Komentarze
Terminarz
Od?wie?
52
Dla Messiego były to bramki nr 29 i 30 w tym sezonie La Liga. W 29. minucie Argentyńczyk skorzystał z idealnego podania Ceska Fabregasa wzdłuż bramki Racingu, a w 56. wykorzystał rzut karny. Mógł skompletować hat-tricka, ale seryjnie marnował wyborne okazje.

Barcelona może do tej pory nie wiedzieć, jak nie wygrała tego meczu kilkukrotnie wyżej. Piłkarze Pepa Guardioli oddali ponad 20 strzałów, Andres Iniesta trafił w poprzeczkę, a Isaac Cuenca w słupek. Najlepszym graczem gospodarzy był bramkarz, Mario Fernandez, który uratował swój zespół przed sromotną porażką.

Racing nie stworzył sobie żadnych okazji podbramkowych, ale przez chwilę mógł cieszyć się z gola. W 70. minucie po błędzie Victora Valdesa gospodarze trafili na 2:1, ale z błędu wyprowadził ich sędzia, który odgwizdał spalonego.

Po zwycięstwie w Santander Barcelona traci do pierwszego w tabeli Realu dziesięć punktów. W kolejnej kolejce Katalończycy zmierzą się na wyjeździe z Sevillą. Real zagra na Bernabeu z Malagą. Relacje na żywo z obu meczów na Sport.pl.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu! Trzy punkty dla Barcelony.

90. min. +3 Świetne podanie Keity z głębi pola pozwoliło Tello znaleźć się oko w oko z Fernandezem, ale 20-latek nie wykorzystał okazji.

90. min. +1 Trzy minuty doliczonego czasu.

88. min. Żółta kartka dla Stuaniego, który zbyt późno zaatakował Busquetsa, a potem próbował go sprowokować.

88. min. I ostatnia zmiana dokonana przez Guardiolę, Adriano za Pedro.

85. min. Nieskuteczność Barcelony trwa w najlepsze - tym razem Pedro nie wykorzystał sytuacji sam na sam, nieudanie lobując bramkarza.

83. min. Druga zmiana w Barcelonie - Seydou Keita za Xaviego.

82. min. Błąd Valdesa, który nie poradził sobie z wyjściem do dośrodkowania i wybił piłkę wprost przed siebie. Bramkarz Barcy miał szczęście, że w polu karnym stało mnóstwo piłkarzy i gracz Racingu nie był w stanie znaleźć drogi do bramki.

80. min. Messi zmarnował kolejną okazję na skompletowanie hat-tricka, w sytuacji sam na sam zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.

Druga bramka Messiego:

74. min. Tello już dał o sobie znać - dostał podanie od Messiego i od razu uderzył na bramkę, ale tylko w boczną siatkę.

73. min. Pierwsza zmiana Guardioli. Za Cuenkę wchodzi Cristian Tello.

70. min. Racing trafia do bramki Valdesa, ale z kilkumetrowego spalonego - sędzia nie uznał gola.

70. min. Jairo zmienił Munitisa.

69. min. Kontra Racingu zatrzymana w ostatniej chwili przez wślizg Busquetsa.

65. min. Messi mógł mieć hat-tricka! Xavi świetnie przepuścił podanie od Iniesty, dzięki czemu Argentyńczyk znalazł się w idealnej pozycji do oddania strzału. Bramkarz Racingu odbił piłkę z powrotem pod nogi Messiego, który spróbował kolejnego uderzenia, ale tym razem został zablokowany przez wracającego obrońcę.

62. min. Zmiana w Racingu - Adrian za Colsę.

60. min. Cuenca trafia w słupek! Młody gracz Barcelony otrzymał podanie w pole karne, minął bramkarza, po chwili oderwał się od obrońcy i uderzył na bramkę - jednak zbyt niedokładnie.

60. min. Strzały na bramkę: Barcelona 14, Racing 0.

56. min. Warto dodać, że kilka sekund przed rzutem karnym świetną indywidualną akcję przeprowadził Dani Alves, a Cuenca trafił w bramkarza w sytuacji sam na sam.

