Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gwiazdy do wzięcia za darmo. Owen, Nedved, Maniche...

1 lipca w Europie otworzyło się okienko transferowe, a wielu piłkarzom skończyły się umowy z klubami, w których grali w poprzednim sezonie.
Transferowe podsumowanie środy »

11 i 12 lipca we francuskim Cannes zostanie rozegrany turniej dla piłkarzy bez kontraktu. Ale w tym momencie do wzięcia za darmo są piłkarze, którzy nie muszą się reklamować i już teraz niejedna drużyna walczy o to, by podpisać z nimi kontrakt.

W Anglii Michael Owen, któremu skończył się kontrakt z Newcastle United, szuka klubu, ale na razie nie ma ofert. Bardziej skomplikowana jest sytuacja Carlosa Teveza, który opuścił Manchester United i przeniesie się najprawdopodobniej do lokalnego rywala MU - City. Ale za niego trzeba będzie prawdopodobnie zapłacić... konsorcjum MSI, które jest właścicielem karty zawodniczej piłkarza.

Doskonali piłkarze nie mają klubu we Włoszech. Bramkarz Francesco Toldo opuścił Inter i najprawdopodobniej zagra w Genui. Pavel Nedved miał zakończyć karierę, ale chciałyby go w składzie Inter, Lazio i kluby amerykańskie. Lazio jest też zainteresowane pozyskanie Nicoli Ventoli, który właśnie przestał być napastnikiem Torino.

W Hiszpanii bez kontraktu jest Maniche, ale reprezentant Portugalii może mieć problemy ze znalezieniem nowego pracodawcy, bo został dyscyplinarnie wyrzucony z Atletico Madryt. Podobnie postąpiono z prawym obrońcą Georgiosem Seitaridisem, ale on prawdopodobnie trafi do Fiorentiny. Znane nazwiska odchodzą z Olympique Marsylia -Boudewijn Zenden, Sylvain Wiltord, ale też 24-letni pomocnik Modeste Mbami.

Najlepsi piłkarze bez kontraktów:

piłkarzpozycjaostatni klub
Carlos TeveznapastnikManchester United
Michael OwennapastnikNewcastle
Darius VasselpomocnikManchester City
Sol Campbellobrońca Portsmouth
Diettmar HammanpomocnikManchester City
Cristan VierinapastnikAtalanta
Julio CruznapastnikInter Mediolan
Francesco ToldobramkarzInter Mediolan
Pavel NedvedpomocnikJuventus Turyn
Nicola VentolanapastnikTorino
SylvinhoobrońcaBarcelona
ManichepomocnikAtletico Madryt
Fernando MorientesnapastnikValencia
Ze RobertopomocnikBayern Monachium
Marco PantelićnapastnikHerta Berlin
Daniel LjubojanapastnikVfb Stuttgart
Boudewijn ZendenpomocnikOlympique Marsylia
Modeste MbamipomocnikOlympique Marsylia
Sylvain WiltordnapastnikOlympique Marsylia


Więcej o: