Półfinał Pucharu Króla. Barcelona zremisowała z Valencią

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
38
Valencia objęła prowadzenie w 27 minucie po trafieniu Jonasa. Barcelona wyrównała niespełna dziesięć minut później po bramce Carlesa Puyola, dla którego był to trzeci gol w tym sezonie. Kapitan Blaugrany najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego Cesca Fabregasa.

W drugiej połowie Barcelona atakowała odważnie, ale Diego Alvesa pokonać nie była w stanie. Najlepszą okazję zmarnował Leo Messi, którego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz gospodarzy. Był to jego drugi przestrzelony karny w tym sezonie. Barcelona miała problemy z wyprowadzeniem piłki ze swojej połowy. Valencia grała wysokim pressingiem, starała się wyrywać piłkę Katalończykom jak najwcześniej i często to się opłacało.

W doliczonym czasie Messi mógł jeszcze zapewnić Barcelonie zwycięstwo. Po rzucie rożnym piłka wpadła pod jego nogi, ale Argentyńczyk uderzył obok bramki.

Rewanż za tydzień na Camp Nou. W finale zwycięzca rywalizacji Barcelona - Valencia zagra z lepszą drużyną z pary Athletic Bilbao - Mirandes. W pierwszym meczu Baskowie zwyciężyli 2:1.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Valencia - Barcelona 1:1. Rewanż za tydzień.

90. min. +2 Messi mógł jeszcze wbić gola Valencii. Po rzucie rożnym piłka wpadła pod jego nogi, ale Argentyńczyk uderzył obok bramki.

90. min. Tello zmienił Cuencę, to ostatnia zmiana Guardioli.

87. min. Rzut wolny dla Barcelony. Strzelał Alves, ale obok bramki.

80. min. Żółta kartka dla Pinto za opóźnianie gry.

78. min. Barcelona ma problemy z wyprowadzeniem piłki ze swojej połowy. Valencia gra wysokim pressingiem, stara się wyrywać piłkę Katalończykom jak najwcześniej.

73. min. Słupek ratuje Valencię! Bajeczna akcja Barcelony, prostopadłe podanie do Daniego Alvesa, który był sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale trafił tylko w słupek.

66. min. Ależ szansę po rzucie rożnym miał Pique. Z bliska strzelił jednak nad bramką.

65. min. Szybka kontra wyprowadzana przez Puyola nie doszła do skutku, więc Barca spróbowała ataku pozycyjnego. Groźnym i zaskakującym strzałem z lewej strony zakończył go... Abidal. Tylko rzut rożny.

58. min. Bardzo dobry mecz na Estadio Mestalla w Walencji. Akcja za akcję, teraz rzut rożny dla gospodarzy.

57. min. To drugi przestrzelony karny przez Leo Messiego w tym sezonie.

56. min. Diego Alves broni strzał Messiego!

55. min. Karny dla Barcelony! Miguel sfaulował Thiago.

53. min. Piatti odebrał piłkę w środku pola i momentalnie zdecydował się na techniczny strzał. Tuż nad bramką.

51. min. Świetną szansę miał Messi - uderzył z 20 metrów, jednak minimalnie nad bramką.

48. min. Gol Alexisa, ale sędzia nie uznaje bramki. Piłkarz Barcelony po podaniu Messiego był na spalonym. Minimalnym.

46. min. Początek drugiej połowy.
Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. Koniec pierwszej połowy, w której byliśmy świadkami dwóch bramek. Barcelona powinna grać w dziesiątkę, ale Pinto miał sporo szczęścia i nadal znajduje się na boisku. Wracamy po przerwie.

43. min. Wciąż bardzo agresywny pressing stosuje Valencia.

40. min.
Ostatni raz 3 gole w sezonie Carles Puyol strzelił w 1998 r., gdy grał w Barcelonie B. - donosi na Twiterze dziennikarz Gazety Wyborczej i Sport.pl Michał Szadkowski.

36. min. Gol dla Barcelony! Po dośrodkowaniu Fabregasa z rzutu rożnego Puyol uwolnił się spod opieki obrońców i pokonał bramkarza Valencii. 1:1!

35. min. Ależ kapitalna szansa Sancheza... Fenomenalnie broni Diego Alves!

28. min. Messi próbował momentalnie odpowiedzieć. Nie trafił w bramkę.

27. min. Bramka dla Valencii! Mathieu świetnie popędził lewą stroną, dograł na 8 metr do dobrze ustawionego Jonasa ,a ten nie miał żadnych problemów z pokonaniem Pinto.

22. min. Fabregas cały we krwi. Po starciu z przeciwnikiem lekarz musi udzielić mu pomocy medycznej.

21. min. Świetna okazja Soldado. To powinno być bramka...

18. min. To powinna być czerwona kartka dla Pinto! Bramkarz Barcelony wyszedł z bramki i tuż za linią pola karnego zatrzymał piłkę ręką i uniemożliwił Soldado dojście do piłki.

16. min. Próbował Fabregas. Diego Alves nie miał problemów.

15. min. Świetna szansa Messiego! Argentyńczyk miał świetną pozycję w polu karnym, próbował strzelać, ale w ostatniej chwili został zablokowany...

13. min. Valencia nie daje pograć gwiazdom Barcelony, świetnie podwajając krycie.

10. min. Na razie żadna z drużyn nie ma widocznej przewagi, gra toczy się w środku pola.

7. min. Messi z rzutu wolnego (20 metr) tuż obok bramki. Kibice Valencii odetchnęli z ulgą.

3. min. Pinto pierwszy raz pod presją rywala. Udało się jednak wybić piłkę.

1. min. Początek meczu.

Piłkarze są już na boisku za chwilę początek spotkania.

Valencia
Bramki: Jonas (27.) Skład: Diego Alves - Miguel, A. Rami, Víctor Ruiz , J. Mathieu - D. Albelda (67. Tino), E. Banega , P. Piatti (59. S. Feghouli), Jonas (75. Adúriz), J. Alba - R. Soldado
Bramki: C. Puyol (35.) Skład: J. Pinto - C. Puyol, G. Piqué, J. Mascherano , E. Abidal - S. Busquets, C. Fábregas, Thiago (79. Jonathan) - A. Sánchez (63. Dani Alves), I. Cuenca (88. Tello), L. Messi