Primera Division. FC Barcelona - Valencia 5:1. Cztery gole Messiego

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
55
Barcelona znowu rozpoczęła od szybkiej utraty gola. Valdes zawahał się przy wyjściu z bramki, obrońcom nie chciało się biec za Piattim, a ten posłał podaną mu piłkę lekkim muśnięciem obok Valdesa.

Cztery kolejne gole strzelał Messi. Najpierw w 22. min. wykorzystał podanie Ramiego. Pięć minut później wykorzystał podanie Iniesty i to, że po pierwszej próbie Diego Alves nie miał jak złapać piłki.

Do przerwy, a właściwie do 76. min., utrzymywało się niskie prowadzenie mistrzów Hiszpanii i wydawało się, że jeszcze wszystko może się zdarzyć. Duża w tym zasługa bramkarza gości, który popisał się kilkunastoma niesamowitymi paradami.

W końcu Messi dobił uderzenie Tella, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku i wprowadził dużo - czasem zbyt szalonego nawet dla niego samego - ruchu na lewej stronie.

W 85. min. Messi przepięknie przerzucił piłkę nad Diegiem Alvesem po znakomitym podaniu Busquetsa między dwoma obrońcami.

Piątego gola dorzucił Xavi, który pięć minut przed zdobyciem bramki zastąpił Iniestę. On też skorzystał z błędu Ramiego.

Barcelona wygrała wysoko, ale po 23. kolejkach traci do wicemistrza Hiszpanii 10 pkt.

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +1 GOL! 5:1! Xavi! Pięć minut wcześniej pojawił się na boisku, a teraz wykorzystał drugi już błąd Ramiego w tym meczu, zebrał piłkę i zewnętrzną częścią stopy przerzucił nad bramkarzem.

90. min. Alexis Sanchez próbuje technicznego uderzenia. Pudło.

89. min. Tello znowu przesadza z długością dryblingu w polu karnym.

86. min. Ostatnia zmiana w Barcelonie. Xavi za Iniestę.

85. min. GOL! 4:1! Messi! Busquets posyła kapitalną piłkę między obrońcami idealnie do Argentyńczyka, który dobiega do bramkarza i pięknie przerzuca nad nim piłkę.

83. min. Ostatnia zmiana w Valencii. Topal za Tina Costę.

82. min. Tello dostał piłkę właściwie na sam na sam z bramkarzem. Tylko z ostrego kąta. Wydawało się, że ustrzeli piękne okienko. Ale spudłował fatalnie.

80. min. Po rzucie rożnym piłkę dostaje Pique. Ładnie się składa, uderza mocno, nad poprzeczką.

79. min. Mocno bita piłka z lewego skrzydła w pole karne Barcelony. Valdes bez strachu wybiega z bramki i tratuje wszystkich. Świetnie łapie piłkę.

78. min. Tello znowu kapitalnie wpadł w pole karne, łatwo ograł obrońcę, ale zamiast strzelać z ostrego kąta chciał kiwać dalej. Pomieszały mu się nogi i komicznie się przewrócił.

77. min. Druga zmiana w Barcelonie. Thiago Alcantara za Fabregasa.

76. min. GOL! 3:1! Messi! Tello wbiegł w pole karne, uderzył z ostrego kąta, Alves wybił przed siebie, a tam na dobitkę do pustej bramki czyhał Messi. Hat-trick!

73. min. Coraz groźniej na połowie Barcelony. Przed chwilą sędzia nie zauważył, że Pique ciągnął za koszulkę wychodzącego na sam na sam rywala.

70. min. Busquets mocno z daleka. Alves łapie.

68. min. Zmiana w Barcelonia. Tello za Sancheza. Chwilę wcześniej Alba za Piattiego.

67. min. Obrońcy Barcelony nie potrafili wybić piłki z pola karnego. Ta spadła pod nogi Feghouliego, który mocno uderzył. Valdes ledwo obronił, obrońca wybił czym prędzej na rzut rożny. Korner też był całkiem groźny.

65. min. Messi na lewo do Pedra, a ten na drugą stronę do Sancheza. Chilijczyk nie dosięgnął piłki.

63. min. Kolejne mocne uderzenie, ale prawie w Alvesa, który wybija przed siebie. Do piłki na 10. m dopada Fabregas, który kopie w kosmos.

60. min. Wrzutka w pole karne, Messi z kilku metrów uderza głową, a Alves znowu instynktownie broni! Zbija piłkę na poprzeczkę, a po chwili obrońcom udaje się wybić piłkę!

56. min. Fatalny błąd obrony Valencii. Złe wyprowadzenie akcji, przejęcie piłki, Barcelona atakuje czwórką i gości ratuje kapitalny wślizg w ostatniej chwili.

