideruje z dorobkiem 68 oczek. Mecz rozpocznie się o 21.