Komentarze
Terminarz
Od?wie?
45
Barcelona szybko objęła prowadzenie. Już w 18. minucie do siatki trafił Gerard Pique, który strzelił głową po dośrodkowaniu Xaviego z rzutu wolnego. Potem Barcelona - przede wszystkim Leo Messi - miała mnóstwo okazji, ale fenomenalnie spisywał się Roberto. Na 2:0 udało się podwyższyć tuż przed przerwą, gdy Messi wykorzystał dobre podanie Fabregasa.

W drugiej połowie Barcelona też nie czekała długo ze zdobywaniem bramek. Na 3:0 podwyższył Carles Puyol. Wtedy gospodarze zwolnili tempo - nie zrobił tego tylko młody Isaac Cuenca, który chciał zaimponować Pepowi Guardioli. Na kwadrans przed końcem Cuenca wypracował gola Davidowi Villi.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +2 Koniec meczu!

90. min. +1 Cuenca strzela tuż nad bramką. Sędzia doliczył dwie minuty.

87. min. Na boisku dzieje się niewiele. Ciekawiej zrobiło się tylko, gdy piękną sztuczką - ruletą a'la Zidane - popisał się Cuenca.

82. min. Groźny rajd Iniesty, ale Roberto dobrze zatrzymał pomocnika Barcelony.

80. min. Ostatnia zmiana w Saragossie: Abraham za Paredesa.

75. min. Świetna asysta Cuenki, który pobiegł prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Na piłkę czekał tam David Villa, który strzałem głową umieścił ją w siatce.

75. min. 4:0!!!

73. min. Piłka po lekkim strzale Iniesty turlała się w stronę bramki i minęła słupek o kilka centymetrów!

67. min. David Villa zmienia Fabregasa.

65. min. Barcelona wciąż atakuje, ale bez takiego przekonania jak wcześniej. Gospodarze nie mają już tylu okazji podbramkowych, co w pierwszej połowie, nie narzucają już wysokiego tempa.

62. min. Żółta kartka dla Rubena Micaela za zagranie ręką.

56. min. Thiago Alcantara zmienia Xaviego, Iniesta wchodzi za Aleksisa.

55. min. Fabregas dośrodkował w pole karne, a tam Keita zgrał do Puyola, który na raty pokonał bramkarza Saragossy.

54. min. GOOOL! Puyol podwyższa na 3:0!

52. min. Groźnie pod bramką Barcelony! Lafita urwał się obrońcom i potężnie strzelił, ale obok słupka.

47. min. Roberto broni sam na sam z Fabregasem!

46. min. Dwie zmiany w Saragossie: Lafita za Barerrę, Ruben Micael za Luisa Garcię.

46. min. Zaczęła się druga połowa.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Barcelona prowadzi dwoma bramkami i panuje nad wydarzeniami na boisku.

44. min. Fabregas świetnie znalazł Messiego w polu karnym. Argentyńczyk musiał się tylko odwrócić, zrobić dwa kroki i strzelić na bramkę Roberto - i zrobił to idealnie. 2:0!

43. min. 2:0, Messi!!!

42. min. Akcja Saragossy kończy się mocnym, płaskim dośrodkowaniem Barerry, które łatwo wychwytuje Valdes.

40. min. Będzie krótka przerwa, bo głowa Mateosa krwawi.

38. min. Piękne odegranie Fabregasa do Aleksisa, który uderzył wprost w bramkarza.

33. min. Saragossa w potężnych opałach. Strzał Messiego zablokowany, bomba Maxwella obroniona przez Roberto.

31. min. Barcelona ma okazję za okazję. Messi trafił wprost w bramkarza, a potem jeszcze lepszą szansę zmarnował Alexis.

30. min. Messi miał dwie stuprocentowe sytuacje, ale obie chciał wykończyć zbyt koronkowo. Najpierw w sytuacji sam na sam próbował lobować bramkarza, a chwilę później zdecydował się na lekki strzał z ostrego kąta i trafił w boczną siatkę.

28. min. Jeszcze jedna kartka. Tym razem Juarez, który sfaulował Aleksisa.

27. min. Rzut wolny dla Barcelony. Xavi zdecydował się na bezpośredni strzał, ale piłka przeleciała obok słupka Saragossy.

26. min. Lanzaro ukarany żółtą kartką za faul na Messim.

25. min. Goście mieli jeszcze rzut rożny, ale Barcelona dobrze się przed nim obroniła.

24. min. Pierwsza akcja Saragossy. Pique dobrze zablokował strzał Postigi ze skraju pola karnego.

22. min. Messi wychodzi sam na sam, ale sędzia uważa, że przy przyjęciu piłki Argentyńczyk pomógł sobie ręką. Z powtórek ciężko ocenić, czy faktycznie tak było.

20. min. Keita próbował strzału z dystansu, ale uderzył bardzo, bardzo niecelnie.

19. min. Katalończycy rzadko strzelają takie gole. W tej akcji można odnotować tylko jedno podanie - Xavi dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę do siatki głową wpakował Gerard Pique.

18. min. GOOL dla Barcelony!

16. min. Dobra okazja Puyola, który miał mnóstwo miejsca na strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

9. min. Mogło być 1:0 dla Barcelony! Fabregas zagrał wzdłuż bramki, ale Messi nie sięgnął piłki, a zamykający akcję na długim słupku Alexis Sanchez podawał zamiast strzelać.

6. min. Barcelona przeprowadza swoje akcje trochę szybciej niż zazwyczaj, nie wymienia tak wielu podań.

2. min. Barcelona od razu zaatakowała, straciła piłkę dopiero po niecelnym podaniu Fabregasa w polu karnym Saragossy.

1. min. Zaczęli!

19:58 Za chwilę początek meczu.

W składzie Barcelony po raz kolejny znalazł się 20-letni Isaac Cuenca. Znalazło się też miejsce dla Ceska Fabregasa i Aleksisa Sancheza.