54. min. Ładnie dokręcone w kierunku bramki uderzenie Iniesty. Piłka nieznacznie mija się jednak z celem.

51. min. Fabregas w kolejnym świetnym rajdzie. Nie chciał kończyć, chciał posłać piłkę wzdłuż bramki. Było tam wielu jego kolegów, ale podanie zostało przecięte.

50. min. Pique też ma swoją okazję. Bramkarz nadal górą.

49. min. Fabregas minął pięciu rywali! A potem uderzył na dalszy słupek, gdzie końcówką ręki po raz kolejny świetnie obronił Alves.

48. min. Niezłe podanie w pole karne do Fabregasa, ale przy próbie szybkiego zwrotu były gracz Arsenalu przewraca się.

47. min. Diego Alves zaczyna od kolejnej świetnej parady. Znowu nie pozwolił Sanchezowi cieszyć się z gola.

46. min. Ruszyła druga połowa.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Feghouli trafiony w twarz przez Fabregasa. Nie było to jednak celowe uderzenie.

45. min. Sędzia dolicza minutę.

44. min. Messi z Pedrem wpadają w pole karne. Znowu górą Diego Alves.

43. min. Starcie Pedra i Ricarda Costy. Obaj chyba trochę nieładnie się potraktowali. Costa zostaje zniesiony z boiska. Gdyby musiał zejść, spędziłby na boisku 18 minut. Ale chyba wróci.

41. min. Obrona Valencii przerzucona, Fabregas kapitalnie składa się do ślicznych nożyc i trafia w poprzeczkę!

39. min. I znowu kilka spokojniejszych minut, choć Valencia stara się zrewanżować.

34. min. Jeszcze jedna żółta kartka dla gości. Ukarany Tino Costa.

33. min. Ciut za mocna piłka Messiego do Iniesty. Alves zdołał więc wygarnąć ją spod nóg rywala.

32. min. Kapitalna akcja Barcelony! Iniesta i Messi niesamowicie rozklepali obronę, a na koniec Messi uderzył w boczną siatkę.

30. min. I znowu świetna piłka przed obrońców, Sanchez wybiega i uderza z dość ostrego kąta - Alves znowu broni! Nogą!

29. min. Barcelona znów przedziera się w pole karne, ale kapitalnie w sytuacji sam na sam broni Diego Alves!

27. min. GOL! 2:1! Messi! Abidal zagrał mocno z lewej strony wzdłuż bramki, na piłkę nabiegł Messi, od którego piłka odbiła się w stronę bramki, Diego Alves rzucił się, ale nie miał jak złapać piłki, która wróciła do Messiego. Argentyńczyk z metra mógł już przyłoży pod poprzeczkę.

26. min. Messi świetnie wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

25. min. Zmiana w Valencii. Ricardo Costa za Miguela.

23. min. Przy okazji w zamieszaniu urazu doznał Miguel.

22. min. GOL! 1:1! Messi! Podanie z lewej strony w pole karne po ziemi, Rami zamiast wybić piłkę podaje Messiemu, a ten strzela obok bramkarza.

18. min. Oglądamy mniej ciekawy fragmenty spotkania.

13. min. I kolejna świetna akcja gospodarzy. Katalończycy konstruują ładne ataki, ale pod bramką zostają one rozbite.

11. min. Świetna akcja Pedra, który wpadł w pole karne, obrońca bał się zaatakować, ale uderzenie Pedra było za słabe i niemal prosto w bramkarza.

9. min. GOL! 0:1! Piatti! Bardzo wysoka wrzutka w pole karne z prawego skrzydła, środkowi obrońcy Barcelony ledwo człapali za Piattim, Valdes zawahał się i za późno wyszedł z bramki,a Piatti zamiast uderzyć właściwie musnął tylko piłkę, żeby przeleciała obok bramkarza.

7. min. Messi już wprowadza potworne zamieszanie w pole karne Valencii. Dużo i świetnie kiwa, ale do bramki na razie to nie prowadzi.

5. min. Albelda szybko zgarnął żółtą kartkę. Sfaulował Messiego tuż przed polem karnym.

3. min. Barcelona zabiera się za atakowanie, ale podchodzi do Valencii nieco jak pies do jeża.

1. min. Początek meczu.

21:30 Przed tym meczem Barcelona ma już 13 pkt straty do Realu Madryt. "Królewscy" zagrali jednak swój mecz w sobotę. Pokonali Racing Santander 4:0. Katalończycy mają okazję zmniejszyć stratę do dziesięciu punktów. Jest to hit kolejki, mecz na szczycie, tyle że - wiadomo, jak daleko za Realem i Barceloną znajdują się punktowo pozostałe kluby.