Primera Division. FC Barcelona - Sporting Gijon 3:1

Terminarz
Od?wie?
54
Zobacz gole z tego meczu na Zczuba.tv

Mistrzowie Hiszpanii długo nie potrafili odnaleźć sposobu na pokaźnych rozmiarów autobus, ustawiony w polu karnym gości. Zrobił to dopiero trzy minuty przed przerwą Iniesta, który zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie, trafiając do pustej bramki po świetnej akcji zespołu i podaniu Adriana.

W przeciwieństwie do nudnej pierwszej połowy, druga połowa rozpoczęła się trzęsieniem ziemi. Już w pierwszej minucie czerwoną kartkę dostał Pique za faul na wychodzącym sam na sam z bramkarzem rywalu. Rzut wolny sprzed pola karnego nic nie przyniósł, ale chwilę później Barral, który dopiero co pojawił się na boisku, dobił podanie kolegi z prawego skrzydła.

Barcelona nie dostała należnego jej rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym, ale niedługo później nieupilnowany przez obrońców Keita zdobył zewnętrzną częścią stopy piękną bramko w okienko. Również dla niego było to pierwsze trafienie sezonu.

Katalończycy dobili gości trzy minuty przed końcem. Xavi dostał podanie na wolne pole i ładnie przerzucił piłkę nad bramkarzem.

Barcelona wygrała na własnym boisku i zmniejszyła stratę do Realu Madryt do siedmiu punktów. Real swoje spotkanie z Espanyolem rozegra jednak dopiero w niedzielę.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +5 Koniec meczu.

90. min. +2 Czekamy na koniec.

90. min. Sędzia dolicza cztery minuty.

87. min. GOL! 3:1! Xavi! Podanie na wolne pole, a on - zanim zderzył się z bramkarzem - przerzucił nad nim piłkę.

85. min. I znowu robi się nudno. Barcelona raczej uratuje to zwycięstwo.

82. min. Ostatnia zmiana w Barcelonie. Cuenca pół minuty opuszczał boisko - za niego Puyol.

81. min. Sędzia rozkręcił się z kartkami. Tym razem żółta dla Barrala.

79. min. GOL! 2:1! Keita! Ale gol! Obrońcy nieco go nie upilnowali, ale strzał zewnętrzną częścią stopy, technicznie, w okienko - cudowny! On również zdobywa swoją pierwszą bramkę w tym sezonie!

76. min. Tym razem żółta kartka dla Keity.

75. min. Ostatnia zmiana w Sportingu Gijon. Eguren za Cuevasa.

72. min. Tello bez trudu przepchnął obrońcę z lewej strony pola karnego, ale jego podanie do środka zostało przecięte.

71. min. Iniesta w dobrej akcji i świetnym podaniu, ale bramkarz po raz kolejny popisał się świetną reakcją.

68. min. Sędzia nie zauważył, że obrońca gości zatrzymał piłkę ręką w swoim polu karnym. Powinien być rzut karny dla Barcelony.

67. min. Znowu zaczyna robić się nudno, znowu Barcelona nie może znaleźć sposobu na stojący w polu karnym gości autobus.

64. min. Cuevas dostał żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem.

63. min. Tello wbiega w lewą część pola karnego, próbuje technicznego uderzenia, ale piłka skończyła na górnej siatce.

60. min. To, że Sanchez marnuje sytuacje seriami, wiadomo nie od dziś. Ale jak mógł zmarnować to!? Kapitalne podanie od Iniesty, a on nie trafił z trzech metrów. W powtórce widać było, że też źle przyjął piłkę.

59. min. Zmiany w Barcelonie. Tello za Pedra, Sanchez za Fabregasa.

57. min. Przepiękna akcja Sportingu! Zagrania piętką, przepuszczenia piłki... tak właśnie w najlepszych chwilach gra Barcelona. Tyle że było tego trochę za dużo, a nieprzygotowany strzał z daleka minął bramkę o kilkanaście metrów.

56. min. Kapitalna akcja Barcelony. Pablo uprzedził rywala o sekundy.

