Primera Division. Barcelona - Levante 7:0 [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 18 sierpnia 2013
  • 90. min. + 2

Primera Division. Wystrzałowy początek sezonu Barcelony

FC Barcelona pokonała u siebie Levante 7:0 w pierwszej kolejce Primera Division. Lionel Messi na dobry początek strzelił dwie bramki. Neymar wszedł na boisko w 63. minucie, oddał jeden strzał i otrzymał żółtą kartkę.

I na koniec kilka zdjęć z meczu w lepszej jakości:

Koniec meczu. Barcelona rozpoczyna rozgrywki ligowe od zwycięstwa 7:0 nad Levante.

• 86. min.

I pierwsza żółta kartka Brazylijczyka. Neymar stanął na nogę rywalowi, ale sędzia chyba zbyt pochopnie wyciągnął kartonik.

• 81. min.

Pierwszy strzał Neymara w Primera Division.

• 81. min.

Neymar oddał swój pierwszy strzał na bramkę. Chciał przelobować bramkarza, ale Navas był na posterunku.

• 78. min.

Trzeba przyznać, że Neymar gra bardzo dobrze. Popisał się już trzema naprawdę udanymi i efektownymi podaniami. Nic jednak z jego akcji nie wynikło.

• 77. min.

Sytuacja, po której padł siódmy gol dla Barcelony:

• 73. min.

OPIS BRAMKI: Dziwna sytuacja. Właściwie nie wiadomo, co chciał zrobić Rodas. Po faulu Barcelony wykonywał rzut wolny i odkopnął piłkę w stronę swojego bramkarza. Zrobił to jednak tak lekko, że piłkę przejął Fabregas, który po chwili nieco przypadkowo zagrał do Pedro i Pedro bez problemu umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOOL

73. min.

Gol dla Barcelony! 7:0!

• 71. min.

Messi schodzi z boiska więc nie strzeli hat-tricka. Zmienia go Iniesta.

• 70. min.

Mascherano padł w polu karnym po starciu z Juanfranem. Sędzia nie dyktuje jednak "jedenastki". Wygląda na to, że słusznie.

• 70. min.

Xavi uderza z wolnego prosto w mur.

• 69. min.

Neymar już czaruje na lewej stronie. Dobrze zagrał do Fabregasa, ale ten był faulowany przed polem karnym.

• 65. min.

Neymar wchodzi na boisko:

• 65. min.

Debiut Neymara w Primera Division zaczyna się właśnie teraz. Brazylijczyk zmienia Alexisa Sancheza.

• 65. min.

Messi przedryblował kilku rywali, podał do Fabregasa, a ten zagrał do Adriano. Brazylijczyk uderzył na bramkę, ale Navas był czujny.

• 63. min.

Messi przebiegł z piłką 30 metrów i postanowił oddać strzał. Uderzył jednak zdecydowanie zbyt lekko i Navas spokojnie złapał piłkę.

• 60. min.

Dobre uderzenie zza pola karnego Pedro. Piłka przelatuje jednak nad bramką, choć po drodze dotknął futbolówki jeszcze jeden z rywali.

• 60. min.

I jeszcze jeden lob zatrzymany przez Navasa. Teraz próbował tak zaskoczyć bramkarza Pique.

• 57. min.

Tak próbował lobować Messi:

• 57. min.

Tym razem uderzał Pique, ale jego strzał został zablokowany.

• 55. min.

Messi w sytuacji sam na sam próbował przelobować bramkarza, ale Navas zdołał odbić piłkę.

• 49. min.

A tu jeszcze statystyki z pierwszej połowy, które mówią wszystko o różnicy klas między Barceloną a Levante.

• 49. min.

El Adoua brutalnie fauluje Sancheza i ogląda za to żółtą kartkę.

• 47. min.

Neymara jeszcze nie ma na boisku, ale rozgrzewa się przy linii.

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min.

A to bramki Barcelony numer 5 i 6. Przy golu Xaviego asystę zaliczył Fabregas.

• 45. min.

