Komentarze
Terminarz
Od?wie?
48
Najlepszym zawodnikiem na boisku był Lionel Messi. Argentyńczykowi nie wychodziło dziś wszystko, ale był bardzo widoczny, szukał szans i często wychodził na pozycję. Nic dziwnego, że miał udział przy obu golach Barcelony.

Pierwszą bramkę po podaniu Messiego w 9. minucie strzelił Cristian Tello. 20-letni Katalończyk pokonał bramkarza gości ładnym technicznym strzałem z dość ostrego kąta. Drugiego gola zdobył już sam Messi. W pole karne wrzucił piłkę Dani Alves, a Argentyńczyk ubiegł próbującego interweniować golkipera Realu i posłał futbolówkę obok niego.

Zobacz skróty z sobotnich spotkań Realu Madryt i Barcelony na Zczuba.tv.

Na brak emocji w meczu zgromadzeni na Camp Nou kibice nie mogli jednak narzekać do końcowego gwizdka. Wszystko za sprawą kontaktowego gola, którego zdobył Carlos Vela. Po tym trafieniu Real miał jeszcze okazje na wyrównanie, ale zdecydowanie lepsza w tym meczu Barcelona zdołała utrzymać prowadzenie do końca.

Kontuzja Busquetsa

Dzięki temu zwycięstwu Barcelona wciąż może marzyć o tytule mistrza Hiszpanii. Do prowadzącego w tabeli Primera Division Realu Madryt, który wygrał w sobotę z Getafe 1:0, traci w tym momencie siedem punktów. Ale z pewnością kibice, zawodnicy i działacze Barcelony po meczu z Sociedad, mimo zwycięstwa nie są w dobrych nastrojach. Fatalnej kontuzji doznał bowiem Sergio Busquets. W starciu z jednym z rywali Realu ucierpiała noga Hiszpana. Carlos Martinez zahaczył mu ją korkami i spowodował głębokie rozcięcie w okolicach kolana. Nie wykluczone, że uraz jest bardzo poważny. Cesc Fabregas gdy zobaczył zwijającego się z bólu kolegę złapał się za głowę.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

II połowa:

90. min. +4 Sędzia kończy mecz. Barcelona zgarnia trzy punkty i nie traci marzeń o tytule mistrza Hiszpanii.

90. min. +4 Groźnie pod bramką Barcelony! Agirretxe strzela głową, ale Valdes broni.

90. min. +3 Bardzo lekki strzał Fabregasa. W dodatku niecelny.

90. min. Zbliżamy się do końca spotkania. Barcelona spokojnie rozgrywa piłkę. Sędzia dolicza cztery minuty.

84. min. Busquets, który dopiero co wszedł na boisko, musi je już opuścić. Zmienia go Pique.

82. min. Busquets zwija się z bólu. W starciu z rywalem ucierpiała jego noga. Widok musiał być okropny, bo Fabregas złapał się za głowę. Prawdopodobnie Busquets ma bardzo głębokie rozcięcie. W nogę wjechał mu korkami Carlos Martinez.

80. min. Szansa Messiego, ale pod presją dwóch obrońców nie zdołał oddać dobrego strzału i tylko lekko musnął piłkę.

75. min. Guardiola dokonuje dwóch zmian. Puyola zmienia Abidal, a Dos Santosa - Sergio Busquets.

73. min. GOL dla Realu. 2:1! Griezmann podaje do Carlosa Veli. Ten bez namysłu uderza na bramkę i piłka przelatuje pod pachą Valdesa. To nie koniec emocji w tym meczu!

72. min. 2:0 dla Barcelony! Piłka po podaniu Alvesa wpada w pole karne Realu i zaczyna się wyścig bramkarza z Messim. Argentyńczyk jest minimalnie szybszy i strzela obok golkipera.

68. min. Piłka w siatce, ale nie ma gola! Najpierw po strzale Cuenki piłka odbija się od poprzeczki, a potem dopada do niej Tello i uderza na bramkę. Futbolówka wpada do siatki, ale po drodze odbija się od Daniego Alvesa, który stal na pozycji spalonej. Sędzia słusznie nie uznaje gola.

67. min. Tello dośrodkowuje w pole karne, ale podanie przecina w ostatniej chwili bramkarz.

64. min. Kąśliwy strzał głową jednego z piłkarzy Realu. To mogło zaskoczyć Valdesa. Wcześniej doskonałą okazję zmarnował Messi.

62. min. Gonzales zagrywa piłkę ręką w polu karnym, ale robi to przypadkowo, więc o 'jedenastce' dla Barcelony nie ma mowy.