54. min. Kolejny pojedynek z ostatnim obrońcą, tym razem to atakujący gracz gości faulował. Już po gwizdku uderzył na bramkę i trafił w poprzeczkę.

52. min. Fabregas prawie wskoczył rywalowi na głowę. Nic dziwnego, że ten leży i nie chce wstać.

49. min. GOL! 1:1! Barral! Z rzutu wolnego nic nie było, ale chwilę później akcja prawym skrzydłem, piłka zagrana do środka i tam Barral świetnie nabiegł na piłkę tuż przed składającym się do interwencji Valdesem.

48. min. Podwójna zmiana w zespole gości. Barral za Damiana, Carmelo za Ayozego. Trener chce zaatakować!

47. min. I jeszcze żółta kartka dla Iniesty za protesty. Faul miał miejsce tuż przed polem karnym. To była pierwsza akcja, znakomita kontra gości.

46. min. I od razu czerwona kartka dla Piquego, który faulował wychodzącego sam na sam z Valdesem rywala!

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza minutę.

44. min. Kapitalne podanie Daniego Alvesa do Fabregasa, który próbował sprytnie pokonać Pabla, ale nie zmieścił piłki do bramki.

42. min. GOL! 1:0! Iniesta! Udało się rozklepać formację defensywną gości, Adriano podał Inieście na pustą bramkę, a ten wbił piłkę, zdobywając swoją pierwszą bramkę w tym sezonie!

41. min. Scenariusz niezmienny. Dwa razy niby w bardzo groźnej sytuacji piłka wybijana, ale Barcelona nadal nie może się przebić.

38. min. Pedro w bardzo dobrej akcji, ale obrońcy w ostatniej chwili wybijają piłkę.

35. min. Pique wchodzi nakładką po stracie piłki.

32. min. Barcelona dużo gra dzisiaj na Cuenkę, ale nie przynosi to specjalnych korzyści.

29. min. A teraz żółta kartka dla Canelli.

28. min. Brzydki faul i żółta kartka dla Ayozego.

26. min. Cały czas groźnie pod polem karnym gości, cały czas udaje im się jakoś wybijać piłkę. Coraz bardziej w ostatniej chwili.

23. min. Dynamiczna kontra gości zakończyła się niespodziewanie nagle. Jedyny obrońca poradził sobie bez trudu.

20. min. Barcelona na razie za bardzo nie przyspiesza i nie oglądamy przez to specjalnie porywającego spotkania.

17. min. Piłkarze Barcelony domagają się rzutu karnego, sędzia nie sięga jednak po gwizdek.

14. min. Nie ma Messiego, jest Adriano. Przeprowadził akcję w stylu nieobecnej klubowej gwiazdy. Długi rajd, kilku miniętych graczy, strzał minął jednak dalszy słupek bramki Pabla.

12. min. No i znowu oglądamy obronę gości. Nie jest to jednak jakoś specjalnie ciekawe.

9. min. I gol! Ale sędzia nie uznaje bramki. Rzeczywiście, w momencie podania Fabregas był na spalonym.

8. min. Mecz dość wyraźnie polega na tym, że gospodarze cisną, a Gijon stara się wybijać piłkę z własnego pola karnego.

6. min. Sporting wyrwał się ze szponów Barcy i przeprowadził pierwszą kontrę. Zakończoną jednak daleko przed polem karnym gospodarzy.

4. min. Barcelona gra swoją piłkę. Długa, kombinacyjna akcja pod polem karnym gości. Do uderzenie jednak nie doszło.

2. min. Mistrzowie kraju oddają pierwszy strzał. Bardzo niecelny.

1. min. Początek meczu.

20:00 Leo Messiego nie ma dziś nawet na ławce rezerwowych - Argentyńczyk pauzuje za kartki.

19:55 Za pięć minut początek meczu, po którym Katalończycy mogą zmniejszyć stratę do wicemistrzów Hiszpanii do siedmiu punktów. Real swoje spotkanie rozegra jednak dopiero w niedzielę. Trener Guardiola nie wierzy już w mistrzostwo.