Primera Division. Athletic Bilbao podejmuje FC Barcelonę [NA ŻYWO]

1 : 0
Terminarz

• niedziela, 01 grudnia 2013

Koniec meczu! Athletic wygrał z Barceloną 1:0! To ich trzecie zwycięstwo z rzędu. A Barcelona przegrała w tym sezonie po raz pierwszy, ale wciąż jest liderem Primera Division.

Sędzia doliczył trzy minuty.

• 88. min.

Barcelona wcale nie spieszy się do ataków. A to już ostatnie minuty. Jakoś brakuje waleczności...

• 85. min.

To nie był najlepszy mecz Iniesty. Bramka padła po jego stracie. Zastąpił go Pedro.

• 83. min.

Barcelona próbuje, ale gra bardzo niedokładnie. I nerwowo.

• 80. min.

Laporte z rzutu wolnego wysoko nad bramką.

• 79. min.

Susaeta pada na 17. metrze. Wcześniej minął dwóch piłkarzy Barcelony. W końcu faulował go Adriano, za co zobaczył żółtą kartkę.

• 74. min.

Toquero zmarnował idealną szansę! Dostał piłkę na głowę, miał 6 metrów do bramki. I trafił prosto w Pinto.

• 73. min.

Athletic w natarciu. Gospodarze biegają jak szaleni.

• GOOOOOOL

70. min.

Goooool! Athletic prowadzi z Barceloną 1:0! Piłkę stracił Iniesta. Odebrał mu ją Herrera. Po chwili futbolówka znalazła się w polu karnym, gdzie trącił ją Muniain. Pinto bez szans.

• 68. min.

Barcelona, która grała do tej pory bardzo wąsko, w końcu zaczęła więcej grać skrzydłami. Może tędy droga?

• 64. min.

Odpowiedź gospodarzy. Toquero uderza z głowy, ale Pinto broni z największym trudem.

• 62. min.

Neymar uderza z wolnego, ale piłka mija o metr bramkę Iraizoza.

• 60. min.

Neymar wychodzi na sam na sam z bramkarzem, ale jest faulowany na 17. metrze przez Iturraspe. Nie ma czerwonej kartki! Kontrowersyjna decyzja sędziego.

• 57. min.

Barcelona próbuje z rzutów różnych, ale w polu karnym trudno jej piłkarzom wygrać pojedynki główkowe z rywalami. Na razie nie jest lekko, czas ucieka, a tutaj nic się nie chce zmienić.

• 53. min.

Athletic cofnął się pod swoje pole karne. Barcelona powoli rozgrywa piłkę, próbuje znaleźć lukę.

• 50. min.

Przepiękne, mięciutkie podanie Fabregasa. Piłka przeleciała nad całą linią obrony, a na 10. metrze czekał na nią Neymar. Przyjął na klatkę, piłka spadła na ziemi, Brazylijczyk strzelił. Ale w międzyczasie stracił równowagę. Przewrócił się, a piłka poszybowała wysoko nad bramką Iraizoza.

• 48. min.

Athletic zaczął bardzo agresywnie. Pressing postawił już pod polem karnym Barcelony. Co im z tego wyjdzie?

Zaczynamy drugą połowę!

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Wielkich emocji nie było. Trudno przewidzieć, co nas czeka w drugiej połowie. Na pewno za to piłkarze Barcelony przyjrzą się w szatni swoim butom, bo tak ślizgającej się ''Dumy Katalonii'' chyba jeszcze nie widzieliśmy.

• 44. min.

Neymar sam inicjuje kontrę. Wpada między trzech piłkarzy i upada. Dość teatralnie. Sędzia nie dał się nabrać.

• 40. min.

Toquero strzela, ale bardzo niecelnie. Ciężko nawet obliczyć w przybliżeniu, o ile metrów piłka minęła bramkę Pinto. I dach stadionu.

• 40. min.

Barcelona nadal się ślizga, a Athletic próbuję zbliżyć się do bramki Pinto. Ale to też jakoś średnio idzie.

• 33. min.

Barcelona nie może się od kilkunastu minut przedrzeć pod bramkę rywala. A jej piłkarze dodatkowo co chwilę się ślizgają.

• 28. min.

Ależ szansa dla Bilbao! Piłka przypadkiem odbija się od Iniesty, mija całą linię obrony i spada pod nogi Muniaina, który się tego nie spodziewał. Miał do bramki sześć metrów, ale szybko znalazł się przy nim Pinto. Poza tym piłkarz Muniain uderzył nieczysto.

• 26. min.

Rico zza pola karnego próbował zaskoczyć bramkarza Barcelony, ale nie trafił czysto w piłkę, a ta przeleciała daleko od słupka.

• 25. min.

25 minut za nami. Goli brak, ale mecz niespodziewanie wyrównany.

• 18. min.

Rico faulował uciekającego Sancheza. Zawodnik Bilbao za to zagranie obejrzał żółtą kartkę.

• 14. min.

Iniesta pięknie podaje piętą w pole karne do Neymara, a ten strzela, ale piłka trafiła tylko w słupek. Napastnik Barcelony był na pozycji spalonej, więc nawet gdyby pokonał bramkarza gospodarzy to bramki by nie było.

• 11. min.

Pierwsza doskonała okazja Barcelony na zdobycie bramki. Iniesta odegrał w pole karne, tam Sanchez walczył z obrońcami, do piłki dopadł Neymar i oddał mocny strzał, ale obrońca Athletico zdołał odbić piłkę nad poprzeczkę. Chwilę później Busquets świetnie podał piętą do Iniesty, a pomocnik Barcy kropnął zza pola karnego, ale niecelnie.

• 6. min.

Dobra akcja lewą stroną w wykonaniu Muniaina, zawodnik Bilbao posłał dośrodkowanie w pole karne Barcy, tam źle interweniował Adriano, ale stojący za nim Markel Susaeta nie wykorzystał błędu defensywy gości.

• 5. min.

Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Barcelona jest w posiadaniu piłki i wymienia krótkie podania.

• 2. min.

Pierwsza próba gospodarzy, ale na minimalnym spalonym Toquero.

• INFO

Dzisiejszy mecz będzie sędziował Juan Martínez Munuera.

• PILNE

1. min.

Piłkarze rozpoczęli już mecz.

• A tak ustawienie gości.

• Tak prezentuje się ustawienie gospodarzy.

• PILNE

Piłkarze obu ekip wychodzą już z tunelu i za chwilę rozpoczną mecz.

• Znamy składu obu drużyn na dzisiejszy mecz.

FC Barcelona: Pinto, Montoya, Pique, Mascherano, Adriano, Sergio, Xavi, Iniesta, Cesc, Alexis i Neymar.

Ławka rezerowywch: Oier, Patric, Bartra, Song, Sergi Roberto, Pedro i Adama.

Athletic Club: Iraizaoz, Iraola, Gurpegi, Laporte, Balenziaga, Iturraspe, Mikel Rico, Ander Herrera, Susaeta, Toquero i Muniain.

Ławka rezerowywch: Herrerín, Albizua, San José, Ibai Gómez, De Marcos, Benat i Guillermo.

• Jeśli nie jesteście w stanie oglądać meczu w telewizji to możecie go śledzić w swoim telefonie, w którym znajdziecie naszą relację. Jak to możliwe? Pomoże wam bowiem aplikacja Sport.pl Live na smartfony z Androidem, iPhone'y i Windows Phone'y. Aplikacja jest darmowa a znajdziecie ją w Google Play, App Store lub Windows Marketplace.

Aplikacja Sport.pl Live na Androida - ściągnij stąd.

Aplikacja Sport.pl Live na iPhone'a - ściągnij stąd.