Primera Division. Siedem goli Barcelony, rekord Messiego [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 16 marca 2014
  • 90. min. + 2

Koniec meczu. Barcelona przed przyszłotygodniowym spotkaniem z Realem wygrywa z Osasuną 7:0. Katalończycy mają do ”Królewskich” cztery punkty straty.

Barcelona jest bezlitosna - Alves do Messiego, Argentyńczyk w gąszczu nóg zagrał piłkę do Pedro, a ten strzelił siódmą bramkę.

• GOOOOOOL

90. min.

7:0! Pedro!

• 88. min.

Obrona Osasuny znowu rozmowntowana z dziecinną łatwością - Iniesta do Alvesa, ten oddał piłkę Messiemu, a Argentyńczyk bez problemu trafił do siatki.

• GOOOOOOL

88. min.

Szósty gol Barcelony i hat-trick Messiego!

• 82. min.

Barcelona chce strzelić szóstego gola...

• 78. min.

Tello minutę temu pojawił się na boisku, zmieniając Sancheza. Od razu minął przed polem karnym trzech obrońców i oddał strzał - piłka wpadła tuż obok słupka. Fernandez znowu bezradny, już pięć goli Barcelony.

• GOOOOOOL

78. min.

5:0! Tello!

• 75. min.

Messi chce strzelić trzeciego gola. Klasyczne zejście do środka pola karnego i natychmiastowy strzał lewą nogą. Broni Fernandez.

• 74. min.

Barca wciąż w natarciu. Znowu podawał Pedro, ale Iniesta nie sięgnął piłki.

• 70. min.

Pedro poradził sobie z obrońcą i wyłożył piłkę Messiemu, który przed sobą miał tylko bramkarza. Argentyńczyk zwykle takich podań nie marnuje, teraz fatalnie spudłował.

• 69. min.

Zaskakujący strzał Torresa z 25 metrów, Valdes czujny, wybija piłkę na rzut rożny.

• 68. min.

Tym razem Messi nie zdążył do minimalnie za mocnego podania od Pedro. Piłkę ma Fernandez.

• 63. min.

Wielkie zamieszanie w polu karnym, Iniesta oddaje piłkę Messiemu, który znalazł miejsce, by uderzyć na bramkę. Fernandez bezradny. To 370 gol Messiego w Barcelonie (w 413 występach), Argentyńczyk jest dzięki temu trafieniu najskuteczniejszym piłkarzem w historii katalońskiego klubu.

• GOOOOOOL

63. min.

4:0! Messi!

• 61. min.

Zmiana w drużynie Barcelony. Song zmienia Xaviego.

• 58. min.

Żółta kartka dla Mascherano po ostrym wejściu w nogi Cejudo.

• 55. min.

Szansa Alexisa, który zdecydował się na strzał w polu karny. Nie trafił w światło bramki.

• 52. min.

A teraz szansa Osasuny - Riera dostał dobre podanie w pole karne, ale chyba nie spodziewał się, że Mascherano puści piłkę.

• 51. min.

Na bramkę Fernandeza strzelał Iniesta, tym razem w sam środek bramki, golkiper Osasuny nie miał problemów z interwencją.

• 49. min.

Kapitalna indywidualna akcja Pedro, który obrócił się z piłką, łatwo ogrywając rywala, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• 48. min.

Arribas fauluje Sancheza, żółta kartka.

• 47. min.

Barcelona znowu z łatwością rozgrywa piłkę w pobliżu pola karnego. Sanchez był blisko dojścia do pozycji strzeleckiej, ale ostatecznie został zablokowany.

Początek drugiej połowy. Od środka boiska zaczęła Osasuna.

• 45. min.

Sędzia lituje się na piłkarzami Osasuny i do pierwszej połowy nie dolicza ani jednej minuty. Goście dobrze radzili sobie przez pierwsze 15 minut, od tej pory na boisku jest już tylko Barcelona. Wracamy po przerwie.

• 43. min.

Wielka swoboda Barcelony, w pole karne Osasuny fruną kolejne dośrodkowania. Przed chwilą do górnej piłki nie doskoczył Messi, ale gospodarze nadal mają piłkę.

• 40. min.

Kolejna kapitalna akcja Barcelony. Iniesta rozegrał piłkę z Sanchezem, który zgrał pod nogi Pedro. Ten z bliska nie trafił w światło bramki.

• 39. min.

