Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Mourinho potwierdza, że chce Khedirę

Trener Realu Madryt Jose Mourinho potwierdził, że klub chce pozyskać ze Stuttgartu Samiego Khedirę. Oprócz niego zależy mu jeszcze na obrońcy
23-letni pomocnik był jedną z gwiazd mundialu w RPA, na którym zdobył z Niemcami brązowy medal. Dla Mourinho to najważniejszy piłkarz w tym okienku transferowym.

Portugalczyk zdradza, że chciałby kupić jednego pomocnika i jednego obrońcę. Mówi się, że klauzula wykupu Khediry może wynosić ok. 10 mln euro, co raczej nie nadwerężyłoby znacznie kasy madryckiego klubu.

- Nie będziemy królami rynku transferowego. Postawię na dotychczasową filozofię Madrytu, kupowanie zawodników perspektywicznych, którzy wiele mogą się nauczyć. Pozyskaliśmy drogiego Di Marię [30 mln euro], ale on ma wielki potencjał. Dlatego chcemy też Khedirę, który może grać jeszcze lepiej. Uwielbiam obierać na rynku taki kierunek - mówi szkoleniowiec.

- Potrzebujemy obrońcy i pomocnika, ale nie na gwałt. Jest świetna podstawa z poprzedniego sezonu, grupa będzie musiała rywalizować. Robienie transferów jest skomplikowane, bo gdy Madryt jest zainteresowany jakimś graczem, ceny strzelają w górę - zauważył.

Wicemistrzowie Hiszpanii kupili też Pedro Leona z Getafe.