Sytuacja, po której sędzia podyktował rzut karny dla Barcelony. Tu uchwycony moment, kiedy gracz Levante już cofnął stopę, którą niespełna sekundę wcześniej kopnął rywala.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Szykuje nam się dziś dwucyfrówka!

• 45. min.

OPIS BRAMKI: Xavi znalazł się sam na sam z bramkarzem i pokonał go strzałem z woleja. Piłka przeleciała między nogami golkipera.

• GOOOOOOL

45. min.

Gol dla Barcelony! 6:0!

• 42. min.

OPIS BRAMKI: Leo Messi pewnie wykorzystuje jedenastkę.

• GOOOOOOL

41. min.

Gol dla Barcelony! 5:0!

• 39. min.

Lopez kopnął w nogę Adriano w narożniku pola karnego i sędzia wskazał na wapno.

• 39. min.

Rzut karny dla Barcelony!

• 34. min.

A chwilę wcześniej Xavi uderzał z rzutu wolnego. Navas w ostatniej chwili odbił piłkę, która chyba musnęła poprzeczkę.

• 33. min.

Messi już zaczyna zabawę z piłką. Znów odebrał piłkę jednemu z rywali w narożniku boiska, a potem minął jeszcze dwóch i zagrał piłkę w pole karne. Kolegom nie udało się jednak oddać strzału.

• 30. min.

Navas w roli głównej. Wybiegł przed bramkę i w efektowny sposób głową wybił piłkę nad Messim. Argentyńczyk jeszcze dobiegł do piłki i zagrał piłkę w kierunku bramki, ale Navas zdołał odbić piłkę końcami palców.

• 30. min.

Tak padały bramki Barcelony numer 3 i 4:

• 26. min.

OPIS BRAMKI: Levante jest bezradne przy prostopadłych podaniach Barcelony. Tym razem Messi zagrał kapitalnie do Pedro, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOOL

26. min.

Gol dla Barcelony! 4:0!

• 24. min.

OPIS BRAMKI: Messi zabrał piłkę w narożniku boiska Navarro, zagrał piłkę do Sancheza, a ten odegrał mu piłkę piętą. Argentyńczyk od razu podał do Pedro, który strzelał, ale jego uderzenie odbił bramkarz. Przy dobitce Daniego Alvesa był już jednak bez szans.

• GOOOOOOL

24. min.

Gol dla Barcelony! 3:0!

• 18. min.

Alexis Sanchez chciał strzelić trzeciego gola, ale trochę się pomylił. Piłka przeleciała obok słupka.

• 19. min.

Busquets ostro sfaulował w środku pola Barrala, ale sędzia dał piłkarzowi Barcelony tylko ostrzeżenie.

• 13. min.

Messi strzela swoją pierwszą bramkę w sezonie:

• 12. min.

OPIS BRAMKI: Koronkowa akcja graczy ofensywnych Barcelony. Pedro odgrywa w polu karnym do Messiego, a ten z bliskiej odległości strzela swojego pierwszego gola w sezonie.

• GOOOOOOL

11. min.

Gol dla Barcelony. 2:0!

• 11. min.

Tym razem Xavi postanowił sam strzelać, ale uderzenie mu nie wyszło. Piłka poszybowała kilka metrów nad bramką.

• 7. min.

Xavi ładnie wrzucił w pole karne, ale Pedro źle przyjął piłkę i wywalczył tylko rzut rożny.

• 6. min.

Bramka Barcelony w formie graficznej:

• 4. min.

OPIS BRAMKI: Xavi idealnie zagrał prostopadle do Fabregasa, ten podał do Sancheza i piłka znalazła się w siatce.

• GOOOOOOL

4. min.

Gol dla Barcelony! 1:0!

• 2. min.

Pedro ruszył lewą stroną, ale jego dośrodkowanie zablokowane.

• 1. min.

Piłka poszła w ruch!

• W pierwszej kolejce Primera Division Barcelona podejmuje Levante. Mecz rozpocznie się o godzinie 19.00.