Barcelona nadal w natarciu. Iniesta zakrał kapitalną piłkę w pole karne do Xaviego, a ten bez zastanowienia uderzył z woleja. Prosto w bramkarza, Fernandez broni.

• 34. min.

Iniesta miał sporo miejsca przed polem karnym, więc zdecydował się na strzał. Zasłonięty Fernandez nie zdążył zareagować. Barcelona gromi.

• GOOOOOOL

34. min.

3:0! Iniesta!

• 30. min.

30 minut za nami. Na początku Osasuna prezentowała się bardzo dobrze, ale od momentu straty pierwszej bramki, grę kontroluje Barcelona.

• 28. min.

Barcelona łapie swój rytm. Przed chwilą Sanchez dryblował z prawej strony, ale dośrodkował fatalnie.

• 24. min.

Messi tym razem zawiódł - Sanchez zagrał mu świetną piłkę, Argentyńczyk wbiegał niepilnowany w pole karne, ale zamiast strzelać, dryblował. Rzut rożny.

• 22. min.

Piękna akcja Barcelony - piłka krążyła jak po sznurku, ostatecznie trafiła do Alby, który wzdłuż pola karnego zagrał ją do Sancheza. Ten z łatwością trafił do pustej bramki.

• GOOOOOOL

22. min.

2:0! Sanchez!

• 18. min.

Wszystko zaczęło się od Pedro, który dryblował z lewej strony pola karnego, nie miał jednak miejca. Oddał piłkę Xaviemu, który nie zdecydował się na strzał, podając Sanchezowi. Ten zagrał wzdłuż bramki do Messiego. Argentynczyk lekko musnął piłkę zewnętrzną częścią stopny, piłka wpadła do siatki tuż obok słupka.

• GOOOOOOL

18. min.

Gol dla Barcelony! Messi!

• 16. min.

Ładna klepka Barcy przed polem karnym, Messi miał przed sobą tylko Oiera, ale ten w ostatniej chwili wygarnął mu piłkę spod nóg.

• 14. min.

Okazja Cejudo! Strzał niecelny. Na razie to Osasuna sprawia lepsze wrażenie i jest bliżej zdobycia gola.

• 13. min.

Dośrodkowanie Armenterosa w kierunku Riery i znowu bardzo niepewna obrona barcelońskiej obrony. Rzut rożny.

• 11. min.

Przenosimy się pod drugie pole karne - dośrodkowywał Sanchez, Pedro zdołał wyprzedzić obrońcę, ale ostatecznie został zablokowany. Sędzia nie daje Barcelonie nawet rzutu rożnego.

• 10. min.

Ależ błąd Mascherano, który pozwolił Silvie się wyprzedzić. Za chwilę Riera trafił do siatki, ale był na spalonym. Valdes ma wielkie pretensje do swoich obrońców.

• 8. min.

Dobre ustawienie Mascherano, było groźnie pod polem karnym Valdesa. Tylko rzut rożny dla Osasuny.

• 6. min.

Rzut wolny dla Barcy, krótko rozegrany. Za chwilę dośrodkowanie w pole karne, piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Sancheza, który uderzył z powietrza. Mocno, ale nad bramką.

• 4. min.

Prostopadłe podanie Messiego do Sancheza, ale ten jest na spalonym.

• 2. min.

W Barcelonie piękna pogoda i niebieskie niebo. Osasuna zaczęła wysokim pressingiem, zobaczymy na ile gościom starczy sił, by tak wysoko kryć.

• 1. min.

Gramy.

• Trwa przywitanie drużyn, za chwilę początek meczu.

• Skład Barcelony: Valdes - Alves, Bartra, Mascherano, Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Sanchez, Messi, Pedro

Skład Osasuny: Fernandez - Oier, Loties, Arribas, Damia - Loe, Silva - Cejudo, Torres, Armenteros - Riera

• Mecz Barcelona - Osasuna rozpocznie się o 17.

• Real męczył się wczoraj z Malagą, ale ostatecznie podopieczni Ancelottiego wyszarpali kolejne trzy punkty. Przewaga nad Barceloną w tym momencie to już siedem punktów. Wygrało także Atletico (1:0 z Espanyolem), które teraz ma cztery punkty więcej niż Barca.

Primera Division. Real wygrał z Malagą

Gol Cristiano Ronaldo dał Realowi cenne trzy punkty. „Królewscy” wygrali z Malagą 1:0 i prowadzą w tabeli.