Primera Division. Barcelona pokonała Almerię 4:1 [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 02 marca 2014
  • KONIEC MECZU

90. min. + 1

Barcelona pewnie pokonała Almerię 4:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Sanchez, Messi, Puyol i Xavi. Honorowe trafienie dla Almerii zdobył Trujillo po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• 89. min.

OPIS BRAMKI: Pedro podawał do Iniesty, a ten przepuścił piłkę, do której dopadł przed polem karnym Xavi i ładnym technicznym uderzeniem pokonał Estebana.

• GOOOOOOL

88. min.

4:1! Xavi!

• 87. min.

Neymar opuszcza murawę, a w jego miejsce wchodzi Tello.

• 86. min.

Tebar ukarany żółtą kartką za faul na Messim.

• 83. min.

OPIS BRAMKI: Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Messi i uderzył głową! Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi Puyola, który wpakował ją do pustej bramki, ponieważ Esteban nie zdążył podnieść się z murawy.

• GOOOOOOL

82. min.

3:1! Puyol!

• 81. min.

Verza faulował Neymara, za co został ukarany żółtą kartką.

• 80. min.

Problemy miał Victor Valdes z wybiciem piłki po rzucie rożnym Almerii, na jego szczęście wyręczyli go obrońcy.

• 78. min.

Iniesta wbiega na murawę w miejsce Fabregasa.

• 72. min.

Zmiana także w składzie Barcelony. Pedro zmienia Sancheza.

• 71. min.

Corona schodzi z boiska a w jego miejsce wbiega Tebar.

• 68. min.

Zakotłowało się w polu karnym Almerii! Neymar miał piłkę w polu karnym, Adriano go obiegał i dostał piłkę, dośrodkował wzdłuż słupka, ale żaden z jego kolegów z drużyny nie zdołał sięgnąć piłki. Chwilę później piłka wróciła w pole karne pod nogi Messiego, ale strzał Argentyńczyka został zablokowany przez obrońców gości.

• 66. min.

Piękna akcja Barcelony. Messi odegrał w pole karne do Neymara, ale Brazylijczyk w dogodnej sytuacji fatalnie chybił i zmarnował okazję do podwyższenia prowadzenia.

• 63. min.

Valdes łapie piłkę po uderzeniu Corony.

• 62. min.

Zmiana w składzie Almerii. Rodri schodzi z boiska a w jego miejsce wbiega Helder Barbosa.

• 60. min.

Jonathan zbyt długo zwlekał z dośrodkowaniem piłki i został zablokowany przez Mascherano.

• 57. min.

Xavi ładnie wypatrzył w polu karnym Adriano, ale obrońca Barcelony źle przyjął piłkę i zmarnował akcję swojej drużyny.

• 51. min.

Dzisiejsze spotkanie z trybun ogląda trener Barcelony - Gerardo Martino, który został zawieszony na jedno spotkanie przez Komitet Rozgrywkowy hiszpańskiej La Liga.

• 49. min.

Idealne podanie za plecy obrońców posłał Xavi, do piłki doszedł Neymar, ale piłka po jego strzale wpadła prosto w ręce Estebana.

Początek drugiej połowy spotkania.

• 45. min.

PRZERWA. Barcelona kontroluje spotkania i prowadzi z Almerią 2:1. Goście zdołali pokonać Valdesa po rzucie rożnym. Dla Barcelony bramkę zdobył Sanchez oraz Messi.

• 44. min.

Strzelał z dystansu Azeez, ale bardzo niecelnie.

• 41. min.

Posiadanie piłki 73% do 27% na korzyść Barcelony.

• 40. min.

Zawodnicy Almerii zdecydowali się tym razem na krótkie rozegranie rzutu rożnego, co nie było najlepszym pomysłem, bo szybko stracili piłkę.

• 38. min.

Ależ akcja Barcelony! Xavi posłał długie podanie za linię obrony rywali, Sanchez wycofał piłkę głową, dopadł do niej Messi ale miał za mało miejsca aby oddać celny strzał.

• 35. min.

Gracze Barcelony wymienili kilka podań w polu karnym Almerii, po czym piłkę dostał Neymar. Brazylijczyk miał dogodną pozycję do oddania strzału i długo z tym nie zwlekał, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

• 31. min.

Kapitalne podanie Neymara do wbiegającego w pole karne Alvesa! Brazylijczyk odegrał wzdłuż bramki, ale nie było tam jego kolegów z drużyny.

• GOOOOOOL

28. min.

OPIS BRAMKI: Almeria dobrze rozegrała rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłki z narożnika boiska, z piłką w polu karnym minął się Puyol, a Trujillo wykorzystał okazję i pokonał Valdesa uderzeniem głową.

• 27. min.

2:1! Trujillo!

• 25. min.

OPIS BRAMKI: Messi uderzył z rzutu wolnego w samo okienko bramki i nie dał szans na skuteczną interwencję Estebanowi.

• GOOOOOOL

24. min.

2:0! Messi!

• 23. min.

Corona faulował uciekającego mu Messiego i został za to zagranie ukarany żółtą kartką.

• 20. min.

Messi wpadł w pole karne, przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył na bramkę, ale Esteban poradził sobie z jego uderzeniem.

• 18. min.

Piękna akcja Barcelony. Alves do Sancheza, a ten z pierwszej piłki odgrywa mu w pole karne, jednak Brazylijczyk nie zdołał wykorzystać tej dogodnej sytuacji.

• 17. min.

Ramon Azeez otrzymuje żółtą kartkę.

• 15. min.

Vidal przedzierał się lewą stroną, a Dani Alves był wyraźnie spóźniony i faulował swojego rywala. Strzał z rzutu wolnego został jednak zablokowany.

• 13. min.

Doskonałą okazje miał Neymar, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.

• 10. min.

OPIS BRAMKI: Fabregas dostał piłkę w polu karnym Almerii i oddał techniczny strzał w kierunku dalszego słupka. Esteban zdołał odbić piłkę, ale w polu karnym doskonale odnalazł się Sanchez i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

• GOOOOOOL

9. min.

1:0! Sanchez!

• 7. min.

Bardzo aktywny na prawej stronie boiska od początku spotkania jest Dani Alves.

• 6. min.

Zablokowany strzał Neymara zza pola karnego.

• 5. min.

Alves dośrodkował po ziemi w pole karne, ale mimo niepewnego zachowania obrońców gości, żaden z zawodników Barcy nie zdołał oddać strzału na bramkę.