Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Xavi odchodzi z Barcelony do Al-Sadd. "Nie mogłem mieć lepszej kariery?

- Chciałbym być zapamiętany jako piłkarz, który zawsze dawał z siebie wszystko w klubie i w reprezentacji - powiedział Xavi Hernandez na konferencji prasowej. 35-letni pomocnik spędził całą karierę w FC Barcelona, ale w czwartek ogłosił odejście do katarskiego klubu Al-Sadd.
Xavi od 1998 roku rozegrał 764 mecze w barwach klubu z Katalonii, z czego aż 504 w lidze. Zdobył trzy Puchary Europy, a 6 czerwca w Berlinie ma szansę sięgnąć po czwarty. Niedawno pobił rekord liczby występów w rozgrywkach europejskich należący do Paolo Maldiniego i rekord Raula Gonzaleza w liczbie meczów rozegranych w Lidze Mistrzów. W kadrze i klubie wygrał 28 trofeów - najwięcej w hiszpańskiej piłce. A może dobić do 30 (Barcelona 30 maja gra w finale Pucharu Króla).

O tym, że w czwartek Xavi pożegna się z Barceloną wiadomo było już wcześniej. - Chciałbym ogłosić odejście po tym sezonie. To nie była łatwa decyzja. Zrobiłem dobrze, zostając na ten sezon, choć spędzałem mniej minut na boisku. Przez najbliższe dwa sezony będę grał w Al-Sadd i pracował w tamtejszej akademii - ogłosił Xavi podczas konferencji prasowej.

- Dziś powiedziałem w szatni kolegom i trenerowi, ale wszystko wiadomo było już wcześniej. Decyzję podjąłem już kilka miesięcy temu. Zarząd oferował mi odnowienie kontraktu do 2018 roku, ale myślę, że to jest czas, aby odejść - powiedział.

Wrócić jako trener

- Ostatnie lato było trudne. Przeżyłem rozczarowanie zarówno w klubie, jak i na mistrzostwach świata. Nie mogłem mieć jednak lepszej kariery. Jestem zadowolony z tego, w jaki sposób ją tu kończę. Nic mi tu już nie zostało do zrobienia, jedynie zdobycie dwóch trofeów - powiedział Xavi. - Fani traktowali mnie niesamowicie. Chciałbym być zapamiętany jako piłkarz, który zawsze dawał z siebie wszystko w klubie i w reprezentacji - dodał.

Teraz odchodzi do Kataru. - Chcę grać w piłkę i wciąż mieć z tego przyjemność. Myślę, że mogę się w Katarze czegoś nauczyć. Moim marzeniem jest powrót do Barcelony i praca w klubie jako trener albo dyrektor sportowy - zapowiedział.

Barcelona mistrzem, a internauci śmieją się z Ronaldo [MEMY]


Zdjęcie ADIDAS PIŁKA NOŻNA PREDATOR GLIDER G83964 Zdjęcie Lanki NIKE MERCURIAL VICTORY IV FG 555613-010 Zdjęcie Lanki NIKE MERCURIAL VICTORY IV FG JR 553631 508
ADIDAS PIŁKA NOŻNA PREDATOR... Lanki NIKE MERCURIAL VICTOR... Lanki NIKE MERCURIAL VICTOR...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info
Czy Xavi przydałby się Barcelonie w kolejnym sezonie?