Primera Division. Barcelona pokonała Almerię. Kontuzja Messiego [Zapis Relacji]

• sobota, 28 września 2013
  • 90. min. + 3

Koniec spotkania. Barcelona pokonuje Almerię 0:2 po bramkach Messiego i Adriano. Złą informacją dla kibiców drużyny z Katalonii jest kontuzja Argentyńczyka. Spotkanie przejdzie do historii Barcelony, ponieważ jest to 7 zwycięstwo z rzędu Barcy na starcie rozgrywek Primera Division.

• 90. min. + 2

Na kilka sekund na boisku melduje się Dos Santos, który zmienił Iniestę.

Tello nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Estebanem! Fatalnie posłał piłkę obok bramki gospodarzy.

• 89. min.

Almeria znów naciska w końcówce, ale bardzo chaotycznie.

• 88. min.

Swoją pierwszą żółtą kartkę w tym sezonie obejrzał Busquets.

• 86. min.

Suso z rzutu wolnego miękko dogrywał w pole karne Barcelony, jednak tam skutecznie piąstkował Valdes. Kolejna nieudana próba gospodarzy.

• 85. min.

Piłka w bramce Valdesa! Jednak napastnik gospodarzy był w tej sytuacji na pozycji spalonej. Słusznie nieuznana bramka.

• 84. min.

Walczy Almeria. Jednak na spalonym Suso i Rodri.

• 80. min.

Kolejna szansa Bartry! Młody obrońca świetnie odnalazł się w polu karnym rywali, jednak z kilku metrów nie zdołał pokonać Estebana.

• 79. min.

Zmiana także w składzie gospodarzy. Schodzi Verza, a na boisku zameldował się Barbosa.

• 79. min.

Zmiana w składzie Barcelony. Tello zmienia Sancheza.

• 76. min.

Barcelona w natarciu. Z prawej strony dryblował Sanchez, a potem wycofał piłkę przed pole karne. Dopadł do niej Sergio, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońców, dobijał Adriano, ale piłka minęła bramkę Estebana.

• 73. min.

Rozpaczliwa próba strzału z daleka w wykonaniu Tébara.

• 70. min.

Barcelona rozgrywa piłkę, jednak bez błysku i bez pomysłu na kolejne ofensywne akcje. Gwizdy kibiców na trybunach.

• 65. min.

I kolejna zmiana. Dubarbier wchodzi za Vidala.

• 62. min.

Zmiana w składzie gospodarzy. Azeez wchodzi za Soriano.

• 61. min.

Wreszcie akcja gospodarzy. najpierw próbowali prawą stroną, potem lewą, jednak zbyt chaotycznie aby zagrozić bramce Valdesa.

• 60. min.

Kolejny rajd Bartry! Obrońca minął kilku rywali i odegrał do Pedro przed polem karnym. Hiszpan jednak zdecydował się na strzał, który powędrował obok bramki Estebana.

• 59. min.

Rozgrzewa się Neymar.

• 56. min.

Piękna akcja Barcelony. Xavi w pole karne zagrał do Fabregasa, ten po ziemi dograł pod bramkę, a tam świetnie odnalazł się Adriano, który wślizgiem wpakował piłkę do bramki gospodarzy.

• 55. min.

0:2! Adriano pakuje piłkę do bramki Estebana!

• 54. min.

To powinno być 0:2! Świetne podanie z głębi pola dostał Sanchez, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale Esteban wślizgiem już za polem karnym wybił piłkę atakującemu Sanchezowi.

• 53. min.

Ależ rajd w wykonaniu Bartry! Jednak wypuszczoną piłkę złapał bramkarz gospodarzy. Coraz odważniej gra młody obrońca.

• 51. min.

Rzut wolny w wykonaniu Barcelony. Z lewej strony boiska dośrodkowywał Xavi, w polu karnym o piłkę powalczył Pique, ale wybili ją obrońcy gospodarzy.

• 47. min.

