Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Arsenal kupił bramkarza, Szczęsny musi walczyć

Wojciech Szczęsny był wielokrotnie chwalony przez menedżera Arsenalu, Arsene'a Wengera, ale mimo to francuski szkoleniowiec postanowił ściągnąć do klubu kolejnego golkipera - 17-letniego Emilio Damiana Martineza. Polak musi walczyć, jeżeli chce zostać nowym numerem 1 w bramce Kanonierów.
Argentyński junior otrzymał niedawno pozwolenie na pracę, którego brak był jedyną przeszkodą na drodze finalizacji jego transferu do Londynu. Martinez zakończył testy na Emirates Stadium już w sierpniu ubiegłego roku, ale problemy formalne nie pozwalały Wengerowi na jego zatrudnienie i zmusiły młodego bramkarza do powrotu do poprzedniego klubu - Independiente.

Teraz, gdy Martinezowi zezwolono na podpisanie kontraktu wartego prawie półtora miliona funtów, Szczęsny ma w Arsenalu poważnego konkurenta do miejsca w bramce. Arsene Wenger nie ufa ani Manuelowi Almunii, ani Łukaszowi Fabiańskiemu. Francuz myślał nawet o kupnie doświadczonego, 37-letniego Marka Schwarzera z Fulham. Jednak na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że szkoleniowiec Kanonierów będzie musiał postawić na młodzież, a tam panuje ogromny ścisk. Oprócz Szczęsnego o miejsce w bramce walczy Vito Mannone, transfer Martineza jeszcze bardziej podgrzeje więc atmosferę wśród juniorów. - Na pewno zasłużyłem, by dostać szansę - przekonuje w wywiadach Szczęsny.

Jeśli Polak swojej szansy nie otrzyma, być może skorzysta z zainteresowania Leeds United. W drugoligowcu wychowanek Legii Warszawa mógłby liczyć na regularne występy, których tak bardzo potrzebuje.

Szczęsny marzy o występach, a Maicon o Realu Madryt ?