Komentarze
Terminarz
Od?wie?
39
Barcelona była w piątek drużyną zdecydowanie lepszą i zapewniła sobie wygraną już w ciągu pierwszych 25 minut spotkania. Dwie bramki zdobył Pedro, a jedno trafienie dołożył niezawodny Leo Messi, dla którego była to już dziesiąta bramka zdobyta przeciwko drużynie z Bilbao. Piłkarze Athletic poza dwoma groźnymi sytuacjami nie zmuszali zbyt często do wysiłku Pinto, który w Pucharze Króla bronił dostępu do bramki Barcelony. Był to ostatni mecz Pepa Guardioli na ławce trenerskiej "Dumy Katalonii".

90. min. +2 Koniec spotkania. Barcelona zdobyła Puchar Króla!

90. min. +1 Kapitalna akcja Adriano, który wyprowadził piłkę z własnego pola karnego i znalazł się z nią przed polem karnym rywali. Zagrał do Fabregasa, ten do Messiego, ale strzał Argentyńczyka obronił Iraizoz.

90. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

88. min. Messi podawał na wolne pole do Fabregasa, jednak ten zbyt późno dopadł do piłki i przegrał pojedynek z Iraizozem.

87. min. Ostatnia zmiana. Thiago w miejsce Pedro.

81. min. Zmiana w Barcelonie. Fabregas za Xaviego.

78. min. Świetna akcja Bilbao! Dośrodkowanie w pole karne wprost na głowę Gomeza, który z kilku metrów nie zdołał oddać strzału w światło bramki strzeżonej przez Pinto!

75. min. Rozpędzony Messi znów wpada z piłką w pole karne. Tym razem przeszkodzili mu obrońcy.

73. min. Toquero za Llorente. Wszystkie trzy zmiany wykorzystane przez trenera Bilbao.

72. min. Iniesta ukarany żółtą kartką za zagranie ręką.

71. min. Messi minął czterech rywali i wpadł w pole karne! Jego strzał został wybity nogą przez interweniującego Iraizoza!

68. min. Pedro z szansami na trzeciego gola, jednak napastnik Barcelony nie zdołał obrócić się z piłką w polu karnym.

66. min. Xavi ukarany żółtą kartką za faul na Herrerze.

65. min. Llorente znów zdecydował się na strzał, jednak jego uderzenie po raz kolejny zostało zablokowane przez obrońców.

59. min. Zdecydowanie spadło tempo spotkania. Barcelona szanuje piłkę, a piłkarze Athletic Bilbao specjalnie nie wierzą w możliwość odwrócenia losów meczu.

52. min. Najlepsza okazja dla Bilbao! Wybiegający sam na sam z Pinto Gomez dostał prostopadłą piłkę od jednego z kolegów. Pomocnik Bilbao zdecydował się na lobowanie bramkarza Barcelony, jednak piłka minęła bramkę o kilkadziesiąt centymetrów!

49. min. Bilbao próbuje dłużej utrzymywać się przy piłce. Barcelona jednak nie pozwala rywalowi zbliżyć się pod swoje pole karne.

46. min. Rozpoczęli po przerwie.

Czy Barcelona zatęskni za Guardiolą? Dyskutuj na forum!

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Dobra akcja piłkarzy z Bilbao, jednak Pinto odbija piłkę i mamy rzut rożny.

43. min. Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Iraola za przytrzymywanie za koszulkę wychodzącego na dobrą pozycję zawodnika Barcelony.

40. min. Susaeta faulował Mascherano. Wślizg od tyłu był na tyle brutalny, że arbiter wyciągnął z kieszeni pierwszą w dniu dzisiejszym żółtą kartkę.

32. min. Athletic zaczyna składniej konstruować swoje akcje. Atak pozycyjny rozgrywany jest jednak daleko od bramki Barcelony.

28. min. Llorente pada po starciu w polu karnym z Pique! Arbiter nie wskazuje na 11 metr i nakazuje grać dalej.

27. min. Messi sam na sam z bramkarzem rywali, ale decyzja o "podcince" nie okazała się słuszna. Iraizoz łapie piłkę w dwie ręce.

26. min. Po raz pierwszy musiał wykazać się Pinto! Bramkarz Barcelony poradził sobie jednak ze strzałem Llorente!

25. min. 0-3! Podro po raz drugi! Xavi wyłożył piłkę przed pole karne, a Pedro technicznym strzałem po ziemi w kierunku dalszego słupka pokonał Iraizoza! Bilbao jest bezbronne!

20. min. 0-2! Messi! Kapitalne prostopadłe podanie Iniesty do Messiego. Argentyńczyk znajduje się tuż przed interweniującym Iraizozem i strzela w najlepszy możliwy sposób pod poprzeczkę!

18. min. Tym razem z dystansu próbował Xavi. Bilbao w pierwszych minutach meczu nie stworzyło ani jednej godnej uwagi sytuacji...

15. min. Messi ponownie oddaje strzał z linii pola karnego. Świetna parada Iraizoza!

11. min. Messi wyprzedził w pojedynku biegowym trzech rywali, jednak jego strzał z narożnika pola karnego został zablokowany.

7. min. Zła decyzja Llorente, który zdecydował się na strzał z dystansu. Bardzo niecelnie.

3. min. 0-1! Pedro! Rzut rożny dla Barcelony. Piłka w zamieszaniu pod bramką Bilbao trafia pod nogi Pedro, który strzałem z jedenastu metrów lewą nogą, w sytuacji podobnej do tej sprzed kilkunastu sekund, pokonuje Iraizoza!

2. min. Pedro dostaje piłkę na jedenasty metr, strzela z pierwszej piłki lewą nogą, jednak jego uderzenie w ostatniej chwili blokuje obrońca!

1. min. Znakomita okazja w osiemnastej sekundzie spotkania! Messi dostaje piłkę, holuje ją przez kilkanaście metrów i zza pola karnego strzela w kierunku dalszego słupka bramki rywali. Zabrakło kilkunastu centymetrów.

1. min. Piłkarze Barcelony rozpoczęli mecz finałowy!

21:55 Przed meczem:
Kilka tygodni temu Josep Guardiola zapowiedział, że rozstanie się z Barceloną i w najbliższym sezonie nie będzie angażował się w pracę trenerską. Teraz zadeklarował, że już niedługo być może znów usiądzie na ławce. - Będę gotowy na powrót, jeśli jakiś klub zdoła mnie skusić - powiedział.

3
Kartki Susaeta, Iraola - żółta Skład: Iraizoz - Aurtenetxe, Amorebieta, Ekiza, Iraola - De Marcos (46. Ander Herrera), Martinez - Gomez, Muniain, Susaeta (46. Perez) - Llorente (73. Toquero)
Bramki: Pedro (3., 25.), Messi (20.) Kartki: Xavi, Iniesta - żółta Skład: Pinto - Adriano, Mascherano, Pique, Montoya - Iniesta, Busquets, Xavi (81. Fabregas) - Pedro (87. Thiago), Messi, Sanchez (71. Keita)