Transfery. Forlan chce przejść do Interu

Diego Forlan przyznał po meczu o Superpuchar Europy z Interem, że mógłby przenieść się do Mediolanu. Atletico Madryt pokonało zdobywców piłkarskiej Ligi Mistrzów 2:0

Atletico nadspodziewanie łatwo pokonało Inter prowadzony od niedawna przez byłego szkoleniowca Liverpoolu Rafę Beniteza, który zastąpił Jose Mourinho. Hiszpański zespół dominował w środku pola, nie pozwalając Interowi na stwarzanie groźnych sytuacji.

Obydwa zespoły miały zaledwie po kilka okazji do zdobycia goli, z których dwie wykorzystali piłkarze z Hiszpanii. Najpierw, w 62. minucie efektowną bramkę strzelił Jose Antonio Reyes; minął obrońcę Interu i strzałem z ostrego kąta pokonał Julio Cesara. Dwadzieścia minut później na 2:0 podwyższył Sergio Aguero, kierując piłkę do pustej bramki po dośrodkowaniu Simao.

Po meczu dziennikarze zapytali największą gwiazdę hiszpańskiego klubu, Diego Forlana, o możliwość przeprowadzki do Mediolanu.

- Jeśli prezes Moratti do mnie zadzwoni mógłbym powiedzieć "tak" - odpowiedział piłkarz.

Piłkarz wielokrotnie przyznawał, że nie chce zmieniać klubu i że w Atletico czuje się bardzo dobrze. Dlatego też pomeczowa wypowiedź wzbudziła na Półwyspie Apenińskim duże zainteresowanie.

Diego Forlan jest piłkarzem Atletico od 2007 roku. Wcześnie występował w argentyńskim Independiente, Manchesterze United i Villareal. Urugwajczyk został uznany najlepszym piłkarzem mistrzostw świata w RPA.

Kara Ribery'ego nie zasmuciła van Gaala  ?