Primera Division. Mallorca - FC Barcelona 0:2. Barca wygrała w dziesiątkę

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
48
Leo Messi nie grał jak Messi, do którego wszyscy się przyzwyczaili, ale i tak obie bramki Barcelona zawdzięcza jemu. Argentyńczyk zdobył 55. gola w sezonie, gdy w 25. min. zagrał krosa z rzutu wolnego. Busquets nie zdołał musnąć piłki głową. Początkowo przyznano bramkę Sanchezowi, ale na powtórce widać było, że on także nie dotknął piłki.

W 57. min. za zagranie ręką drugą żółtą kartkę obejrzał Thiago. Od tej pory Barcelona głównie się broniła. Mallorca atakowała, ale nie potrafiła strzelić gola.

W 79. min. Pique dobił piłkę do pustej bramki po uderzeniu Messiego, który trafił w słupek. Barcelona zmniejszyła stratę do Realu do trzech punktów, ale "Królewscy" swoje spotkanie z Realem Sociedad zaczynali tuż po zakończeniu meczu Barcelony.

90. min. +5 Koniec meczu.

90. min. +4 Barcelona mogła jeszcze wbić piłkę do prawie pustej bramki. Goście mieli jednak pecha.

90. min. +3 Kolejna wrzutka, Hemed uderza głową z kilku metrów, ale nad poprzeczką.

90. min. +2 Gospodarze mieli przed chwilą kilka znakomitych okazji na oddanie strzału z bliska. Tyle że każdy z nich bał się uderzać.

90. min. Sędzia dolicza cztery minuty.

88. min. Puyol zagrywa ręką tuż przed polem karnym. Nie zdążył wyhamować. Żółta kartka.

86. min. Ale akcja Barcelony! Główna w tym zasługa Messiego. A Montoya przedobrzył. Powinien już uderzać.

84. min. Montoya w ostatniej chwili przecina uderzenie, które zmierzało do bramki Barcelony.

82. min. Ostatnia zmiana w Barcelonie. Tello za Sancheza.

79. min. GOL! 0:2! Messi uderza, bramkarz się rzuca, piłka odbija się od słupka i wraca do Piquego, który dobija do pustej bramki!

76. min. Pereira znowu zagrywa krosa w pole karne, ale piłka znowu zostaje wybita. Barcelona się broni.

73. min. Mallorca cały czas atakuje prawą stronę. Nadal jednak wrzutki nie są wykorzystywane.

70. min. Ależ groźnie pod bramką Valdesa! Bramkarz wybija jednak na róg uderzenie z kilku metrów z ostrego kąta.

69. min. Zmiana w Barcelonie. Keita za Pedra.

66. min. Pereira wprowadził sporo zamieszania w defensywie Barcelony, ale po jego wrzutkach koledzy nie oddają groźnych strzałów.

63. min. Mallorca znowu atakuje, ale popełnia proste błędy, jak niecelne podanie pod polem karnym czy głupia strata przy linii końcowej i nie może stworzyć prawdziwego zagrożenia.

60. min. Zmiana w Barcelonie. Montoya za Fabregasa.

59. min. Messi przeprowadził świetny rajd i podał krótko w polu karnym do Pedra. Ten nie potrafił przyjąć piłki, ale po chwili ją odzyskał i wycofał do Messiego, który uderzał wślizgiem na prawie pustą bramkę. Boczna siatka.

58. min. Dwie groźne sytuacje pod bramką Barcelony! Mallorca rzuciła się do ataku.

57. min. Thiago wylatuje z boiska! Nie potrafił przyjąć piłki na nogę i przyjął ją ręką! Druga żółta kartka.

56. min. Messi z rzutu wolnego. Nieco nad poprzeczką.

54. min. Dwie zmiany w Mallorce. Hemed za Alvara i Nsua za Chica.

52. min. Chico wprowadza spore zamieszanie na prawym skrzydle. Tissone też się stara. Ale Mallorce ciężko będzie zdobyć bramkę.

50. min. Busquets stracił piłkę w środku boiska. Kontratak był jednak przeprowadzany za wolno.

49. min. Barcelona znowu atakuje, ale nie spieszy się jej. Gra koncentruje się na połowie gospodarzy.

46. min. Ruszyła druga połowa.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza minutę.

43. min. Sanchez uderza zza pola karnego. Mocno, ale bramkarz bez trudu łapie.

42. min. Statystyka posiadanie piłki - 64 proc. po stronie Barcelony.

39. min. Ramis ciągnie Messiego za koszulkę. Żółta kartka.

36. min. Żółta kartka dla Thiaga za ostry wślizg w środku pola.

33. min. Kapitalna akcja i znakomity strzał Sancheza w poprzeczkę! Piłka odbija się od niej i od linii bramkowej! Obrońca wybija.

32. min. Świetnie rozegrali Fabregas i Messi, ale Argentyńczyk nie zdążył uderzyć.

29. min. Coraz goręcej pod bramką Mallorki. Przed chwilą świetna seria zwodów Messiego, ale strzelić się nie udało.

26. min. Żółta kartka dla Pereiry. Niezła kosa na Puyolu.

25. min. GOL! 0:1! Trudno powiedzieć, kto strzelił gola. Messi zagrał krosa z rzutu wolnego, Busquets prawdopodobnie nie musnął piłki głową, a bramka zostaje uznana Sanchezowi, który prawdopodobnie też jednak piłki nie dotknął.

22. min. Sytuacja nieco się uspokoiła. Barcelona nie potrafi się przedrzeć.

19. min. Kolejny raz groźnie pod bramką Barcy. Uderzenie mija jednak słupek bramki Valdesa.

16. min. No i mieliśmy pierwszą akcję gospodarzy. Sytuacja sam na sam, tyle że sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

13. min. Tym razem fatalny błąd obrońcy, ale kolejny raz świetną interwencją popisuje się bramkarz. Messi próbował przerzucić nad nim piłkę, ale on dobrze zbił ją na rzut rożny.

12. min. Tym razem świetna akcja Fabregasa i Sancheza, ale obrońcy czujnie wybijają piłkę w ostatniej chwili. Barcelonie nie będzie łatwo.

9. min. Dobra akcja Messiego i Sancheza, ale świetnie, odważnie wychodzi z bramki golkiper gospodarzy i łapie piłkę w ręce tuż przed nogami rywala.

7. min. Mistrzowie Hiszpanii konstruują ładne akcje pod polem karnym gospodarzy, ale szczelna ściana obrony odgradza ich od poczynania sobie podobnie w polu karnym.

4. min. Barcelona nie czeka, atakuje od początku spotkania.