56. min.
GOL! Messi mocno w prawy róg, bramkarz rzucił się w drugą stronę.

55. min. Rzut karny dla Barcelony! Fabregas został lekko popchnięty przez Cismę i upadł, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Gospodarze są wściekli, Alvaro i Cisma ukarani żółtą kartką.

53. min. W ostatnich minutach więcej piłki ma Racing, przez chwilę Barcelona była tak przyciśnięta, że Pedro musiał ratować się długim wykopem.

50. min. Racing pierwszy raz w drugiej połowie w polu karnym gości, ale Diop znajdował się na spalonym.

49. min. Barca od początku ruszyła do ataku, ale na razie nie zagroziła gospodarzom.

46. min. Sędzia wznowił grę. Zmiana w Racingu: Christian Stuani zastąpił Babacara.

Bramka Messiego:

Pierwsza połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Barcelona zasłużenie prowadzi po bramce Leo Messiego.

45. min. +1 Minuta doliczonego czasu.

39. min. Alvaro Gonzalez prawie strzelił samobójczego gola. Obrońca Racingu zablokował zagranie Pedro tak, że piłka przeleciała tuż obok słupka - na rzut rożny.

36. min. Cuenca minął dwóch obrońców, znalazł się na skraju pola karnego i zdecydował się podać do dobrze ustawionego kolegi, ale został zablokowany przez jednego z obrońców.

35. min. Posiadanie piłki: Barcelona 72%, Racing 28%.

29. min. Xavi przedryblował obrońców gospodarzy i odegrał do Fabregasa, który zagrał wzdłuż bramki do Messiego. Argentyńczyk wpakował piłkę do siatki i strzelił swojego 29. gola w tym sezonie La Liga.

29. min.
GOL! Barcelona na prowadzeniu!

25. min. Goście chwilowo w dziesiątkę, ale to im nie przeszkadza! Messi wypuścił Fabregasa na czystą pozycję, ale strzał Hiszpana w sytuacji sam na sam obronił Fernandez.

24. min. Babacar ukarany żółtą kartką. Gracz Racingu nadepnął i wygiął kostkę Busquetsa, który potrzebuje pomocy lekarzy. Wszystko wskazuje na to, że wróci do gry, ale miał mnóstwo szczęścia - w takich sytuacjach zazwyczaj dochodzi do groźnych złamań.

23. min. Barca trafia w poprzeczkę! Przepiękny, ale minimalnie za mocny lob Iniesty.

20. min. Kontra i dośrodkowanie Racingu, ale obrońcy Barcy z łatwością wybijają piłkę. To była pierwsza wizyta gospodarzy w polu karnym Katalończyków.

19. min. Na boisku utrzymuje się sytuacja z większości meczów Barcelony - piłkarze Pepa Guardioli wymieniają dziesiątki podań, próbując znaleźć dziurę w maksymalnie cofniętej obronie drużyny przeciwnej. Na razie te próby są nieskuteczne.

16. min. Messi strzela z rzutu wolnego w okolice okienka bramki Racingu, ale Fernandezowi udaje się zbić piłkę na rzut rożny.

11. min. Żółta kartka dla Francisa, który groźnie zaatakował Fabregasa. Obaj piłkarze wykonali wślizg w stronę piłki; pierwszy dopadł do niej gracz Barcy, potem uderzył w niego przeciwnik.

8. min. Bramkarz Mario Fernandez miał małe problemy z dośrodkowaniem Cuenki, ale ostatecznie udało mu się złapać piłkę. Mało brakowało, a wyrzuciłby ją pod nogi rywala.

6. min. Dobra szansa Barcy. Pedro zbiegł do środka z lewego skrzydła i uderzył prawą nogą tuż obok słupka.

5. min. Na razie Barcelona spokojnie, choć dość niedokładnie rozgrywa piłkę.

1. min. Zaczynamy grę.

18:00 Mecz zaczyna się od smutnego akcentu - minuty ciszy dla byłego piłkarza Racingu i Realu Madryt, Marquitosa, który zmarł w środę w wieku 78. lat.

18:48 - poprawiliśmy błąd, Racing miał 28% posiadania piłki.