Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Forlan nie wróci do Premier League

Napastnik reprezentacji Urugwaju Diego Forlan wykluczył możliwość powrotu do Premier League, po tym jak zainteresowanie nim wykazał Tottenham. Zdobywca trzech bramek w RPA występował już na angielskich boiskach w barwach Manchesteru United.
Diego Forlan przez dwa sezony bronił barw Manchesteru United, ale w 2004 roku przeniósł się na Półwysep Iberyjski, do Villareal. Od 2007 broni barw Athletico Madryt. W sezonie 2008/2009 zdobył tytuł króla strzelców hiszpańskiej Primiera Division. Rok później wygrał wraz z Athletico rozgrywki Ligii Europejskiej, strzelając w finale dwa gole.

Na boiskach RPA Forlan zdobył trzy bramki i przyczynił się do awansu swojej reprezentacji do półfinału mistrzostw świata. Dobre występy wzbudziły zainteresowanie angielskich klubów. Menedżer Suprs, Harry Redknapp potwierdził w zeszłym tygodniu, że jego klub chciałby pozyskać urugwajskiego napastnika.

- Tottenham to klub, który zmierza w dobrą stronę, ale nie jestem zainteresowany powrotem na wyspy - przyznał Forlan.

- W Hiszpanii jest dużo cieplej i tu jest mój dom. Mamy w Athletico wspaniały zespół i chcemy być w pierwszej czwórce. Będę mógł grać z wspaniałymi młodymi piłkarzami, co mnie bardzo ekscytuje. Nigdy już nie zagram w Anglii, ale wciąż z Premier League łączy mnie kilka dobrych wspomnień - zakończył spekulacje napastnik Urugwaju.

We wtorek Forlan wraz z drużyną zmierzą się z Holandią. Stawką pojedynku jest awans do finału mistrzostw świata. Relacja zczuba i na żywo w Sport.pl o 20.30

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola

Więcej o: