Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Ajax podał cenę Suareza

Ajax Amsterdam wycenił Luisa Suareza na 35 milionów funtów. Zainteresowany kupnem Urugwajczyka jest Manchester United. Świetna postawa Suareza na mundialu oraz kapitalny zeszły sezon w Ajaxie, spowodowały, że włodarze z Old Trafford, chcieli by mieć piłkarza holenderskiej ligi u siebie w składzie
Suarez w zeszłym sezonie w Ajaxie w 48. spotkaniach strzelił 49 goli. Mimo tak świetnej postawy klub z Amsterdamu postanowił go sprzedać. Amsterdamczycy mają nadzieję na wysoki zarobek z kwoty odstępnego.

Młody Urugwajczyk na kończącym się w niedzielę mundialu w 6 występach, zdobył 3 bramki (2. Korei Południowej, Meksykowi 1.) wszystkie w meczach grupowych. Do historii futbolu przejdzie jego zagranie ręką, przez Afrykanów nazywane "ręką diabła".

W ostatnich minutach meczu ćwierćfinałowego, w którym Urugwaj spotkał się z Ghaną, Suarez uratował remisowy wynik, dający dogrywkę, a w konsekwencji karne. Gdy jeden z piłkarzy z Ghany strzelał na pustą bramkę, Urugwajczyk, piłkarz z pola obronił strzał ręką. Sędzia podyktował rzut karny, a napastnika usunął z boiska. Asamoah Gyan wykonujący jedenastkę chybił, a Suarez stał się bohaterem w swoim kraju. W Afryce stał się wrogiem publicznym numer 1, bo wyeliminował z mundialu ostatnią drużynę z Czarnego Lądu.

Skąd te informacje ? - Ferguson