Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. La Gazzetta dello Sport: Juventus obserwuje Sandomierskiego

Grzegorz Sandomierski znalazł się na celowniku Juventusu Turyn. Świetna postawa reprezentanta Polski procentuje wzrostem zainteresowania jego osobą wśród największych klubów Europy. 21-latek jest utalentowany, perspektywiczny i posiada fantastyczne warunki fizyczne - czytamy w La Gazzetta dello Sport.
Według włoskiego dziennika Juventus jest poważnie zainteresowany sprowadzeniem piłkarza Jagiellonii. Włosi podkreślają bogatą tradycję polskich bramkarzy - wspominają postacie Józefa Młynarczyka i Jerzego Dudka, podkreślając, że Sandomierski ma predyspozycje do tego, by zostać zawodnikiem o podobnej klasie.

Stara Dama poszukuje wzmocnień na pozycji bramkarza. Jest niemal pewne, że z Turynu odejdzie Gianluigi Buffon. Dyrektor sportowy Juventusu Giuseppe Marotta przyznaje, że klub zastanawia się nad pozyskaniem Sandomierskiego, który byłby idealnym uzupełnieniem składu.

"Jagiellonia nie jest potentatem w lidze polskiej, dlatego sprowadzenie Sandomierskiego nie powinno być większym kłopotem" - uważa La Gazzetta dello Sport.

Młody bramkarz Jagiellonii zadebiutował w seniorskiej drużynie w sezonie 2007/08. Przebojem wywalczył miejsce w składzie obecnego wicelidera tabeli Ekstraklasy, wygrywając rywalizację z Rafałem Gikiewiczem i Grzegorzem Szamotulskim. W grudniu 2010 roku zadebiutował w reprezentacji Polski, w której potwierdził, że jest jednym z najbardziej utalentowanych bramkarzy młodego pokolenia w Europie.

Słaba forma, głupie kartki... Co się dzieje ze Zlatanem Ibrahimoviciem? ?