W natarciu gospodarze. Jednak ich zapędy lewą stroną zatrzymuje Marc Bartra. Młody obrońca Barcelony rozgrywa dzisiaj bardzo dobre zawody.

Zaczęła się właśnie druga połowa meczu.

• 45. min. + 3

Przerwa. Bardzo senne spotkanie. W końcówce pierwszej połowy gracze Barcelony zostali zepchnięci do defensywy, co zapowiada ciekawą drugą połowę spotkania, na którą zapraszamy po przerwie.

• 45. min.

Po rzucie rożnym dla gospodarzy zamieszanie w polu karnym Barcelony, jednak i tym razem bez gola.

• 45. min.

Gubi się Barcelona w obronie. Pięknie akcje rozegrali gospodarze, piłka poszybowała nad interweniującym Pique, Rodri wbiegł w pole karne i huknął z całej siły w stronę bramki Valdesa. Bramkarz Barcelony odbił jednak piłkę.

• 43. min.

Kolejna szansa gospodarzy. Valdesa próbował pokonać Rodri strzałem zza pola karnego.

• 42. min.

Coraz odważniej Almeria. Piłkarze Barcelony natomiast grają bardzo sennie.

• 38. min.

Dwie szanse ze stałych fragmentów gry dla gospodarzy. Najpierw dobrze dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne Barcy Verza, jednak piłkę wybił klatką piersiową Bartra, a dośrodkowanie z rzutu rożnego przeciął Valdes.

• 37. min.

Almeria zamknięta na własnej połowie niczym w meczu hokejowym. Jednak Barcelona nie za bardzo wie jak zaatakować dobrze broniącego się rywala.

• 33. min.

Barcelona znów przed szansą, ale tym razem Alexis Sanchez nie trafia.

• 29. min.

Zmiana w zespole Barcelony. Messi pokazał, że nie może kontynuować tego spotkania. W jego miejsce na boisku pojawił się Xavi.

• 27. min.

Żółta kartka dla piłkarza gospodarzy, a obejrzał ją Verza.

• 25. min.

Kolejna szansa dla Barcelony na zdobycie bramki. W pole karne wbiegł Sanchez, wycofał piłkę, ta minęła obrońców gospodarzy, jednak Messi kopnął ją wysoko nad bramką.

• 22. min.

To już ósma bramka Messiego w tym sezonie.

• 21. min.

Iniesta na prawo zagrał do Alvesa, ten podał do Messiego, a Argentyńczyk zdecydował się na indywidualną akcję, krótko rozegrał z Pedro i technicznym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy z 20 metrów. Piłka zanim wpadła do bramki najpierw odbiła się jeszcze od słupka.

• 21. min.

GOL! 0:1 prowadzi Barcelona! Piękną bramkę zdobył Leo Messi.

• 15. min.

Kwadrans gry za nami, jednak nic ciekawego na boisku się na razie nie wydarzyło. Grę na siebie próbuje brać poddenerwowany Leo Messi.

• 13. min.

Bliski zdobycia bramki był Pique, jednak nie sięgnął dośrodkowywanej piłki przez kolegę z zespołu. Chwilę później akcję przeprowadzili gospodarze. Jednak strzał z linii pola karnego został zablokowany przez obrońców "Dumy Katalonii".

• 10. min.

Barcelona nie forsuje na razie tempa. Piłkarze gości szukają też gospodarze. Ich trener zapowiadał przed meczem, że zagrają w swoim stylu - czyli ofensywnie.

• 5. min.

Dobra okazja dla piłkarzy Barcelony. Zamieszanie przed polem karnym, do piłki dopadł Iniesta i huknął z dystansu. Strzał nad poprzeczką przeniósł bramkarz gości Esteban.

• 1. min.

Piłkarze rozpoczęli mecz.

• Almeria jest jedną z dwóch drużyn, które w tym sezonie nie wygrały jeszcze ligowego meczu (drugą jest Elche).

• Znamy już składy w jakich oba zespoły rozpoczną dzisiejszy mecz.