Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. McClaren chce w Wolfsburgu Ruiza i Piszczka

Nowy trener Vfl Wolfsburg Steve McClaren chce sprowadzić napastnika reprezentacji Kostaryki Bryana Ruiza. W ostatnim sezonie w prowadzonym przez Anglika Twente zdobył 24 bramki w 34 spotkaniach. Na liście życzeń szkoleniowca Wolfsburga jest także Łukasz Piszczek z Herthy Berlin.
Steve McClaren, były szkoleniowiec reprezentacji Anglii, doprowadził FC Twente do pierwszego w historii mistrzostwa Holandii, został też wybrany Trenerem Roku. Zaledwie kilka dni po triumfie w holenderskiej ekstraklasie, McClaren ogłosił, że nie przedłuży kontraktu z klubem i obejmie niemiecki VfL Wolfsburg.  Zwycięzcy Bundesligi z sezonu 2008/09 w minionych rozgrywkach rozczarowali, plasując się na ósmej pozycji.

McClaren chce wzmocnić zespół. Jego głównym celem jest najskuteczniejszy gracz Twente, Bryan Ruiz. Kostarykańczyk zdobył 24 bramki w 34 spotkaniach. - Prowadzimy rozmowy w sprawie wzmocnień - potwierdził McClaren. Jak napisał holenderski portal voetbalprimeur.nl na liście Anglika znajdują się też: Arne Friedrich i Łukasz Piszczek ze zdegradowanej Herthy Berlin, Ibrahim Traore z Augsburga i Piotr Trochowski z Hamburgera SV.

Polskiemu pomocnikowi skończył się kontrakt i jest wolnym zawodnikiem. Dotychczas wydawało się, że najmocniej zainteresowana Piszczkiem jest Borussia Dortmund. 

- Chcę zostać w Niemczech - deklaruje Łukasz Piszczek ?