Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu De Gei do Manchesteru United

Utalentowany bramkarz Atletico Madryt David De Gea jest coraz bliższy przejścia do Manchesteru United. Agent piłkarza Hector Rincon potwierdził, że prowadzi rozmowy z klubem z Old Trafford, ale wciąż nie ma porozumienia na linii Athletico - Manchester.
SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! ?

20 milionów euro - taką kwotę wpisano w kontrakcie 20-letniego bramkarza, jako sumę odstępnego za transfer z Atletico do innego klubu. Włodarze Manchesteru United nie ustalili jeszcze szczegółów umowy kupna De Gei, ale rozmawiali już z agentem golkipera w kwestii kontraktu indywidualnego utalentowanego gracza.

David De Gea jest łączony z Manchesterem United już od dłuższego czasu. Sir Alex Ferguson i działacze z Old Trafford upatrują w Hiszpanie następcę Edwina van der Sara, który po zakończeniu obecnego sezonu wybiera się na piłkarską emeryturę.

W wywiadzie dla sport.co.uk Hector Rincon, agent piłkarza stwierdził: - Rozmawiałem z przedstawicielami United, ale ci muszą najpierw dogadać się z działaczami Atletico. Nie tylko Manchester jest zainteresowany transferem De Gei. Wszystko zależy od obu stron. Wydaje się jednak, że klub z Madrytu nie zgodzi się sprzedać swojego gracza za mniej niż 20 milionów euro, ponieważ taka kwota została wpisana w umowę piłkarza - przyznał agent bramkarza.

Istnieje jednak szansa, że mediacja samego piłkarza może przekonać Atletico do pewnej ulgi. - De Gea jest w kontakcie i z działaczami Manchesteru i z ludźmi z Madrytu, ale pamiętajmy wciąż, że każdy ma szansę zgłosić się po niego i zapłacić całą sumę odstępnego - tłumaczy Rincon.

Agent piłkarza zdradził, że kilka innych klubów z Anglii sonduje możliwość sprowadzenia 20-latka, a pierwszym klubem, który przedstawił konkretną ofertę za zakup De Gei było... Wigan Athletic.

- De Gea nie był jeszcze czołową postacią Atletico. Wydarzenie to miało miejsce dość dawno temu. Klub z Madrytu odrzucił tę ofertę.

Tymczasem dziennik The Times podaje, że Manchester szuka alternatywnego rozwiązania kwestii transferu bramkarza. Jeżeli Atletico pozostanie nieugięte i nie zmniejszy swoich oczekiwań finansowych, United postarają się o golkipera Schalke 04, Manuela Neuera.

Zakaz grania... Shakiry na meczach Realu Madryt ?