Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Besiktas może wykupić Mario Gomeza za... 1000 euro

Besiktas może wykupić wypożyczonego z Fiorentiny Mario Gomeza latem za 1000 euro - potwierdził w rozmowie z ?Bildem? dyrektor generalny tureckiego klubu Ahmet Nur Cebi.
Z 30-letnim napastnikiem wiązano w Fiorentinie ogromne nadzieje po transferze za 15,5 mln euro w 2013 roku, ale Gomez zawiódł, m.in. przez liczne kontuzje. Z tego względu Fiorentina wypożyczyła go do Besiktasu za darmo.

Turcy płacą jego całą pensję w wysokości 3,5 mln euro. W zamian Gomez zrezygnował z 2,5 mln, które zalegała mu Fiorentina. Niemca wypożyczono z opcją wykupu, a nie sprzedano definitywnie ze względu na rozliczenia finansowego fair play.

Jeśli Gomez nie zostanie wykupiony przez Besiktas to wróci do Fiorentiny. Jeśli zostanie od razu sprzedany, to Turcy dostaną 50 proc. z jego transferu oraz dodatkowy milion euro. Jeśli jednak Besiktas sprzeda Niemca w przyszłości, to 35 proc. kwoty transferowej trafi do Florencji.

W 34 meczach w tym sezonie Gomez strzelił aż 21 goli, czym zapracował sobie na powrót do reprezentacji Niemiec. W sobotnim meczu z Anglią (przegranym przez jego drużynę 2-3) strzelił gola, czym znacznie przybliżył się do wyjazdu na Euro 2016.

Rzuty karne są nudne? Nie! Oto najciekawsze sposoby na ich wykonanie [WIDEO]