Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Lothar Matthaus: Goetze i Draxler nie są mistrzami tak jak Vidal, Pirlo i Tevez

Były selekcjoner reprezentacji Niemiec stwierdził, że obaj piłkarze są świetni technicznie, ale nie mają "mentalności zwycięzców", by zastąpić byłych liderów "Starej Damy".
Mistrzowie Włoch pilnie poszukują zastępców dla Arturo Vidala, Andrei Pirlo oraz Carlosa Teveza, którzy odeszli kolejno do Bayernu Monachium, New York City FC i Boca Juniors. Zarówno Draxler, jak i Goetze są na szczycie listy potencjalnych transferów do ekipy "Bianconerich". Jednakże Lothar Matthaus twierdzi, że obaj piłkarze nie będą odpowiednimi zastępcami dla byłych gwiazd Juventusu.

- Są młodzi, świetni technicznie. Jednakże nie mają mistrzowskich cech. W ich grze ciągle czegoś brakuje. Jeśli nazywasz się Goetze i nie grasz, to idziesz do trenera i narzucasz się, pytając, czemu tak jest. Nic takiego nie miało miejsca. Oni nie są jak Tevez, Pirlo czy Vidal - skwitował mistrz świata z 1990 roku.

Matthaus ostrzegł też trenera Massimiliano Allegriego, że będzie zmuszony zmienić styl gry swojej drużyny po przyjściu nowych zawodników. - Juventus będzie musiał znacznie zmienić styl gry. Ciągle szukają playmakera, który zastąpi Pirlo. Mają Khedire, który jest ciągle kontuzjowany, ale to nie ten kaliber co Włoch. Mario Mandzukić nie jest Tevezem, a odejście Vidala będzie wielką stratą. Lubię jego styl gry. Zrobi różnicę w Bayernie. Jest prawdziwym liderem, umie atakować i bronić, a przede wszystkim posiada piłkarską inteligencję.