60. min Świetne podanie Tello do niepilnowanego Messiego, który zbyt lekko uderza na bramkę. Bravo nie ma żadnych problemów z obroną tego strzału.

55. min. Messi zaczyna efektowny drybling, ale zostaje powstrzymany. Mimo wszystko Argentyńczyk rozgrywa dzisiaj niezłe spotkanie.

50. min Doskonała okazja na wyrównanie dla Realu. Griezmann wygrywa siłowy pojedynek z Mascherano i próbuje pokonać Valdesa strzałem między nogami, ale bramkarz Barcelony nie daje się oszukać.

48. min. Piłka po kopnięciu Daniego Alvesa turla się wzdłuż linii bramkowej Realu, ale żadnemu z piłkarzy Barcelony nie udaje się jej umieścić w siatce.

46. min. I już na bramkę strzela Thiago. Claudio Bravo pewnie jednak broni.

46. min. Rozpoczęła się druga połowa.

Dzisiejszy mecz na Camp Nou nie zachwyca. Barcelona nie tworzy sobie ogromu sytuacji podbramkowych, atakuje raczej sporadycznie. Jedynego gola zdobył bardzo ładnym technicznym uderzeniem Cristian Tello, a asystował przy tym trafieniu Messi. Argentyńczyk sam mógł też strzelić gola, ale jego strzał w sytuacji sam na sam wybronił bramkarz Realu. Goście mieli tylko jedną dobrą sytuację do strzelenia gola. Bombę Diego Ifrana odbił z najwyższym trudem Victor Valdes.

I połowa:

45. min. Sędzia kończy pierwszą połowę.

44. min. Niezły strzał po długim rogu Daniego Alvesa. Piłka o około pół metra mija bramkę Realu.

42. min. Mimo wszystko procentowa przewaga w posiadaniu piłki Barcelony jest w pierwszej połowie ogromna - 73:27.

41. min. Kibice na Camp Nou zaczynają gwizdać, bo zdecydowanie za często w ostatnim fragmencie gry mają piłkę rywale.

39. min.... ale nic z niego nie wynikło.

38. min. Tello wywalczył rzut rożny...

33. min. Faulowany Puyol. Żółta kartka dla Inigo Martineza.

32. min. Chwila bezbarwnej gry, po której przeprowadzający relację nie ma niczego ciekawego do opisania.

28. min. Ależ szansa Fabregasa! W doskonałej sytuacji Hiszpan próbuje przelobować golkipera gości efektowną podcinką. Piłka mija jednak spojenie bramki Realu.

28.min. Tello traci piłkę i Real Sociedad rusza z kontrą. Szybko powstrzymaną jednak przez obrońców Barcelony.

26. min. Messi miękko wrzuca futbolówkę w pole karne, ale żaden z kolegów nie miał szans do niej dobiec.

25. min. Rzut wolny dla Barcelony po faulu na Messim.

18. min. Dobrą okazję zmarnował Thiago, który nie trafił czysto w piłkę i futbolówka ledwo doturlała się do bramkarza gości.

16. min. Kapitalna dwójkowa akcja Thiago i Messiego. Ten drugi mocno uderza na bramkę, ale Claudio Bravo broni nogami.

14. min Nieudany strzał Fabregasa.

9. min. 1:0 dla Barcelony! Znakomite prostopadłe podanie Messiego do Cristiana Tello, a ten efektownym technicznym strzałem z dość ostrego kąta pokonuje golkipera gości.

6. min W odpowiedzi doskonała szansa dla Realu Sociedad. Ifran uderza bardzo mocno zza pola karnego, ale Valdes, podobnie jak przed chwilą jego vis-a-vis, popisuje się świetną interwencją.

5. min. Mogło być 1:0 dla Barcelony. Po zagraniu Fabregasa piętką piłka przypadkowo trafia pod nogi Messiego, który wychodzi sam na sam z bramkarzem. Argentyńczyk marnuje jednak sytuację.

4. min. Prostopadłe zagranie Fabregasa w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zdążył dopaść futbolówki.

2. min. Messi przedryblował trzech rywali, ale zatrzymał się na czwartym i stracił piłkę.

1. min. Gramy!

Przed meczem:
Liderem Primera Division jest Real Madryt, który ma 55 punktów. Dziś wygrał na wyjeździe z Getafe 1:0. Barcelona traci do 'Królewskich' już 10 punktów. Jeśli dziś nie wygra z Realem Sociedad jej szanse na mistrzostwo zmaleją niemalże do zera.
Spotkanie poprzedziła minuta ciszy pamięci ofiar tragedii zamieszek w Egipcie.