Terminarz
Od?wie?
37
Zczuba.tv: Zobacz bramki z meczu Barcelona - Malaga

Było to siódmy hat trick Messiego w tym sezonie Primera Division. W lidze Messi zdobył w sumie 46 bramek, we wszystkich rozgrywkach o 22 gole więcej i pobił rekord do tej pory należący do Gerda Müllera, który w sezonie 1972/1973 strzelił dla Bayernu 67 goli.

Mecz z Malagą rozstrzygnął się po przerwie. W pierwszej połowie Barcelona dwukrotnie trafiła do siatki drużyny z Andaluzji - w 13. minucie po akcji Iniesty bramkę zdobył Puyol, a w 34. z karnego trafił Messi, a Malaga odpowiedziała trafieniem Rondona. Na początku drugiej połowy sędzia podyktowała drugą jedenastkę dla Barcelony, a bramkarza Malagi znów pokonał Messi. W 63. minucie Messi trafił po raz trzeci - tym razem z akcji.

Koniec meczu

90. min. +2 Groźne zderzenie Camacho z Demichelisem. Na boisko ruszyli lekarze, ale chyba obu nic się nie stało.

90. min. Sędzia doliczył trzy minuty.

89. min. Van Nistelrooy groźnie strzelał, ale dobrze ustawiony Pinto nie dał się zaskoczyć.

84. min. Wchodzi Tello za Pedro. Wcześniej Guardiola zmienił jeszcze Puyola i Iniestę, których zmienili Bartra i Affelay.

82. min. Doskonała piłka w pole karne, ale Cuenca nie zorientował się, że do niego kierowana była piłka.

79. min. Strzelał Portillo, ale zbyt niecelnie by zagrozić Pinto.

71. min. Barcelona długo utrzymuje się przy piłce, Malaga, która szans na zwycięstwo raczej nie ma, została zepchnięta do defensywy.

65. min. Messi ma w sumie 68 bramek w tym sezonie i pobił rekord Muellera.

64. min. Hat trick Messiego. Tym razem nie z rzutu karnego. Świetne prostopadłe podanie do Argentyńczyka, który przerzucił piłkę nad bramkarzem Malagi i wbił piłkę do pustej bramki.

60. min. Messi w tym sezonie strzelił w sumie 67. bramek w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Wyrównał tym samym rekord Gerda Muellera (Bayern Monachium) z sezonu 1972/1973.

59. min. 3:1 dla Barcelony! Messi wykorzystał już drugi rzut karny!

58. min. Rzut karny dla Barcelony po faulu Dudy na Leo Messim

56. min. Messi wychodzi na czystą pozycję, wślizgiem powstrzymuje go Camacho. Sędzia nie ma wątpliwości - faul i żółta kartka.

52. min. Zamieszanie pod bramką Barcelony. Alves zgrał piłkę wprost pod nogi Rondona, ale ten skiksował z czterech metrów.

49. min. Idealne dośrodkowanie Daniego Alvesa do Fabregasa, ten jednak źle przyjął piłkę i nie dał rady oddać strzału.

46. min. Czas na drugą połowę. Gramy!

45. min. Koniec pierwszej połowy. Barcelona prowadzi 2:1.

44. min. Dośrodkowanie Messiego z rzutu rożnego. Najwyżej do piłki wyskoczył Fabregas, ale uderzył ponad poprzeczką.

41. min. Fabregas wybiciem ratuje Barcelonę przed utratą bramki. Błąd Pinto, do piłki zmierzał już Duda, ale Fabregas zdążył ją wybić.

34. min. 2:1 dla Barcelony. Messi pewnie wykonał rzut karny!

33. min. Rzut karny po faulu na Andresie Inieście!

30. min. Barcelona długo utrzymuje się przy piłce, ale z jej akcji na razie nic nie wynika. Dośrodkowanie Alvesa do nikogo, chwilę później niedokładne podanie do Messiego. Poza sytuacją z 13 minuty obrona Malagi na razie bez większych wpadek.

26. min. Remis! Rondon wyrównuje. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Gameza wprost na głowę Rondona. Pinto bez szans.

23. min. Malaga odważniej atakuje, ale na razie nieskutecznie. Strzał Rondona łatwo łapie Pinto, a w kolejnej akcji obok bramki strzelał Eliseu.

19. min. Adriano strzela zza pola karnego, Kameni odbił przed siebie, ale do piłki nie dobiegł żaden z zawodników Barcelony.

13. min. Gol!!! Barcelona prowadzi po bramce Puyola. Zespołowa akcja - Messi odegrał do Iniesty, który uciekł obrońcom i płasko po ziemi dograł na szósty metr do Carlesa Puyola, a ten tylko dołożył nogę i pokonał bramkarza Malagi.

12. min. Malaga, czwarta w tabeli Primera Division, na trzy kolejki przed końcem ma tyle samo punktów co trzecia Valencia. Obie drużyny walczą o miejsce w Lidze Mistrzów.

10. min. Słupek! Duda strzelał z rzutu wolnego, nad murem Barcelony, ale słupek uratował Katalończyków od utraty bramki.

8. min. Akcję Malagi szybko przerwał Puyol. Barcelona atakuje nieśpiesznie, bez przekonania, rywale zdążyli wrócić.

4. min. Malaga gra dobrze w środku pola, pressingiem, Leo Messi nie ma zbyt wiele miejsca.

2. min. Pierwszy strzał Barcelony. Akcja prawą stroną Daniego Alvesa, Brazylijczyk strzelał zza pola karnego, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza Malagi.

1. min. Gramy!

19:56 Guardiola przed meczem mówił, że jego zespół o mistrzostwo już nie walczy. Wszystko podporządkowuje finałowi Pucharu Króla, w którym Barcelona zmierzy się z Athletikiem Bilbao.