Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Iniesta zdesperowany, chce Fabregasa w Barcelonie

Andres Iniesta, strzelec zwycięskiego gola w finale mistrzostw świata, robi wszystko, aby długo zapowiadany transfer Cesca Fabregasa do Barcelony jednak doszedł do skutku. - Każdy mówił, że wspaniale byłoby jakby trafił do Katalonii. Bylibyśmy zaszczyceni - przyznał pomocnik reprezentacji Hiszpanii.
Iniesta będzie zachwycony, jeśli jego reprezentacyjny kolega trafi do Katalonii. Pomocnik Barcelony udzielając wywiadów przyznaje, że Fabregas wzniósłby Barcelonę na nowy poziom. Złota bramka z 117. minuty finału mistrzostw świata jest efektem współpracy właśnie między Iniestą a Fabregasem.

- Wspaniale byłoby jakby trafił do Katalonii i był z nami przez cały następny sezon. Nie tylko dlatego, że jest dobrym kolegą czy przyjacielem - przede wszystkim jest wspaniałym piłkarzem - powiedział Iniesta.

- Jego przejście byłoby dla nas wielkim skokiem w poziomie gry. Pomógłby nam w najważniejszych meczach sezonu i każdy się ze mną zgodzi - przekonywał dalej.

Iniesta i Fabregas spędzili ze sobą 7 sezonów w szkółce Barcelony. Transferu chce nie tylko zdobywca złotej bramki. Podczas świętowania mistrzowskiego tytułu dwaj Barcelończycy - Carles Puyol i Gerrard Pique założyli piłkarzowi Arsenalu koszulkę w czerwono-niebieskie pasy.

Problem wciąż są negocjacje z Arsenalem. Kataloński klub oferuje za Hiszpana 30 milionów Euro, ale rozmowy z Londyńczykami wydają się być w martwym punkcie.

Ojciec Fabregasa tłumaczy dlaczego syn założył koszulkę Barcelony  »


Więcej o: