Primera Division. Osasuna - Barcelona 3:2. Szanse na tytuł coraz mniejsze

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
39
Zaskakujące było już to, że mecz zaczął się od ataków Osasuny. Jakim zaskoczeniem musiał być gol dla gospodarzy, który padł już w piątej minucie? Raul Garcia fenomenalnie wystawił piętą przed obrońców do Lekicia, który pokonał Valdesa.

W 22. min. było już 2:0! Po raz kolejny Lekić, tym razem musiał tylko dostawić stopę.

Po przerwie wreszcie zobaczyliśmy na boisku starą Barcelonę. W szóstej minucie drugiej połowy obrona gości została rozklepana, a nogę dostawił Sanchez.

Tylko że pięć minut później po serii błędów obrońców do piłki w polu karnym dopadł Raul Garcia, po którego uderzeniu piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

I z Barcelony znowu zeszło powietrze. W 73. min. jednak Tello zdobył kontaktową bramkę. Kilka ostatnich minut to były zmasowane ataki Katalończyków, ale nie udało się już wyrównać.

Barcelona ma teraz siedem punktów straty do Realu Madryt, który ma też jeden mecz w zapasie. W niedzielę zagra z Levante. Jeśli wygra, przewaga wzrośnie do 10 pkt na 16 kolejek przed końcem.

90. min. +6 Koniec meczu.

90. min. +4 Kapitalna piłka do Fabregasa, który wyprzedza obrońców i fatalnie uderza głową z kilku metrów!

90. min. +3 Osasuna broni się rozpaczliwie i coraz gorzej wybija. Czy się uratuje?

90. min. +2 Aż pięć doliczonych minut.

90. min. +1 Żółta kartka dla Thiago.

90. min. Zamieszanie pod polem karnym gospodarzy. Uderzenie w niemal pustą bramką trafia w górną siatkę.

87. min. Kolejna próba Osasuny. Przepychanka z dwoma obrońcami i piłka podcięta nad Valdesem. Poprzeczka! Sędzia odgwizdał jednak przewinienie.

85. min. Żółta kartka dla Valdesa, który pospiesza leżącego na murawie zawodnika. Albo udaje, albo naprawdę łapią go skurcze.

84. min. Sergi Roberto znakomicie uderzył, choć to chyba miało być dośrodkowanie. Piłka prawie wpadła za kołnierz Fernandezowi, który ładnie wybił na róg.

81. min. Gol dla Barcelony, ale został nieuznany! Ogromna kłótnia przy linii bocznej, ale okazuje się, że sędzia miał rację. Zauważył jeszcze delikatne zgranie głową w kierunku strzelającego gracza.

78. min. Słupek ratuje Barcelonę! Piłka odbija się od niego, odbija się od głowy Valdesa i wylatuje!

73. min. GOL! 3:2! Tello! Obrońcy Osasuny się zagapili, goście ławą wbiegli w pole karne, podanie na prawą stronę do Tella, który ładnie się uwolnił i trafił.

71. min. Ibrahima za Lekicia w Osasunie.

67. min. Poza kilkoma minutami w tych okolicach, gdy Barcelona strzeliła gola, mistrzowie Hiszpanii kompletnie nie potrafią włączyć dziś swojego stylu.

63. min. Messi zagrywa do Tella, a ten świetnie podkręca piłkę. Bramkarz znowu wybija na rzut rożny.

59. min. Zaostrzyła się gra w środku pola. Gospodarze brzydko faulują.

56. min. GOL! 3:1! Raul Garcia! Zamieszanie pod polem karnym Barcelony, piłka trafia na lewe skrzydło, dogranie do środka, Raul Garcia uderza, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki!

51. min. GOL! 2:1! Sanchez! Barcelona rozklepała rywali totalnie, jak jeszcze za niedawnych czasów. A Sanchez dostawił nogę.

49. min. Potężne uderzenie Messiego. Fernandez wybija na rzut rożny.

46. min. Początek drugiej połowy. Cuenca za Puyola, Tello za Pedra.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

42. min. Sędzia odgwizdał spalonego, którego nie było. Zawodnik Osasuny mógł wyjść sam na sam z Valdesem.

39. min. Goście znowu nieco za długo rozgrywają piłkę i strzał Messiego zostaje zablokowany.

38. min. Niepewna interwencja Valdesa. Bramkarz Barcelony łapie jednak piłkę.

36. min. Żółta kartka dla Sancheza, który dwa razy przyjął piłkę ręką i strzelił gola.

32. min. Pique w ostatniej chwili wybija na rzut rożny.

30. min. Katalończycy naprawdę nie wyglądają dziś najlepiej. Gospodarze grają z nimi jak równy z równym i nadal mają swoje okazje.

26. min. Fantastyczna akcja Barcelony. Messi z kolegą rozklepali obronę, ale uderzenie Messiego było bardziej podaniem do bramkarza.

22. min. GOL! 2:0! Lekić! Podanie na prawą stronę, skąd zagranie od razu z powrotem w pole karne, wzdłuż bramki, przy linii. A tam czekał z ustawioną odpowiednio stopą Lekić!

18. min. Nie jest tak, że atakuje tylko Barcelona. Kolejna próba gospodarzy. Powstrzymana na lewym skrzydle.

15. min. Brzydki faul Sergiego Roberta. Żółta kartka.

11. min. Messi bliski pokonania Fernandeza ślicznym, technicznym uderzeniem. Ale bramkarz świetnie przenosi piłkę jedną ręką nad poprzeczką.

9. min. Alexis Sanchez na spalonym? Trudno ocenić. Minimalnie lub idealnie na linii. Piłkarze Barcy są źli.

5. min. GOL! 1:0 Lekić! Osasuna niespodziewanie cisnęła od początku i oto gol! Piłka pod pole karne, Raul Garcia fenomenalnie wystawia piętą do Lekicia, a ten pokonuje Valdesa.

3. min. No i pierwsze minuty rozgrywają się pod polem karnym Barcelony.

1. min. Początek meczu.